R.Vilkauskas-Pripsas tragiškiems rugsėjo 11-osios įvykiams atminti sukūrė filmą: „Tai turėjo būti eilinė diena“

Fotomenininkas Rolandas Vilkauskas-Pripsas rugsėjo 11- osios įvykiams atminti sukūrė trumpametražį dokumentinį filmą / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Kristina Kučinskaitė
Publikuota: 2021-09-11 19:37
Fotomenininkas ir muzikos autorius Rolandas Vilkauskas-Pripsas šiandien socialiniuose tinkluose paviešino paties kurtą trumpametražį dokumentinį filmą – fikciją, dedikuotą tragiškiems rugsėjo 11-osios įvykiams. Menininkas šiuo kūriniu siekia pagerbti sugriautą Pasaulio prekybos centrą bei tragedijos metu žuvusius žmones.

Medžiagą filmui Rolandas Vilkauskas-Pripsas pradėjo rinkti 2011 metais viešėdamas Niujorke – mieste, kuriame ir įvyko pasaulį sukrėtęs teroro aktas.

„Nors visa tai vyko prieš 20 metų, įspūdžiai iš to, ką tuomet teko išgyventi žmonijai, iki šiol gyvi. O juk 2001 metų rugsėjo 11 ddiena teturėjo būti eilinė diena, tokia, kokią daugelis išgyvena kasdien“, – portalui Žmonės.lt sakė Pripsas.

Būtent apie tai jis ir pasakoja savo filme. „Tai istorija apie vienos paprastos dienos pradžią Niujorke. Tai – įprastas, ankstyvas, niekuo neišsiskiriantis rytas, pripildytas kasdienės rutinos ir nežadantis jokių ypatingų šokiruojančių įvykių. Kaip ir kiekvieną dieną, žmonės ryte iš priemiesčio su metro važiuoja į darbą centre – Manhatene“, – apie savo viziją kalbėjo R.Vilkauskas.

Rolando Vilkausko-Pripso filmas, dedikuotas rugsėjo 11 – osios įvykiams / Stop kadras
Rolando Vilkausko-Pripso filmas, dedikuotas rugsėjo 11 – osios įvykiams / Stop kadras

„Šį rytą traukiniuose gausu vis dar užsimiegojusių, snaudžiančių, užsisvajojusių ar nelabai laimingų žmonių. O vaizdai pro langą – tie patys kaip ir visada. Nušviestas horizontas, pirmaisiais saulės spinduliais, tie patys namai, upė, tiltai, bundanti gamta“, – dėsto fotomenininkas.

Jis pasakoja, kad tolumoje matosi oro uostas ir daugybė nuolat kylančių bei besileidžiančių lėktuvų, o miesto centras – ūžiantis, judantis, pilnas mašinų ir žmonių.

Rolando Vilkausko-Pripso filmą galite pamatyti čia:

„Daug kas jau dirba. Kiti susitikinėja, sprendžia verslo reikalus, kažkas pusryčiauja, šiaip vaikštinėja po miestą neturėdami ką veikti, kai kurie parke sportuoja, kiti prisėdę ant suoliuko skaito, yra ir kas tuokiasi... Dar kiti kuria filmą ir vaidina. Tai – gražus rudens rytas: mieste daug turistų ir svečių, gatvėse pilna artistų, visur skamba muzika. Ir niekas net neįtaria bei nenujaučia, kokia žiauriai ypatinga diena jų laukia...“, – taip autorius visuomenei pristato savo darbą.

Į Niujorką Pripsas vyko norėdamas milijoniniame mieste pristatyti savo judančią parodą, skirtą per teroro aktą sugriautam Pasaulio prekybos centrui bei tragedijos metu žuvusiesiems pagerbti. Tuomet jis fotografijos darbus pademonstravo vis kitose didmiesčio erdvėse.

„Vaikšiodamas po Manhateną, pafotografavau ir pafilmavau statybas, vykstančias „Ground Zero“ vietoje, taip pat žmones ir aplinką. Pasakyčiau, kad tuo metu šiame dideliame mieste buvo įtempta  situacija“, – kalbėjo Pripsas.

Įgyvendindamas savo kūrybinį sumanymą, kaunietis sukaupė ir medžiagos būsimiems savo projektams: „Pristatysiu ir keturis vaizdo klipus, skirtus tiek mano parodai, tiek dokumentiniam filmui“, – sakė kūrėjas. Visus vizualius sprendimus Pripsas papildė ir garsu – paties kurta muzika.

Naujausi straipsniai