Puiki idėja ne tik savaitgaliui – turiningas pasivaikščiojimas po „Čiurlionio Vilnių“

Programėlė kviečia pasivaikščioti kompozitoriaus ir dailininko M.K.Čiurlionio pėdsakais Vilniuje
Šaltinis: Žmonės
AA

Šiomis dienomis, kai kultūrinės įstaigos priverstinai turėjo užverti duris lankytojams, M.K.Čiurlionio namai siūlo idėją savaitgaliui ir ne tik – saugų kultūrinį patyrimą, pasivaikščiojimą Čiurlionio takais Vilniuje.

Vilniečiams ir miesto svečiams siūloma įprastą pasivaikščiojimą papildyti čiurlioniškomis akimirkomis, Vilniaus mieste slypinčiais istoriniais atradimais: kada, kur ir kodėl lankėsi Čiurlionis? Kaip miestas atrodė Čiurlionio akimis ir kaip atrodo dabar mūsų laikais? Ar žinojote, kad vien pagrindinėje, taip dažnai lankomoje Vilniaus gatvėje slypi trys Čiurlionio vietos?

M.K.Čiurlionio namų sukurta mobilioji programėlė „Čiurlionio Vilnius“ gali būti labai geras bičiulis šiomis dienomis. Su ja galite pasivaikštinėti Vilniaus senamiesčio gatvėmis atrasdami vietas, nuspalvintas Čiurlionio veikla. Programėlėje rasite ir daugiau įdomios informacijos apie to laikmečio Vilnių, lietuvių tautinio atgimimo asmenybes ir jų veiklą. Beveik prieš metus sukūrus programėlę, M.K.Čiurlionio namų direktorius Rokas Zubovas teigė: „Šios programėlės mintis gimė siekiant pripildyti miestą žmogiškos šilumos. Kartais atrodo, kad kūrėjas tampa artimesniu, supratus, kad esi jam daug kuo tapatus: aplinka, jausmais, kasdiene buitimi.”

Nemokamą mobiliąją programėlę „Čiurlionio Vilnius“ galite atsisiųsti iš „Google Play“ (ieškokite Čiurlionio Vilnius) ir „App Store“ (ieškokite Čiurlionis in Vilnius). Programėlė yra nemokama.

Programėlė kviečia pasivaikščioti kompozitoriaus ir dailininko M.K.Čiurlionio pėdsakais Vilniuje

Beje, keičiantis laikams ir gyvenimui diktuojant naujas bendravimo, pažinimo formas, M.K.Čiurlionio namų languose, tiesiog sostinės Savičiaus gatvėje sužibo „Atvira Paroda“, kurioje eksponuojama fotografo Stanislovo Žvirgždo fotografijų paroda „Čiurlionio Vilnius“, kurią sudaro fotografijos darbai žymintis Vilniaus vietas, kuriose lankėsi ir pats Mikalojus Konstantinas Čiurlionis.

Skaitykite daugiau