R. Statkuvienė: Meilės trikampis: vyras, moteris ir... automobilis

Pora automobilyje.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Esu įsitikinusi, kad šiame trikampyje pabuvoti privalo kiekviena mergina ar jauna moteris, kol dar nenužingsniavo su savo išrinktuoju prie altoriaus ir neprisiekė mylėti „varge ir džiaugsme“.

Kaip seksis sutarti ir susidoroti ne tik su laimės akimirkomis, bet ir gyvenimo iššūkiais, geriau nei Taro kortos ar koks nors vietinis astrologas gali pasufleruoti būtent vyro automobilis. Arba tiksliau – daugybė mažyčių situacijų, kurias patiriate kartu važiuodami – nesvarbu, iki artimiausio prekybos centro ar į kokią nors tolimą kelionę.

Vyras ir jo automobilis – šis ryšys užsimezga gerokai anksčiau, nei jaunuolis susiruošia į pirmą pasimtymą ar išdrįsta pakštelėti savo pirmajai meilei į skruostą. Maži berniukai žaidžia su mašinėlėmis, paaugę mokosi jas vairuoti, o kai nori sužavėti į akį kritusią merginą – dažnas tai daro pasislėpęs už automobilio kėbulo: kuo galingesnis variklis ir naujesnis modelis, tuo didesnė sėkmės tikimybė?

Kaip seksis sutarti, geriau nei Taro kortos ar koks nors vietinis astrologas gali pasufleruoti būtent vyro automobilis.

Manau, protinga vertinti pretendentą į ranką ir širdį žvelgiant ne tik per rožinius akinius ar šėlstančių hormonų impulsus – nors jų ignoruoti tikrai nesiūlau, bet ir stebint jį bei jo automobilį. Ką tik iš salono išriedėjęs visureigis gali būti toks pat išdavikas kaip ir senutėlis tėčio „golfukas“.

Automobilio kaina – informatyvus skaičius, bet tik išsprendus lygtį paaiškės, ar keli nežinomieji išaugino jo vertę, ar nusmukdė iki rekordinių žemumų. Gali būti, kad naujasis „Lexus“ vis dėlto turės nusileisti senutėlei „Audi“, bet negalima atmesti galimybės, kad lizinginis „Volvo“ tiesiog nušluos garaže suremontuotą „BMW“.

Šie pastebėjimai neparemti jokiais moksliniais ar rinkos tyrimais, bet gyvenimas kartais būna iškalbingesnis už juos.

Taigi, galingas variklis ir moteriai įspūdį norintis padaryti vyras. Kuriai neteko sėdėti šalia tokio „kietuolio“? „Nardymas“ intensyvaus eismo sraute, greitkelyje – lėkimas antra juosta ir rizikingas lenkimas... Apie ką tuo metu galvoja moteris? Dažna dairosi aplinkui bandydama susiorientuoti, kokioje gi vietovėje jie dabar yra – tam atvejui, jei reiktų kviesti medikus.

Toks vairavimas galbūt gali sužavėti automobilio mechaniką, bet moteriai – tai signalas, kad šiam jaunuoliui pademonstruoti savo „kietumą“ svarbiau nei užtikrinti jos saugumą.

Gyvenimas tik „čia ir dabar“ turi žavesio, tačiau moterys tai vertina, kai numano, jog už posūkio laukia rezervuotas staliukas restorane ir ten važiuojama įskaičiavus galimą „strigimą“ kamščiuose. Perspektyvą, kad lekiame bet kur ar į „pasaulio kraštą“, gali nutraukti proziškas greitosios sirenų kauksmas ir keli mėnesiai ligoninėje. Moterys apie tai pagalvoja. Dar spėja įsivaizduoti, kad, jai gydantis lūžius ir traumas, „pašėlęs“ vairuotojas linksminsis su kita. Ir tai nevilioja.

Jei nesusimąstėte – tai pats metas. Nes jei vyrui nerūpi jūsų saugumas tada, kai jis lekia 130 km/h greičiu, negi galima turėti iliuzijų, kad vyras yra pajėgus suprasti, kad daugelis moterų turi rimtų ginekologinių bėdų tik todėl, kad jų vyrai retsykiais „palaksto“ paskui svetimus sijonus.

Todėl tokį „šaunuolį“ galima drąsiai siųsti žaisti su savo mašinytėmis toliau. Tegul renkasi pagal savo galimybes – „Ferrari“ ar sena „Škoda“ – tai jau ne jūsų galvos skausmas.

Ir paskutinis jaunikio išbandymas – paprašykite leisti pavairuoti jo automobilį.

Beje, atkreipkite dėmesį, daugelis tokių lakstančių „kietuolių“ tikrai nežino kai kurių eismo taisyklių ir nemoka preciziškai parkuotis. Dabar jungiame loginį mąstymą, kuris mums perša išvadą, kad vairuoti gyvenimo vingiais jam bus dar sunkiau.

Kaip vyras reaguoja į mažus moterų „apsižioplinimus“ automobilio salone – irgi iškalbinga. Nervinasi, kad dama per stipriai trinktelėjo durelėmis? Susierzina, kad nuo kojų nenupurtė viso sniego? Vadinasi, automobilis svarbesnis nei moteris? Žinoma, kad ne. Tiesiog moteris jo teritorijoje turi elgtis paisydama jo taisyklių. Tada bus gerai. Išvadas kiekviena turi pasidaryti pati? Gal kam nors tai tinka?

Ir dar: jei vyras pirmiausia žiūri į sniegą ar smėlį ant jūsų batų ir nervinasi, kad tik neištepliotumėte jo kruopščiai išsiurbtų kilimėlių, galite ilgai ir lėtai trepsėti ir purtytis dulkeles, bet tuo metu stebėkite, kada gi jis pažvelgs į jūsų akis. Būkite tikra, naujos šukuosenos ar kruopštaus makiažo jis greičiausiai nepastebės. Juk automobilis, kaip vyro ego tąsa, svarbesnis.

Ir paskutinis jaunikio išbandymas – paprašykite leisti pavairuoti jo automobilį. Kategoriškai „Ne“ gali aiktelėti ir tėčio automobilį pasiskolinęs studentas, ir tas, kuris leidžia sau keisti automobilius kas pora metų.

Žinoma, dauguma sutiks, bet teks išklausyti aibę instrukcijų ir pamokymų – kaip vairuoti, į ką atkreipti dėmesį. Ir tai bus tikrasis vyro ir moters dialogas. Ne tik apie automobilį. Apie gyvenimą. Gerai klausydamos išgirsite ir turėsite progą pasakyti viską: kas vairuoja, kas moka už remontą, kaip elgsitės įvykus nelaimei, gedimui...

O gal jis ramiai perduos automobilio vairą į jūsų rankas ir pagaliau džiaugsis, kad gali atsipalaiduoti ir išgerti alaus, nes turi kam patikėti vairą? Būkite tikra, gyvenimo vairo jis irgi nesilaikys įsikibęs.

Žinoma, tai tik daugybės matytų gyvenimiškų situacijų interpretacijos. Asmeniškos. Subjektyvios. Nebūtinai tikros. Bet gal patikimesnės, nei būrimas iš kavos tirščių? Juolab kad interpretuoti galime kiekviena, atsižvelgdama į daugybę individualių „o“, „bet“, „tačiau“.

Skaitykite daugiau