Putiną teisinęs „Pink Floyd“ įkūrėjas R.Watersas parašė jam laišką: mini ir Baltijos šalis

Rogeris Watersas ir Vladimiras Putinas / Vida Press ir Scanpix nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Legendinės roko grupės „Pink Floyd“ vienas įkūrėjų Rogeris Watersas dar vasarą savo koncerto metu teisino Rusijos veiksmus ir karo nusikaltėliu vadino ne Vladimirą Putiną, o JAV prezidentą Joe Bideną. Jis savo poziciją išsakė Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio žmonai Olenai skirtame laiške, o dabar kreipėsi ir į Rusijos prezidentą.

Britų muzikantas Rogeris Watersas, mėnesio pradžioje parašęs laišką pirmajai Ukrainos poniai Olenai Zelenskai ir jame iš dalies išreiškęs paramą Kremliaus nusikalstamam režimui ir Vladimirui Putinui, sekmadienį kreipėsi ir į Rusijos prezidentą.

Socialiniuose tinkluose jis paviešino V.Putinui adresuotą „atvirą“ laišką, kurį, kaip pats tikino, paskatino parašyti komentatoriai, klausiantys, kodėl jis kreipėsi ne į Putiną, o į O.Zelenską.

Rogeris Watersas / „Scanpix“ nuotr.

„Gerbiamas prezidente Putinai, nuo šių metų vasario 24 d., kai Rusijos Federacija įsiveržė į Ukrainą, stengiausi pasinaudoti savo nedidele įtaka, kad paskatinčiau paliaubas ir diplomatinį susitarimą, kuris atitiktų tiek Ukrainos, tiek Rusijos Federacijos saugumo poreikius. Siekdamas šio tikslo parašiau du atvirus laiškus Ukrainos prezidento žmonai poniai Olenai Zelenskai. Šiuos laiškus galima lengvai rasti internete. Manęs vis dažniau prašo parašyti ir jums, todėl rašau.

Pirma, ar norėtumėte, kad šis karas baigtųsi? Jei atsakytumėte „Taip, prašau“, tai iš karto palengvintų situaciją. Jei pasakytumėte „Rusijos Federacija neturi jokių kitų teritorinių interesų, išskyrus rusakalbių Krymo, Donecko ir Luhansko gyventojų saugumą“, tai irgi padėtų. Sakau tai todėl, nes pažįstu žmonių, manančių, kad norite užvaldyti visą Europą, pradedant nuo Lenkijos ir likusių Baltijos šalių. Jei taip, tai eikite velniop, o mes galėsime nustoti žaisti beviltiškai pavojingą branduolinį aklos vištos žaidimą, kuris, atrodo, taip patinka abiejose Atlanto pusėse esantiems „arkliavagiams“.

Taip, tiesiog susprogdinkime vieni kitus ir visą pasaulį. Problema ta, kad aš turiu vaikų ir anūkų, kaip ir dauguma mano brolių ir seserų visame pasaulyje, ir nė vienas iš mūsų nesidžiaugtų tokiu rezultatu. Taigi, prašau, pone Putinai, leiskite mums pasimėgauti ir suteikite užtikrintumą.

Gerai, grįžtame prie diskusijos. Jei teisingai perskaičiau jūsų ankstesnes kalbas, jūs norėtumėte derėtis dėl suverenios kaimyninės Ukrainos neutralumo. Teisingai? Darant prielaidą, kad dėl tokios taikos būtų galima susitarti, ji turėtų apimti absoliutų įpareigojimą daugiau niekada niekur neįsiveržti. Žinau, žinau, JAV ir NATO įsiveržia į kitas suverenias šalis be rimtų priežasčių ar dėl kelių barelių naftos, bet tai nereiškia, kad ir jūs taip turėtumėte elgtis. Jūsų įsiveržimas į Ukrainą mane visiškai nustebino, tai buvo bjaurus agresijos karas, išprovokuotas ar ne.

Kai ponia Zelenska man atsakė per „Twitter“, buvau labai nustebintas ir galingai sujaudintas. Jei jūs man atsakytumėte, stipriai jus už tai gerbčiau ir laikyčiau garbingu žingsniu žengiant teisinga kryptimi link tvarios taikos.

Pagarbiai,

Rogeris Watersas“, – savo laišką V.Putinui užbaigė muzikantas.

Žmonės.lt primena, kad „Pink Floyd“ įkūrėjas Rogeris Watersas į diskusijas apie Rusijos karą prieš Ukrainą įsisuko rugpjūtį, kai gastrolių po JAV metu Jungtinių Valstijų prezidentą Joe Bideną išvadino „karo nusikaltėliu“ ir apkaltino jį „kurstant ugnį“ Rusijos kare prieš Ukrainą.

Tą pačią poziciją jis išsakė ir dalyvaudamas CNN laidoje, o rugsėjo pradžioje parašė laišką Olenai Zelenskai, kuriame prakalbo Rusijos propagandai artimais žodžiais. Laišku pasidalijo savo socialiniuose tinkluose.

Čia muzikantas teigė, esą Vakarų ginklų tiekimas Ukrainos kariuomenei nesutrumpins karo. Tokiu būdu R.Watersas iš dalies išreiškė paramą Kremliaus nusikalstamam režimui ir Vladimirui Putinui.

Tačiau O.Zelenska rado, ką jam atsakyti. Moteris paragino R.Watersą prašyti taikos ne Ukrainos prezidento, o Rusijos.

„Būtent Rusija įsiveržė į Ukrainą, griaudama miestus ir žudydama civilius gyventojus. Ukrainiečiai gina savo žemę ir savo vaikų ateitį. Jei pasiduosime, rytoj mūsų nebeliks.

Jei Rusija pasiduos, karas bus baigtas. Rogeri Watersai, geriau paprašykite taikos Rusijos prezidento. Ne Ukrainos“, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė pirmoji ponia.

Skaitykite daugiau