R. Širvinskas-Makalius kreipėsi į keliautojus: „Visi, įsigiję kelionę, galite būti ramūs“

Rimvydas Širvinskas-Makalius
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-04-30 21:27
Nors pandemijos metu vienas labiausiai nukentėjusių liko turizmo sektorius, kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas-Makalius tikina, kad viskas pamažu atsistos į savo vietas. Socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje vyras kreipėsi į keliautojus, atvirai papasakojo apie dabartinę situaciją bei ramino klientus dėl atšauktų kelionių: „Savo įsipareigojimus Jums – įvykdysime“.

Tokiais žodžiais Rimvydas Širvinskas kreipėsi į „Makaliaus“ keliautojus:

„Draugai,

per dešimt metų Makalius kaip verslas ir kelionių organizatorius užaugo Jūsų visų pasitikėjimo dėka. Jaučiu pareigą su Jumis atvirai dalintis tuo, kuo gyvename šiandien. Pareigą dalintis ne tik džiaugsmais ar kelionių naujienomis, bet ir iššūkiais. Taip pat – atvirai pripažinti klaidas, jei tokių padarome.

Jaučiant tokį pasitikėjimą ir ryšį su Jumis, mano skaitytojais ir keliautojais, šio laiško tikslas yra Jus užtikrinti: savo įsipareigojimus Jums įvykdysime. Makalius visuomet buvo, yra ir bus arti žmogaus – draugo keliautojo, kuris jam patikėjo atostogų planavimą ir savo pinigus. Visi, kurie įsigijote Makaliaus organizuojamą kelionę, galite būti visiškai ramūs.

Kelionių organizatorius „Makalius“ švenčia 10-ies metų jubiliejų/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Kelionių organizatorius „Makalius“ švenčia 10-ies metų jubiliejų/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Makaliaus įmonės veiklai – dešimt metų. Šešerius metus esame kelionių organizatorius, turintis specialų 1,1 milijono eurų vertės draudimą, užtikrinantį mūsų prievolės įvykdymą prieš keliautojus tuo atveju, jeigu veiklos vykdyti negalėtume, tad dėl savo įmokų už Makaliaus organizuojamas keliones galite būti visiškai ramūs. Tokius pat draudimus turi ir mūsų partneriai, jeigu Jūsų kelionę turi vykdyti kitas organizatorius.

Tiesiog trumpam buvome užstrigę. Vyriausybės sprendimai dėl pagalbos kelionių organizatoriams / pinigų grąžinimo trunka tiesiog per ilgai – daugiau, nei pusantro mėnesio. Laukti tikrai pavargome ir mes, ir Jūs. Kasdien ieškome sprendimų kiekvienai situacijai ir juos randame – tokius, kad nesukeltų piniginių nuostolių mūsų keliautojams, o mums padėtų išlikti rinkoje bei įvykdyti tai, kas sutarta.

Šiuo metu didžiausios padėkos nusipelnėte JŪS – visi, kurie įsigijote Makaliaus organizuotą kelionę ir sutinkate atidėti atostogas vėlesniam laikui. Šiuo metu net 92 proc. mūsų keliautojų sutinka atidėti savo kelionės planus. Kuo ateitis dėl kelionių bus šviesesnė, tuo šis skaičius labiau didės – labai tuo tikiu ir sakau begalinį AČIŪ keliautojams, kurie sutinka laukti savo atostogų po pandemijos, o mes pažadame įvykdyti įsipareigojimus.

Rimvydas Širvinskas-Makalius viešėjo Madagaskare / Asmeninio archyvo nuotr.
Rimvydas Širvinskas-Makalius viešėjo Madagaskare / Asmeninio archyvo nuotr.

Suprantu pyktį dėl visos situacijos – kasdien jį tenka sugerti, sakau tai atvirai. Bet mes pasirinkome kelią būti atvirais prieš keliautojus, imamės sprendimų, kurie (jau dabar žinau) leis ir toliau vykdyti veiklą:

1. Įmonės uždarbio nešvaistėme, o atidėjome juodai dienai – tokiai, kaip ši;
2. Labai skaudu, bet laikinai sumažinome Makaliaus komandą, o visi likę nariai sutiko su bent 30-50 proc. mažesniu atlyginimu ir aš būsiu amžinai dėkingas komandai už supratingumą;
3. Maksimaliai sumažinome įmonės kaštus;
4. Pastaraisiais metais veikus sąžiningai ir pelningai, būtent šie metai turėjo būti dividendų išmokėjimo metai. Susidūrus su dabartine situacija, yra aišku: pinigai bus skirti įsipareigojimų prieš keliautojus įvykdymui ir darbuotojų išlaikymui. Nes prarasti Jūsų pasitikėjimą galima greitai, tačiau jį užsitarnavome tik per dešimtmetį sunkaus darbo.

Rimvydas Širvinskas.
Rimvydas Širvinskas.

Buvo sunku viską suvokti, bet džiaugiuosi, kad turime santaupų ir dėl to esu ramus. Vis dar nėra aiškumo iš valstybės dėl pagalbos turizmo sektoriui, bet jau dabar turime planą, kaip atsistatyti. Žinokite, kad visada esame čia pat. Dirbame intensyviai, atsakome į Jūsų užklausas, suteikiame naujausią informaciją apie situaciją. Rašykite, jeigu neramu – klauskite mūsų, kalbėkimės. Visada esame, būsime su Jumis ir už šią galimybę mes nepaprastai dėkingi. Sugrįšiu pas Jus su informacijos atnaujinimu.

Tariu nuoširdų AČIŪ už palaikymą – siuntėte ir siunčiate gausias palaikymo žinutes bei linkėjimus man, kolektyvui, mūsų gidams, ir aš esu nepaprastai už tai dėkingas.

Jūsų kelionių draugas Rimvydas Širvinskas-Makalius".

Naujausi straipsniai