R.Lingienė – apie gyvenimą su virusu naujoje realybėje: „Sėkmę lems 3 dalykai“

Rolanda Lingienė / BNS nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-03-29 08:21
Po šeštadienį įvykusių M.A.M.A apdovanojimų visuomenė pasidalijo į dvi stovyklas – daugelis priekaištavo dėl karantino metu vykusios „puotos“, kiti – gynė organizatorius ir vertino tai, kaip atsigaunančių renginių pradžią. Progos pasisakyti nepraleido ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė. Epidemiologė renginį pandemijos akivaizdoje vadino nelogišku.
NVSC Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė savo nuomonę išreiškė socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje:
 
„M.A.M.A. Nuomonių „už“ ir „prieš“ jūra, besipiktinančių ir palaikančių organizatorius, yra ne ką mažiau“, – tokiais žodžiais savo įrašą pradėjo R.Lingienė.
 
„Iš esmės ir vieni, ir kiti turi argumentų. Kitas klausimas, kiek jie pagrįsti? Taip, sutinku, ir pati daug kartų kartojau, kad reikia išmokti gyventi su virusu, naujoje realybėje. Bet taip pat ypač svarbu, kad tai galiotų visiems, o ne atskiroms išrinktųjų grupėms. Ir, kad to sėkmę lems 3 dalykai:

  • kuo greitesnė vakcinacija,
  • intensyvus ir kuo prieinamesnis testavimas,
  • įprastos infekcijų kontrolės priemonės ( kaukių, kur reikia, dėvėjimas, atstumo laikymasis, rankų higiena ir kt.).
Ir kol visi sėkmės elementai dėl vienų ar kitų priežasčių neveikia kartu kaip gerai suderintas mechanizmas, deja, per anksti „pasileisti plaukus“. Taigi, grįžkim prie M.A.M.A temos. Renginio metu buvo skelbta, kad visi dalyviai yra pasidarę tyrimus dėl SARS-CoV-2. Klausimas, kokius ir kada? Bet tebūnie.


M.A.M.A. Nuomonių „už" ir „ prieš" jūra, besipiktinančių ir palaikančių organizatorius yra ne ką mažiau. Iš esmės ir...

Posted by Rolanda Lingiene on 2021 m. kovo 28 d., sekmadienis
Tik noriu priminti, kad net ir gavus neigiamą PGR tyrimo ar antigenų testo atsakymą dar nereiškia, kad viskas yra ok.

Tai reiškia, kas viskas buvo ok, (t.y., dar negalėjote užkrėsti kitų, net jei pats ir buvote jau užsikrėtęs) tepinėlio ėmimo metu. O po to jau „kaip dievas duos“.
 
Taigi, džiugus dalyvių klegesys greta vienas kito be veido kaukių yra nepaaiškinamas epidemiologine logika. Liūdniausia, kad tokių ir panašių renginių pasekmes, praėjus kelioms dienoms po jų pajuntame visi, ne tik jų dalyviai (tik prisiminkim staigiai išaugusį susirgimų skaičių praėjusį rudenį, po plačiai nuskambėjusių krepšinio rungtynių Kaune ir Vilniuje).

Tik, o, bet, tačiau, gavę savąją infekcinę užkrato dozę, jų herojai, kaip taisyklė, „nebeprisimena“ užsikrėtimo aplinkybių. Na, o kas labiausiai iššaukė tokią audringą daugumos reakciją – tai, žinoma, tie patys dvigubi standartai.
Rolanda Lingienė / Pauliaus Peleckio nuotr.
Rolanda Lingienė / Pauliaus Peleckio nuotr.
Fantastiška „dovanėlė“ prieš Velykas. Net priešiškų šalių tarnybos, ko gero, nebūtų sumanę, kaip dar labiau buvo galima suerzinti, suskaldyti ir įskaudinti ir taip jau Devynis pragaro ratus praėjusios visuomenės. Kaip dar galima labiau suabejoti, kad gyvename vakarietiškas vertybes puoselėjančioje šalyje, kurioje sąvoka „gyvulių ūkis“ yra pažįstama tik iš G. Orwello satyros?
 
Ir aš noriu pas M.A.M.A. Tiksliau – aplankyti savo Mamos kapą“, – įrašą užbaigė NVSC Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Seimo ir vyriausybės nariai. Galbūt laikas kalbėti apie nemokamus (arba visiems prieinamus ) greituosius testus? Testo...

Posted by Andrius Mamontovas on 2021 m. kovo 28 d., sekmadienis

A.Mamontovo nuomonė apie greitesnį testavimą

Įkarštį pagavusi diskusija susilaukė įvairių nuomonių. Savąją išreiškė ir atlikėjas Andrius Mamontovas. Jo teigimu, daug kas pasikeistų, jei testavimas dėl Covid-19 vyktų greičiau ir būtų lengviau prieinamas. 

„Galbūt laikas kalbėti apie nemokamus (arba visiems prieinamus) greituosius testus? Testo rezultatus gauni į mobilujį ir su priskirtu barkodu, nustatytą laiko tarpą gali turėti daugiau pasirinkimo, ne tik sėdėti namie. Tokiu būdu gyvenimas pradeda judėti. Nori į renginį ar susitikti su giminėmis – pasidarai testą ir turi galimybę“, – rašė jis.

Kaip pavyzdį jis pateikė Barselonoje vykusį koncertą, kur buvo atliekamas „klinikinis bandymas“ siekiant rasti saugų būdą per pandemiją rengti masinius renginius.

Eksperimentinis koncertas Barselonoje

Prieš minėtąjį vakarėlį Barcelonoje visiems dalyviams buvo atlikti antigenų testai ir nurodyta koncerto metu dėvėti FPP2 respiratorius, kad žmonės po precedento neturinčių metų, per kuriuos turėjo sėdėti namuose, laikytis socialinio atstumo ir itin mažai bendrauti, galėtų smagiai pašėlti.

Šį koncertą surengė koncertų ir festivalių rengėjai, bendradarbiaudami su vietos ligonine. Jų teigimu, specialios priemonės, kurių buvo imtasi, įskaitant ir specialią ventiliacijos sistemą, koncertą pavertė saugesniu renginiu už pasisėdėjimą privačiuose namuose.

Rytą prieš koncertą trijuose uždarytuose Barselonos naktiniuose klubuose buvo įrengtos „lauko ligoninės“, kur medicinos seserys atliko antigenų testus. Rezultatai buvo gauti po dešimties minučių.

Jeigu atsakymas buvo neigiamas, asmuo galėjo į savo telefone esančią programėlę atsisiųsti įėjimo leidimą. Vienintelis reikalavimas buvo arenos viduje būti su respiratoriumi.

Naujausi straipsniai