Pushaz kirto M.A.M.A apdovanojimų rengėjams: „Tai, kas įvyko, yra gėda“

Pushaz
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-01-07 19:20
Dvidešimtus metus scenoje skaičiuojantis atlikėjas Pushaz pažėrė kritikos M.A.M.A muzikos apdovanojimų nominacijai „Metų hiphopo grupė/atlikėjas/-a“. Botago kirčių neišvengė ir jaunimo tarpe sparčiai populiarėjantys vardai.

Kritiką atlikėjas išsakė ketvirtadienio vakarą išplatintame pranešime spaudai. 

„Didesnio š**o cirko pavidalu dar nemačiau. Geriausiu atveju, galime tai pavadinti repu – tiksliau poprepu, bet tikrai ne hiphopu. Tikrai nesinorėtų, kad hiphopo kultūra išsidegintu ausis ir pabėgtų iš Lietuvos.

Deja, tai jau vyksta. To įrodymas lietuvis, kuris be jokių problemų skinasi kelią Didžiojoje Britanijoje – Kilo Tips ar KRP, atstovaudami specifiniam JK repo stiliui. Kodėl tokie talentingi vaikiai kaip jis savo kūrybą išveža į užsienį?

Nuo kada primityvus garso takelis ir keli šiuolaikinio šešiolikmečio posmai yra „metų hiphopas“? Galų gale Ade, Kastetas, Skrebe, Operatyvūs, Laikrodis/Kaseta, Erkė, Keturios Ryto išleido puikius albumus 2020 metais.

Hiphopas dar gyvas, bet mes norime jį sunaikinti nominuodami cirko artistus ir kurdami netikrą produktą.

Aš nesiruošiu tylėti. Niekada to nedariau ir nesiruošiu daryti dabar. Visi, kas mane pažįsta, žino, jog visada kalbu „nevyniodamas į vatą“. Žinau, kaip dirba šou biznis ir matau, kas vyksta ten, kur nėra priežiūros. Manau, kad šitiek metų praleidęs scenoje ir atstovaudamas hiphopo kultūrai, aš turiu teisę išreikšti savo asmeninę nuomonę, nes tai, kas čia įvyko, yra gėda ne tik šiam stiliui, bet ir visai muzikai.

Ne kiekvienas paėmęs gitarą yra roko atlikėjas ir ne kiekvienas paėmęs mikrofoną yra reperis. Matėte jų oficialiame puslapyje mano pavardę įrašyta prie patariamosios tarybos narių? Aš apie tai nieko nežinau. Niekas manęs neklausė jokios nuomonės ir po viso to naudoja mano sceninį vardą. Hiphopas dar gyvas, bet mes norime jį sunaikinti nominuodami cirko artistus ir kurdami netikrą produktą“, – kalbėjo Pushaz.

Visą atlikėjo komentarą galite matyti vaizdo įraše:

Primename, kad M.A.M.A 2020 „Metų hiphopo grupė/atlikėjas/-a“ nominacijoje įrašyti: Ironvytas, „Flying Saucer Gang“, OG Version, Omerta, „Vilniaus Energija“. 

Žmonės.lt susisiekė su asociacijos „Metų muzikos apdovanojimai“ pirmininku Martynu Tyla.

„M.A.M.A. apdovanojimus rengianti asociacijos taryba teikia pretendentus nominacijoms, į ją ir galima kreiptis, jei kyla kažkokių klausimų. Kiekvienas turi teisę į nuomonę, tad neturiu ką čia ir komentuoti“, – sakė jis.

Naujausi straipsniai