R. Karbauskis parodė įdomią vaikystės nuotrauką – šoko ne su lietuvių, o gruzinų tautiniu kostiumu

Žmonės.lt fotomontažas / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-11-30 18:10
Pradedant bendrus šventinius renginius, skirtus pažymėti 2018-uosius – Gruzijos Nepriklausomybės atkūrimo ir Lietuvos valstybės atkūrimo – Šimtmečių metus, Gruzijos ambasada kartu su Lietuvos Respublikos Seimo Kultūros komitetu 2017 m. lapkričio 30 d. Lietuvos nacionaliniame muziejuje atidarė parodą „Gruzinų tautinis kostiumas Europos šeimoje“.

Parodos atidarymo metu susirinkusius svečius sveikino Lietuvos Respublikos Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis ir Gruzijos ambasadorė Lietuvoje Khatuna Salukvadze.

Parodoje pristatyta Gruzinų tautinių kostiumų namų surinkta skirtingų Gruzijos regionų tautinių kostiumų kolekcija, tarp kurių ir Gruzijos karalienes Tamaros suknelė, sukurta pagal XII amžiaus Vardzia vienuolyno freską, ir gruzinų literatūros klasiko Šota Rustavelio poemos „Karžygys tigro kailiu“ personažų apranga. Gruzinų tautinis kostiumas gyvai atspindi Gruzijos istoriją, gruzinų tautos vertybes ir kultūrinę įvairovę. Jo pavyzdžių nuo V–VI amžių galima rasti istoriniuose šaltiniuose, bažnytiniuose paveiksluose ir freskose bei gruzinų menininkų darbuose.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Parodos atidarymo metu Gruzijos ambasadorė pristatė prezentaciją apie tautinius kostiumus, jų keitimosi istoriją ir vietą Gruzijos kultūroje. Taip pat svečiai galėjo apžiūrėti fotoparodą „Gruzinų tautinių kostiumų įvairovė“ ir pasigrožėti išskirtiniais garsios gruzinų menininkės Sofi Etsadašvili pertvarinio emalio meno kūriniais, kuriuose susipina nacionalinė tradicija ir originali menininkės kompozicija. Ryškių spalvų ir originalaus dizaino emalio dirbiniuose atgyja senoviniai gruzinų ornamentai.

Į renginį susirinkę svečiai turėjo galimybę pasiklausyti Gruzijos operos ir baleto teatro ansamblio „Suliko“ solistų atliekamų dainų, o energingais gruziniškais šokiais džiugino valstybinio akademinio šokių ansamblio „Rustavi“ nariai.

Į parodos atidarymą atvyko ministrai, Seimo nariai, užsienio šalių ambasadoriai, kiti garbūs svečiai, o taip pat visas būrys žinomų Lietuvos visuomenės atstovų – Žilvinas Grigaitis, Alkas Paltarokas, Birutė ir Rimtautas Vizgirdos, Irena Marozienė, Jolanta Mikalajūnienė ir kiti.

Ramūnas Karbauskis į parodą atvyko su senomis vaikystės nuotraukomis. Vyras parodė mielas praeities akimirkas. Kadaise jis per „Dainų šventę“ sukosi vilkėdamas tautinį gruzinų kostiumą.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai