Putino cinizmas: kol rusai skaičiuoja kapeikas, jis puikuojasi itališka striuke už 12 tūkst. eurų

Putinas Maskvos Lužnikų stadione pasirodė vilkėdamas beveik 12 tūkst. eurų kainuojančią „Loro Piana“ striukę / Scanpix nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Maskvos Lužnikų stadione surengtame propagandiniame koncerte „Krymo pavasaris“, skirtame palaikyti šalies režimą, pasirodęs Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sukaustė viso pasaulio žvilgsnius ir sukėlė pykčio bangą. Į sceną jis įžengė vilkėdamas beveik 12 tūkst. eurų vertės mados namų „Loro Piana“ striuke, nors jo šalis dėl Vakarų paskelbtų sankcijų kone sugrįžo į sovietmetį.

Kovo 18 dieną Maskvos Lužnikų stadione Vladimiras Putinas rėžė propagandinę kalbą apie neva „sėkmingą specialią karinę operaciją“ Ukrainoje.

Maskvos Lužnikų stadione pasirodęs V.Putinas reakcijas visame pasaulyje iššaukė ne tik dėl makabriškame renginyje nuskambėjusios propagandinės kalbos, bet ir dėl vilkėtos aprangos – prekės ženklo „Loro Piana“ striukės, kainavusios beveik 12 tūkst. eurų.

Ciniška: „Daily Mail“ skelbia, kad 2021 metais vidutinis metinis Rusijos gyventojo atlyginimas buvo 678 tūkst. rublių, t. y. mažiau nei pusė V.Putino striukės kainos, kuri rubliais siekia beveik 1,5 milijono.

V.Putinui pradėjus karą Ukrainoje, vidurinei klasei priklausančio Rusijos gyventojo finansinė padėtis tapo tik dar blogesne – šalies ekonomika žlunga dėl Vakarų valstybių paskelbtų sankcijų.

Putinas Maskvos Lužnikų stadione pasirodė vilkėdamas beveik 12 tūkst. eurų kainuojančią „Loro Piana“ striukę / Scanpix ir e-parduotuvės nuotr.

Po Maskvos Lužnikų stadione surengto propagandinio koncerto mados namai „Loro Piana“ buvo raginami pakomentuoti susidariusią situaciją ir buvo skatinami pareikalauti, kad Rusijos lyderis nevilkėtų jų kuriamų drabužių. Deja, prekės ženklas kuriam laikui atsivėrė tylos siena.

Aktyvistams rėžus, kad tolimesnė mados namų tyla reikštų pritarimą šaltakraujiškiems V.Putino veiksmams, prekės ženklas galiausiai sureagavo į kilusį pasipiktinimą.

„Loro Piana“ įkūrėjas Pieras Luigi Loro Piana italų dienraščiui „Repubblica“ teigė, kad prekės ženklas jau žengė visus žingsnius, siekiant atsiriboti nuo Vladimiro Putino ir kartu su visa Europa solidarizuojasi su Ukraina.

Vladimiras Putinas Krymo aneksijos metinių proga surengtame koncerte Maskvoje teisino Rusijos karą Ukrainoje / Scanpix nuotr.

Pieras Luigi Loro Piana patikino, kad italų prekės ženklas „Loro Piana“, kaip ir kiti didžiausiai pasaulyje prabangos prekių grupei LVMH priklausantys mados namai, jau nuo kovo pradžios nutraukė prekių tiekimą į Rusiją. 

„LVMH Moët Hennessy – Louis Vuitton“ yra prancūzų bendrovė, kuriai priklauso apie 60 dukterinių įmonių, valdančių prestižinius prekės ženklus, įskaitant ir „Loro Piana“. Teigiama, kad šiai grupei priklausantys prekės ženklai Rusijoje uždarė ir savo parduotuves.

„Manau, kad Putino dėvėta striukė yra seniai įsigytas pirkinys, tačiau taip pat manau, kad tai yra smulkmenos, palyginti su karo tragedija. Kaip įmonė, solidarizuojamės su LVMH grupės pozicijomis. Manau, yra aišku, kurioje pusėje mes pasirinkome būti. Nesijaučiu kaltas dėl  scenoje vilkėtos pūkuotos striukės, bet manau, kad Putinas turėtų pagalvoti apie žudynes, vykdomas Ukrainoje“, – italų dienraščiui „Repubblica“ sakė Pieras Luigi Loro Piana.

„Loro Piana“ įkūrėjas pridūrė, kad nuo pat Rusijos pradėto karo Ukrainoje pradžios mados namai Ukrainai pagalbą teikiančioms organizacijoms jau yra paaukoję 5 mln. eurų.

Skaitykite daugiau