Psichologė R. Murauskienė: Visos mamos yra geros, tik kartais joms tai reikia priminti

Mama ir vaikas / Vida Press nuotr.
Mama ir vaikas / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-10-12 15:28
AA

Motinystė atneša be galo daug pokyčių gyvenime, suteikia moteriai grožio ir laimės, tačiau taip pat dovanoja iššūkių. Natūralu, kad mamoms kyla įvairių minčių, kartais – ne visai malonių. Psichologės Ramunės Murauskienės knygoje „(Ne)tobulos mamos užrašai“ nedalijami tradiciniai patarimai motinystės tema. Autorė sako, kad reikia priminti mamoms apie jų gerumą ir atsidavimą.

Psichologė Ramunė Murauskienė įsitikinusi, kad visi tėvai iš esmės yra geri ir mylintys. „Mes, tėvai, turime gerą širdį, tad tereikia išmokti klausytis savęs ir vaiko ir tokiu būdu kurti tarpusavio ryšį. Juk svarbiausia yra ne receptai ar patarimai, o kryptis, kuria judame kartu su vaikais.“

Mamos nori būti tobulos, tačiau tai ne vienai sukelia didžiulę įtampą.

Dažnai mamos nori būti tobulos, tačiau tai ne vienai sukelia didžiulę įtampą. Todėl R. Murauskienė sako norėjusi parašyti tokią knygą, kurią skaitant moteris galėtų atsipalaiduoti ir būti patenkinta savimi. „Tai yra knyga, kurią galima skaityti nuo bet kurios vietos – joje nėra tradicinio nuoseklumo. Būti mama yra labai sudėtingas darbas, todėl man svarbu parodyti moterims kaip neprarasti vilties, kantrybės bei prigimtinio geranoriškumo šiame kelyje.“

Knyga susideda iš dviejų dalių. Pirmoji – tai užrašai apie meilę, šeimą, laimę, netektį, kasdienybę ir viską, iš ko susideda gyvenimas. Antroje knygos dalyje skaitytojas ras daug konkrečios informacijos įvairiomis vaikų auklėjimo temomis: nuo pagrindinių vaiko poreikių ir žindymo svarbos iki pykčio, melo ir tinkamos auklės parinkimo.

„Knygoje sudėti tekstai, kuriuos kiekvienas gali skaityti vėl. Manau, kad mamoms ir tėčiams svarbu priminti, kad šeimoje vaikas jaučiasi saugiai, todėl gali išbandyti įvairias elgesio formas – priešintis, piktintis, rodyti savo atkaklumą. Taip pat norisi įkvėpti mamas tikėti, kad mes esame savaime geros be jokių mokymų ir knygų“, – įsitikinusi autorė.

Nors R. Murauskienė yra kvalifikuota psichologė, tačiau jos psichologinė praktika atsispindi tik knygos tematikoje. „Aš rašau apie tai, kas domina beveik visas mamas ir tai, kas yra aktualu, nepaisant to, kokiame amžiuje mes gyvename.“

Psichologė atskleidžia, kad „(Ne)tobulos mamos užrašai“ yra gyvosios psichologijos pavyzdys.

„Tai yra tokia psichologija, kuri pripažįsta sielų amžinumą ir Dievo egzistavimą. Čia susitinka ne šiaip klientas ir pacientas, o dvi sielos. Profesinės kompetencijos labai padeda atskleisti žmogaus stiprybes ir galias. Tai nereiškia, kad psichologas tampa tavo draugu, tačiau tai parodo, kad jis yra lygiai toks pats žmogus. Šis suvokimas žmonėms, bendraujantiems su specialistu, kasdienes problemas padeda įveikti lengviau.“