Psichologė Lina Bražinskaitė-Tupikovskienė: kodėl verta dalyvauti grožio konkursuose

Lina Bražinskaitė-Tupikovskienė / Asmeninio archyvo nuotr.
Lina Bražinskaitė-Tupikovskienė / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-07-22 21:44
AA

Sekmadienį 17-ose „ENEOS 1006 km“ lenktynėse bus išrinkta „Miss Racing“ nugalėtoja, kuri taps šių metų lenktynių veidu.

Ta proga psichologė Lina Bražinskaitė-Tupikovskienė atskleidžia, kodėl verta dalyvauti grožio konkursuose ir kokių klaidų juose reikėtų vengti.

„Kaip psichologė, komisijos narė bei renginio vedėja, kuri viską matysiu ne tik scenoje, bet ir užkulisiuose linkiu merginoms būti savimi, nes bet koks „falšas“ iš tiesų yra matomas. O ypač jis atsiskleidžia scenoje“, – sako psichologė, „Racing ladies“ narė Lina Bražinskaitė-Tupikovskienė, nuo pradžių stebėjusi „Miss Racing“ konkurso dalyves.

Šeštadienį 17-ose „ENEOS 1006 km“ lenktynėse bus išrinkta „Miss Racing“ nugalėtoja, kuri taps šių metų lenktynių veidu. Kaip manote, kodėl merginos dalyvauja grožio konkursuose?

Konkursuose žmonės ryžtasi dalyvauti dėl labai įvairių priežasčių – vieni mėgsta viešumą, kiti mėgsta konkuruoti, treti nori, kad juos kažkas pastebėtų, įvertintų. Kiekvienas turi savo interesų ir tikslų. Manau, dauguma, mergaičių dalyvaudamos grožio konkursuose nori įrodyti ne tik sau, bet kartais ir kitiems, kad jos gali laisvai pasirodyti scenoje. Taip, kad priežasčių gali būti begalės.

Lina Bražinskaitė-Tupikovskienė / Asmeninio archyvo nuotr.

Ką merginos turėtų žinoti prieš dalyvaudamos grožio rinkimuose?

Labai svarbu, kad mergaitės žinotų ir įsidėmėtų, jog komisija jas vertina ne tik scenoje. Komisijos nariai ir pati publika dalyves stebi visada: užkulisiuose fiksuoja, kaip jos elgiasi, ką veikia, kaip kalba. Todėl ir vertinamas dažniausiai ne tik pasirodymas scenoje, bet ir tai, kaip mergina bendrauja, elgiasi su kitomis dalyvėmis. Todėl net jei konkurso dalyvė scenoje pasirodė puikiai, tačiau užkulisiuose buvo nemandagi, nekultūringa – visus savo privalumus gali nubraukti. Štai kodėl dažnai potenciali karalienė nebūna karūnuota ir jos vietą kartais užima kita mergina.

Ar merginoms reikalingas artimųjų palaikymas?

Man atrodo, kad artimųjų palaikymas labai svarbus. Kai jauti artimųjų palaikymą, bet kurioje gyvenimo situacijoje jautiesi tvirčiau, ant scenos taip pat.

Lina Bražinskaitė-Tupikovskienė / Asmeninio archyvo nuotr.

Ar visada grožio rinkimai sustiprina, užgrūdina ir suteikia pasitikėjimo?

Galiu pasakyti, kad tokio pobūdžio konkursuose merginos gauna visko po truputį. Ir užsigrūdina ir dąsos daugiau įgyja. Aš pati, pirmą kartą grožio konkurse sudalyvavau tuomet, kai jau buvau įsitvirtinusi socialiniame gyvenime: baigusi mokslus, padariusi karjerą (dirbau Muitinės Kriminalinėje Tarnyboje teisės ir personalo vadove), buvau sukūrusi šeimą, jau auginome vaiką. Tuo metu tvirtai stovėjau ant kojų ir tikrai galėjau parodyti daugiau nei tik gražius „blondinės plaukus“.

Be to, scena man nebuvo naujiena. Dvylika metų šokau tautinių šokių kolektyve „Ugnelė“, mokykloje 7 metus lankiau dramos būrelį, filmavausi ir iki šiol filmuojuosi įvairiuose lietuviškuose serialuose, reklamuose, vedu renginius. Tačiau kiekviena mergina, pasiryžusi tokiam konkursui, turi savo tikslų ir savo paskatų.

2009 metais tapote „vice Lietuvos ponia“, todėl iš patirties galite pasakyti, kokie psichologiniai pavojai laukia merginų, laimėjusių grožio konkursą?

Man asmeniškai „vice Lietuvos ponios“ titulas neturėjo jokios neigamos įtakos. Gal todėl, kad scenoje stovėjau tikrai ne pirmą kartą, be to, jau buvau pradėjus filmuotis lietuviškuose serialuose. Mokėjau elgtis ne tik scenoje, bet ir prieš kameras. Man grožio konkursas buvo galimybė ir proga pasitikrinti, ar vis dar moku, po poros metų motinystės atostogų, scenoje valdyti kūną ir kalbą. Kaip psichologė galiu pasakyti, kad viskas priklauso nuo asmenybės.

Lina Bražinskaitė-Tupikovskienė / Asmeninio archyvo nuotr.

Kokios įtakos jaunos, dar nesusiformavusios, asmenybės savivertei gali turėti kritika, žemi balai, konkurencija?

„Miss Racing“ konkurse dalyvaujančios merginos žino, kur jos dalyvauja ir kas jų laukia. Nė viena mergina, į tokį konkursą neina prieš tai juo nepasidomėjusi. Be to, „Miss Racing“ tai – labai pozityvus ir tikrai draugiškas konkursas, kuriame pagrindinė jo organizatorė ir iniciatorė Asta Jonušienė įsteigė net dešimt nominacijų – kad tik kuo daugiau merginų būtų pastebėtų ir apdovanotų ne tik išskirtiniu dėmesiu, titulais, bet ir materialiniais prizais.

Kodėl verta dalyvauti „Miss Racing“ rinkimuose?

Visoms dalyvaujančioms „Miss Racing“ konkurse tikrai labai pasisekė – jos ne tik įgis sceninės patirties, bet ir gaus medijos dėmesio. Tokiuose konkursuose verta dalyvauti vien dėl to, kad įrodytumei sau, ką gali ir moki. Konkrečiai „Miss Racing“ konkurse, kurį stebiu nuo pirmųjų atrankų, merginos jau užsimezgė daug naudingų pažinčių ir nuo pat pradžios gavo daug žiniasklaidos dėmesio.

Nugalėtoja taps kitų metų „ENEOS 1006 km“ lenktynių veidu. Be to, trys nugalėtojos bus deleguotos į Belgiją, į Zolder trasą, kur vyks 24 val. lenktynės. Merginos atstovaus „Comparex“ lenktynininkų komandai kaip „Grid Girls“. O ten jau jų lauks tūkstantinė fotografų minia. Kelionės visada mus praturtina ir praplečia mūsų akiratį. O juo labiau tokia, išskirtinė kelionė. Galiu pasakyti, kad nugalėtojų tikrai laukia įdomi patirtis.

Psichologė Lina Bražinskaitė-Tupikovskienė (8 nuotr.)
+2