Pudros tepimo klaidos, kurios sendina

Makiažo pagrindas / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Makiažo pagrindas ne veltui yra viena svarbiausių kosmetinių priemonių. Tik čia moterys dažnai prašauna. Tarkime, renkasi per tamsią ar per šviesą spalvą, naudoja pudros pernelyg daug, nepasižiūri, kaip jos veidas atrodo dienos šviesoje.

Galima vardinti be galo ir be krašto, kad svarbiausia skaisti oda, o ne pudros sluoksnis, tačiau kai kurios damos vis tiek pirmenybę teiks makiažo pagrindui. Tad ir pakalbėkime – kaip savęs nepasendinti renkantis pudrą?

Taip pat skaitykite: Makiažo triukai, padėsiantys sumažinti ir padailinti ilgą nosį

Kas labiausiai sendina

Biri pudra (išskyrus sukurtas mineraliniu pagrindu). Birios pudros gali sausinti odą, pabrėžti smulkias raukšles ir kitas linijas, vagojančias veidą. O štai mineralinės pudros kaip tik sugeria perteklinius odos paviršiaus riebalus ir slepia nelygumus, raukšles.

Kompaktinės pudros, tepamos kempinėle. Tai labiausiai koncentruotas pigmentas. Oda tokia priemones dažniausiai padengiama pernelyg storu sluoksniu, kuris vėliau atrodo lyg kaukė.

Palaukite, kol išdžius jūsų naudojamas drėkliklis ir tik tada tepkite makiažo pagrindą. 

Alkoholis. Alkoholis, kurio gausu ne tik makiažo pagrinduose, atlieka meškos paslaugą, sausindamas ir džiovindamas odą.

Parabenai. Jų gausu įvairiose kosmetikos priemonėse. Tyrimai atskleidžia, kad metilparabenas, reaguodamas su UVB spinduliais, daro nepataisomą žalą DNR ir sendina odą.

Ko nedaryti, kai tepate makiažo pagrindą

Vienu kartu netepkite pernelyg daug makiažo pagrindo. Kur kas paprasčiau jo užsitepti dar vieną sluoksnį, jeigu reikia, o ne bandyti ištaisyti klaidą, jeigu jau prisitepėte per daug.

Netepkite pudros pirštais, kadangi oda gali likti dėmėta, o pati pudra paskirstyta netolygiai.

Taip pat skaitykite: Krūtų makiažas: putliname krūtinę

Rinkitės atspalvį, kuris jums tinka idealiai. Bet koks nukrypimas nuo natūralios jūsų odos spalvos, pasirinkti geltoni ar pilki atspalviai gali sukurti iliuziją, kad dėvite kaukę. Ką jau kalbėti apie kaklą ar rankas – tegu veido odos kontrastas nebūna akinamai ryškus!

Kosmetika / Fotolia nuotr.

Ką daryti, kai tepate makiažo pagrindą

Naudokite šepetėlį, kuris padės tolygiai paskirstyti makiažo pagrindą – tokiu būdu taip pat nepadauginsite pudros.

Tepkite makiažo priemonę nedideliais kiekiais, t. y. rinkitės ne didesnį nei pusės žirnio dydžio kiekį ir pradėkite nuo kaktos, vėliau pereikite prie skruostų, nosies ir smakro. Nepamirškite, kad kaklas, paliktas likimo valiai, sukurs įvaizdį, jog jūsų galva „priklijuota“.

Geriau sugaiškite daugiau laiko, tačiau išsirinkite labiausiai tinkantį atspalvį. Nuo to prasideda jūsų tobulo makiažo pradžia. Patariama rinktis šiltesnius atspalvius, taip pat galite maišyti kelias spalvas. 

Taip pat skaitykite: Kaip be vargo nusibrėžti akių kontūrą

Palaukite, kol išdžius jūsų naudojamas drėkiklis ir tik tada tepkite makiažo pagrindą. Kitu atveju rizikuojate patirti, ką reiškia dėmėtas veidas. 

Ir dar šis tas – atsižvelkite į sezoniškumą. Vasarą jūsų oda įdega, o artėjant šaltesniems orams – pablykšta. Akivaizdu, kad vasaros kosmetinėje esanti pudra gali jums ir nebetikti. 

Skaitykite daugiau