R. Lapinskaitė: Visa tiesa apie savęs pažinimo vertę

Raminta Lapinskaitė / Ingos Mazaj-Vinčienės nuotr.
Raminta Lapinskaitė / Ingos Mazaj-Vinčienės nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-09-04 19:02
AA

Esame pasiklydusios tarp kitų žmonių nuomonių, poreikių, lūkesčių, todėl mums, moterims, dažnai pasidaro sunku susivokti, ko iš tiesų norime, kuria linkme judame, galų gale – kas mes apskritai esame. Tol, kol vienintelis savęs pažinimo šaltinis mums bus kitų žmonių požiūris į mus, tol jausimės beviltiškai sumišusios ir stokojančios kažko svarbaus, net vertėtų sakyti svarbiausio – tvaraus ir gyvo savęs pačios patyrimo.

Jei jaučiatės tarsi būtumėte dovana pasauliui, žvaliai ir su pasitikėjimu pasitinkate kiekvieną naują dieną, esate patenkinta savimi ir jus supančia aplinka, lengvai realizuojate savo sumanymus, tuomet šis straipsnis skirtas ne jums, nes ir taip puikiai pažįstate save ir vertinate gyvenimo stebuklą. Visas priešingai besijaučiančias moteris kviečiu kartu su manimi žengti į vidinio pasaulio užkulisius ir patyrinėti savęs pažinimo teikiamas galimybes, padedančias kurti pasitenkinimo kupiną kasdienybę.

Ko gero, didžiausia šiuolaikinių moterų bėda, sakyčiau, nūdienos rykštė, yra tai, kad mes negebame savęs priimti tokių, kokios esame, ir priešinamės savo nepakartojamumui. Nuo pat mažens mūsų asmenybę formavo noras sulaukti kitų, mums reikšmingų autoritetų, pritarimo ir palaikymo. Vaikystėje deramu elgesiu siekėme pelnyti tėvų meilę ir pripažinimą. Paaugusios mokėmės atitikti tarp bendraamžių vyraujančius idealus. Ištekėjusios norime patikti savo vyrui. Tame savaime nėra žalos mūsų asmenybei, bent iki tol, kol nesijaučiame pametusios savęs, sumišusios, tuščios ir pervargusios.

Kiekvienas žmogus gimė tam, kad būtų laimingas. Laimė yra mūsų egzistencijos tikslas ir prasmė.

Tiek senovės Rytų išminčiai, tiek šiuolaikiniai Vakarų psichologai vieningai pripažįsta, kad kiekvienas žmogus gimė tam, kad būtų laimingas. Laimė yra mūsų egzistencijos tikslas ir prasmė. Galime perskaityti begales knygų apie tai, iš ko susideda moteriškos laimės patyrimas, dalyvauti seminaruose, susitikti su žymiausiais pasaulio mokytojais. Visi šie šaltiniai mums pateiks daugybę vertingų gairių, kurlink kreipti savo energiją, kad sužydėtume. Tačiau atsakyti į klausimą, iš kokių spalvų ir atspalvių išaustas mūsų asmeninis laimės patyrimas, esame pajėgios tik mes pačios. Tam privalome su meile prakalbinti savo vidų.

Kiekvienai visavertiško gyvenimo trokštančiai moteriai būtina skirti laiko sau pažinti. Sustiprinkite ryšius su savo vidine kelrode žvaigžde – nuojauta. Išmokite jausti gyvenimą ir šiuo pajautimu vadovautis kurdama kiekvieną jums svarbią jo sritį. Jei norite mėgti darbą, kurį dirbate, – privalote daryti tai, ką išties mėgstate. Jei norite darnios partnerystės, privalote išsiaiškinti, kokių idealų santykiuose ilgisi jūsų širdis. Jei norite būti sveikos, privalote pažinti savo kūno poreikius ir kantriai į juos atliepti.

Moteris be veido / Vida Press nuotr.

Tyrinėkite save! Pažinkite savo stipriąsias puses. Kuo jaučiatės stipri asmenybė? Susitelkite į dovanas, kuriomis tiesiog būdama tuo, kuo jau esate, pripildote savo pačios ir kitų gyvenimą. Juk būti moterimi reiškia, kad jūs esate mylimoji, žmona, draugė, specialistė, mama, sesuo, pašnekovė ir daugybė kitų nepakartojamų vaidmenų... Skirkite laiko šiems svarbiems atsakymams rasti, sublizgėkite savo pačios dėmesyje ir taip pajausite nuo jokių išorinių aplinkybių nepriklausomą pasitenkinimą tuo, kas jau esate.

Pažinkite savo Achilo kulnus. Kuo jaučiatės nutolusi nuo viduje esančio moters idealo? Gal nelabai mėgstate gaminti ar kuoptis namie? Gal aistringai siekiate profesinės realizacijos, nors aplinkiniai suokia, kad pats laikas vaikučiams? Gal nedarote, nemėgstate ar nepripažįstate kažko, kas tradiciškai siejama su moters vaidmenimis? Kokias silpnąsias savo asmenybės puses regite? Pažvelkite į jas su dideliu švelnumu, nes jos tikrai yra jautrioji asmenybės dalis, dažnai susigūžusi nuo jūsų pačios priekaištų sau.

Kas yra rojus vienai moteriai, nebūtinai teikia palaimą kitai. Negebėti to, ką geba kitos, nėra nuodėmė.

Atminkite, esate unikalybė. Kas yra rojus vienai moteriai, nebūtinai teikia palaimą kitai. Negebėti to, ką geba kitos, nėra nuodėmė. Tai yra jūsų unikalios asmenybės dalis, kuri padaro jus tuo, kas esate. Tai, ką savyje laikote silpnybe, nėra priežastis save nuvertinti. Tai tik galimybė suvokti, kad esate žmogiška būtybė, o ne supermoteris, kuri neva privalo su viskuo susidoroti. Vienintelis dalykas, ką jūs tikrai privalote, tai mylėti save tokią, kokia esate, nepanašią į nieką kitą, tik į save.

Į savęs pažinimo kelionę leiskitės su meile, smalsiai ir geranoriškai. Čia svarbiausias savęs pažinimo proceso etapas – šiltas ir supratingas ryšys su savimi. Nepatenkinusi švelnumo sau poreikio, negalėsite džiaugtis ilgalaikiais saviugdos pasiekimais. Tad būkite sau švelni ir atvira visoms savo nepakartojamos asmenybės savybėms!

Kai moteris nusprendžia su meile puoselėti savo nepakartojamą prigimtį, šis jos pasirinkimas save lavinti prilygsta pastangai nušlifuoti deimantą. Ilgainiui tai padeda jai sublizgėti savo pačios akyse. Kai tai nutinka, nepalankios išorinės aplinkybės nebesugeba ilgam sutrikdyti moters pilnatvės, širdies ramybės ar kitaip giliau jos sužeisti. Tokia moteris įgauna gyvą vidinę neliečiamybę, kurios niekas iš jos nepajėgia atimti.

Turbūt nedrįsite su manimi ginčytis, jei pasakysiu, kad saulėgrąža niekada netaps žibuokle, o žibuoklė – rože. Visos gėlės yra skirtingos. Kaip ir moterys. Priklausomai nuo augimo sąlygų, saulėgrąža užaugs tiesesnė arba kreivesnė, vešlesnė arba skurdesnė. Tačiau iš saulėgrąžos niekada neišaugs rožė. Pasitelkusi švelnumą, savęs priėmimą ir ištikimybę sau, kiekviena moteris pražysta savo unikalioje prigimtyje. Linkiu žydėti!

Saviugdos specialistė Raminta Lapinskaitė rugsėjo 6 d. Vilniuje organizuoja 5 savaičių trukmės mokymo programą, skirtą moteriškos savivertės prigimčiai pažinti, patirti ir atskleisti. Daugiau informacijos rasite čia.