R. Širvinskas-Makalius apie pomėgį skaityti knygas ir paauglystę: „Maištavimai ir kitos nesąmonės man buvo neįdomios“

Rimvydas Širvinskas.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-05-09 13:13
Prieš kelias savaites organizacijos „Gelbėkit vaikus“ pradėta kampanija „Gelbėk su pasaka“, kurios metu raginama atkreipti dėmesį ir padėti vaikams, dėl koronaviruso pandemijos patiriantiems dar daugiau sunkumų nei įprastai, įsibėgėja. Didelė dalis šių vaikų, tėvams netekus darbo ir pajamų šaltinio, stokoja maisto, kitų pirmo būtinumo prekių, mokymosi priemonių.

„Prieš dvejus metus vėl atsiverčiau Hario Poterio knygas. Norisi tikėti stebuklais, ir prisiminti įkvėpusius jo nuotykius, su kuriais gyvenau vaikystėje, ir paauglystėje“, – pasakoja verslininkas, kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas-Makalius, prisijungęs prie kampanijos „Gelbėk su pasaka“.

Vyras sako, nebijantis pasirodyti suvaikėjusiu – pasakos nukelia į kitą pasaulį ir įkvepia. Verslininkas prisimena, kai mama kone kasnakt būdavo priversta keltis ir eiti gesinti šviesos į jo kambarį, nes pasakojimai apie berniuką burtininką įtraukdavo taip, kad sunku būdavo sustoti.

„Mūsų kambariai buvo greta, atskirti stiklinėmis durimis, o šviesa mano kambaryje neleisdavo mamai užmigti“, – prisimena R. Širvinskas.

Rimvydas Širvinskas-Makalius
Rimvydas Širvinskas-Makalius

Jis pasakoja, kad norą skaityti pajuto po tėvų skyrybų, kai tebuvo ketverių metukų.

„Penkerių jau mokėjau lėtai skaityti mėgstamas pasakų knygas, o šešerių pradėjau lankyti mokyklą. Už kantrybę mokant skaityti turėčiau būti dėkingas močiutei iš tėčio pusės ir tetai, kurios ėmėsi šios nelengvos užduoties. Dėkingas esu ir kitai močiutei, mamos mamai, kuri išmokė mane skaityti rusų kalba. Turėjau knygą apie burtus ir fokusus rusų kalba, ir kaskart prašydavau ją versti mamos, todėl kita močiutė ėmėsi mane jos mokyti“, – pasakoja R. Širvinskas-Makalius.

Verslininkas sako iki šiol esantis labai dėkingas šeimos moterims, kad atvedė jį į mokslą, užkrėtė skaitymu ir žingeidumu. „Apskritai esu joms dėkingas už tai, kad esu toks, koks esu, kad nenuėjau klystkeliais. Vakarėliai „plotuose“, pabėgimai iš pamokų, ar maištavimai ir kitos nesąmonės man buvo neįdomios, nes man buvo leidžiama viskas. O juk įdomiausia tai – kas draudžiama“, – sako R. Širvinskas-Makalius.

Rimvydas Širvinskas-Makalius / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Rimvydas Širvinskas-Makalius / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Organizacija „Gelbėkit vaikus“ prie kampanijos kviečia prisidėti ir visus Lietuvos žmones: skaityti pasakas, nusifilmuoti, pasidalinti video savo socialiniuose tinkluose su grotažyme #GelbėkSuPasaka ir nepamiršti paaukoti skurstantiems vaikams telefonu 1409 (auka 5 Eur) arba skirti norimą paramos sumą https://www.gelbekitvaikus.lt/paaukok bei paraginti tai padaryti savo draugus.

Šią kampaniją („Save with Stories“) šiuo metu įgyvendina tarptautiniam tinklui „Save the Children“ priklausančios organizacijos, o į kampaniją įsitraukia daug visame pasaulyje garsių žmonių.

Naujausi straipsniai