R.Širvinskas-Makalius prabilo apie sunkų laikotarpį: „Verkiau, nes galvojau, kad viskas baigėsi“

Rimvydas Širvinskas-Makalius / Viliaus Raševskio nuotr
Šaltinis: Pranešimas spaudai
AA

Kone visą pasaulį apkeliavęs kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas-Makalius vėl gali džiaugtis palengva į įprastą ritmą sugrįžtančiu verslu. Visgi, dar visai neseniai kelionių sektorius buvo visiškai sustojęs, o COVID-19 virusas smogė smarkiai tiek finansiškai, tiek psichologiškai, jog atrodė, kad tai didžiulė katastrofa be išeities. Rimvydas šį laikotarpį prisimena kaip vieną sunkiausių savo gyvenime, mat teko spręsti ne tik versle kylančias problemas, bet ir atlaikyti nepagrįstą kritiką, sulauktą socialinėje erdvėje.

Atsisveikinusi su jūra, laidos „Pokalbiai prie jūros. Atostogų ritmu“ vedėja, aktorė, moteriškos filosofijos „Pasimatuok jūrą“ įkūrėja Justė Zinkevičiūtė į paskutinį antrojo sezono pokalbį pasikvietė bene visą pasaulį apkeliavusį kelionių guru, organizatorių ir verslininką Rimvydą Širvinską, geriau žinomą Makaliaus vardu, rašoma pranešime spaudai.

Prieš daugiau nei dvylika metų Rimvydo pradėtas rašyti tinklaraštis apie pigias, bet įspūdžių kupinas keliones, greitai sulaukė savosios auditorijos populiarumo, jog šiandien, būdamas 31-erių metų vyras gali iš tiesų pasidžiaugti atradęs sėkmingo verslo formulę. Visgi, kaip pasakoja pats Rimvydas, tai niekada nebuvo jo pagrindinis tikslas, tačiau ilgainiui hobis virto į aistrą, o aistra – į neatsiejamą Makaliaus gyvenimo dalį ir svajonių darbą.

„Pati pradžia prasidėjo nuo mano pomėgio, nes iš „Makaliaus“ projekto neturėjau minties sukurti verslo ar tikslo iš to išgyventi. Mano didžiausia svajonė buvo dirbti kelionių ekspertu, kelionių vadybininku didelėje agentūroje, o visą tai laikyti kaip pomėgį. Bet ta auditorija, kuri skaitydavo mano patarimus, ėmė augti ir pradėjo prašyti manęs padėti jiems suplanuoti kelionę. Taip viskas ir užsikūrė, jog per dvylika metų „Makalius“ išaugo į tai, kas yra dabar“, – laidoje pasakos kelionių organizatorius.

Rimvydas Širvinskas-Makalius / Viliaus Raševskio nuotr

Nepaisant to, jog daugelis Rimvydui pavydi tokios veiklos, pats vyras pripažįsta, kad aplankomi gražiausi pasaulio kampeliai ir juose įgyti neišdildomi įspūdžiai – tik viena medalio pusė. Pastovios kelionės vargina, o šitaip gyvendamas tik „ant lagamino“, Makalius vieną dieną pajuto, kaip pavojingai arti yra emocinis perdegimas.

„Jeigu man nepatiktų tai, ką darau gyvenime, aš nesijaučiau motyvuotas, nesikelčiau su šypsena kiekvieną rytą, galbūt nebūčiau pasiekęs to, ką iki šiol pasiekiau ir ką šiuo metu turiu. Tačiau, kaip ir kiekviename darbe, svarbiausia yra neperdegti. Kiti sakydavo, ar man ne per gerai šitiek keliauti, o aš jiems atsakydavau, kad per gerai nebūna, bet po to supratau, jog būna. Per gerai, kai įsiveli į rutiną, tavęs pradeda nebedžiuginti, nebestebinti, kai tau ryte keltis į oro uostą yra nebe laukimo momentas, o vargas. Tuomet padariau pertrauką, pusę metų niekur nekeliavau, jau po pirmo mėnesio, norėjau kur išlėkti, bet paskui supratau, kad reikia išlaukti to momento ir po pusmečio keliavau į darbinę kelionę, kuri tapo puikiomis atostogomis“, – atviraus Rimvydas.

Atgavęs kelionių džiaugsmą ir vėl pasaulį naršęs su aistra degančiomis akimis, Rimvydas neslepia didelio liūdesio, kai prieš dvejus metus visą pasaulį, o ypač kelionių industriją, skaudžiai palietė COVID-19 viruso pandemija ir jo sukeltas karantinas. Šį laikotarpį vyras prisimena kaip viena didžiausių iššūkių, tiek versle, tiek gyvenime, mat sunkumai ištiko ne tik darbe, bet ir kasdienybėje, kai sulaukta nepagrįsta kritika žeisdavo itin asmeniškai.

Rimvydas Širvinskas-Makalius, Justė Zinkevičiūtė / Viliaus Raševskio nuotr

„Atsimenu, kai „Makaliaus“ verslas įsibėgėjo ir atrodė, kad niekas jo nesužlugdys, tvirtai stovėjau ant kojų, įsigijau savo pirmuosius namus, bet atsitiko, kas atsitiko. Man buvo didelis šokas, patyriau daug streso, net verkiau, nes galvojau, kad viskas baigėsi. Skaitydamas antraštes, kad turizmui atėjo galas, avialinijoms bankrotas, žmonės užsidarys namuose ir artimiausius du metus nekeliaus, nenorėjau tuo patikėti. Buvo netekimų, net nekalbu apie finansinį nuosmukį, bet netekome komandoje žmonių, susimažinome ofisą, tačiau darėme viską, kad išliktume.

Socialiniuose tinkluose sulaukdavau žinučių, tokių kaip „Jeigu mano seneliai mirs, žinok, kad tu esi kaltas dėl to, nes reklamavai keliones, per kurias į Lietuvą atvyko virusas“. Ir ką į tai atsakyti? Pirmas dvi savaites suvokiau tai, kaip didelę problemą ir nelaimę, kol vieną rytą atsikėliau ir nusprendžiau, jog reikia į viską žvelgti kaip į iššūkį ir iš jo kapstytis. Pandemija labai stipriai užgrūdino, dabar jaučiuosi pasiruošęs bet kam, nes ir su didžiausiu iššūkiu galima susitvarkyti ir jį įveikti“, – tvirtins Rimvydas.

Rimvydas Širvinskas-Makalius laidoje „Pokalbiai prie jūros. Atostogų ritmu“ (15 nuotr.)
+9

„Pokalbiai prie jūros. Atostogų ritmu“ – šeštadienį, 8:30 val. per Lietuvos ryto TV.

Skaitykite daugiau