Provokuojančiam atlikėjui „IAMX“ pavyko užvaldyti gerbėjų širdis

IAMX koncerto akimirka / I. Avižinio nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Industrinio roko gerbėjai šeštadienio vakarą rinkosi menų fabrike „Loftas“ pasiklausyti provokuojančio atlikėjo iš Jungtinės Karalystės „IAMX“.

Vizualų ir įspūdingą pasirodymą sukūręs „IAMX“ bei jo visa komanda liko sužavėti lietuvių nuoširdumu ir tikrumu. Tiesa, atlikėjas Lietuvoje lankosi jau antrą kartą – 2016 metais jis pirmąsyk koncertavo „Lofte“, kur sulaukė nemenko gerbėjų palaikymo.

IAMX koncerto akimirka / I. Avižinio nuotr.

Viso pasirodymo metu publika šiltai pasitiko tiek senesnes IAMX dainas („Spit It Out“, „Kiss and Swallow“), kurios nukelia net į 2004 ir 2006 m, tiek naująją atlikėjo kūrybą („Mile Deep Hollow“ ir kt.).

Po beveik dvejus metus trukusios kovos su sunkia ir itin jo kūrybą paveikusia depresija, Chrisas Corneris kitaip žinomas kaip „IAMX“ savo gerbėjams pristatė savo naująjį, aštuntą albumą „Alive In New Light“.

IAMX koncerto akimirka / I. Avižinio nuotr.

„Šis albumas – mano padėka gerbėjams už palaikymą bei kvietimas kartu leistis į IAMX kelionę savęs atradimo link“, – teigia C. Corneris.

„IAMX“ savo gyvenimą gaubia po itin tankiu šydu, kurį perprasti pavyksta ne iš karto. Išraiškingų veido bruožų, provokuojančios išvaizdos muzikantas papuola į avangardinės kūrybos menininkų gretas.

IAMX koncerto akimirka / I. Avižinio nuotr.

Jau anksčiau dviem albumo kūriniais „Alive in New Light“ ir „Mile Deep Hollow“ su gerbėjais pasidalinęs C. Corneris teigia, jog visas albumas labai gerai atspindi jo vidinę būseną, kapstymosi iš depresijos metu – jaučiamą chaosą bei aibę transcendentinių jausmų.

Singlas neliko nepastebėtas britų televizijos „ABC TV“ serialo „How To Get Away With Murder“ kūrėjų, kurie „IAMX“ dainą įtraukė į savo garso takelius bei sutiko, kad „Mile Deep Hollow“ yra viena geriausių atlikėjo iki šiol sukurtų dainų.

IAMX koncerto akimirka / I. Avižinio nuotr.

Tačiau išleisdamas naujausią albumą „IAMX“ neapsiriboja vien muzika – „Alive in New Light“ sudaro vizualiniai menai, išskirtiniai makiažo sprendimai bei šokiruojanti ir itin akį traukianti albumo atributika.

Skaitykite daugiau