Protingiems vyrams – geltoni lagaminai ir spalvotos kojinės su taškučiais

„Pitti Uomo“ gatvės stilius / Vida Press nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2016-01-18 15:45
Dar visai neseniai vyrų stiliaus simboliu buvo laikrodis. Arba kaklaraištis. Arba diržas. Pamirškite! Galvokite apie kojines. Apie tą mūsuose niekintą, folkloro objektu tapusį tekstilės gaminį, kurį aptardami kažkodėl suraukdavome nosis. Žinojome tik tiek, kad kojinės negali būti baltos. Dabar vyrų kojinės bus spalvotos. Arba taškuotos, gėlėtos, dryžuotos, margintos „gaidžio pėda“. Bet kuriuo atveju – labai matomos.

Šiek tiek drąsos ir minimalios arogancijos vyrams, matyt, vis dėlto prireiks. Marškiniai, išsiuvinėti vapsvos motyvais. Kaklas, suveržtas varlyte su filigrano segtuku. Kelnių blauzdos taip smarkiai susiaurintos, jog kas nors būtinai norės aptarti jas dėvinčio vyro seksualinę orientaciją. Na, ir dar tos pro kelnių atvartus šviečiančios pilkos kojinės su raudonais taškučiais. Štai tokias smagias aksesuarų tendencijas drąsiems ir protingiems vyrams diktuoja Florencijos „Pitti Immagine Uomo“ mados savaitė. 

Jurgos Jurkevičienės nuotr.
Jurgos Jurkevičienės nuotr.

„Ko gi jūs, dizaineriai, norite iš stipriosios lyties?“ – klausinėjau Florencijoje mados kūrėjų, žiūrinėdama skaisčiausių spalvų kojinių, siekiančių kelius kolekciją. 

Ar vyrams tikrai lemta kitą žiemą prarasti vyrišką solidumą? Nes vyriški lietpalčiai išsiuvinėti gėlėmis, kojinės – margos tarsi Joano Miró paveikslai, vestuvių švarkai – dekoruoti gipiūru ir organza.

Vienas ilgabarzdis stilistas vardu Angelo iš Emilijos Romanijos paaiškino: laikas, kurį gyvename, – agresyvus. Matyt, todėl, lyg koks priešnuodis karo ir agresijos nuojautai – štai toks vyriškų kolekcijų švelnumas. Juk kariauja vyrai.  Bet ne visi, svarstė kūrėjas. Protingi vyrai, užuot sėję pyktį, kraują ir neapykantą, džiaugiasi gyvenimu. Jiems ir skirtos tos švelnios rankomis išsiuvinėtos gėlės ant kariško stiliaus apsiausto. Jiems – ir mielos kojinės su taškučiais.

Jurgos Jurkevičienės nuotr.
Jurgos Jurkevičienės nuotr.

Kur kas blogiau Florencijoje jaučiasi vyrai, į mados savaitę atvykę avėdami batais, pro kuriuos švietė nuoga kojų oda. Pražiopsojusių naują mados tendenciją buvo ir čia. Sėdinėdami ant cementinės lauko sienelės jie bandė paslėpti plikas achilo sausgysles, bet nesėkmingai – juk kelnės taip smarkiai susiaurintos, jog baltos blauzdos švietė iš tolo.

Italams parūpo išleisti vyrą žiemą į gatvę su sportiniais bateliais, papuoštais  ne bet kokio, o sniego baltumo skusto ponio kailiuku.

Gal kažkas kažką pražiopsojo, kiti gal pyko ant atsipalaidavusių ir kariauti visiškai nenorinčių italų, bet tipiškas mados maniakas – „maschio italiano“ Florencijoje  buvo ir vėl nepralenkiamas. Juostuotų, taškuotų, gėlėtų, margintų gaidžio pėdos motyvų prisižiūrėjau iki soties ir ne vien stenduose. 

Stenduose mačiau sportinių batelių porą, pagamintą iš prabangios ryklių odos ir skusto ponio kailiuko. Gal būtų nenustebinęs tas kailiukas, nes jau pernai mačiau jį juostuotą lyg žirafą ir dėmėtą lyg leopardą. O šįmet? Italams parūpo išleisti vyrą žiemą į gatvę su sportiniais bateliais, papuoštais  ne bet kokio, o sniego baltumo skusto ponio kailiuku. „Ar iš proto išsikraustėte , – nepabijojau įžeisti stilisto. – Juk jis tuoj pat išsiteps.“  „Na ir kas, – nusišypsojo jis. – Juk ir vyrams šie metai – baltieji vilties ir susitaikymo metai.“

 
Jurgos Jurkevičienės nuotr.
Jurgos Jurkevičienės nuotr.

Šalikai pernerti ant kaklo kilpa – jau vakardiena. Šiandien vyrai šaliais, panašiai kaip moterys, apsisiaučia pečius tarsi pončais.

Margumynų raštais stebino ir šalikų kolekcijos. Juos reikėtų vadinti nebe šalikais, o šaliais, tarsi būtų kalbama apie moterų, o ne vyrų garderobą. Audinio, dengiančio kaklą, apimtis padidėjo dvigubai. Šalių raštai – lyg  margi rytietiški kilimai. Pluoštai – minkštučiai, švelniai glamonėjantys smakrą. 

Šalikai pernerti ant kaklo kilpa – jau vakardiena. Šiandien vyrai šaliais, panašiai kaip moterys, apsisiaučia pečius tarsi pončais. Jie laisvai plazda vėjyje, kartais net ilgesni už palto skvernus.

Jurgos Jurkevičienės nuotr.
Jurgos Jurkevičienės nuotr.

Marškiniai kitą žiemą bus taip pat velniškai margi. Dizainerė iš Riminio paaiškino, kad marškinių apykaklė kitąmet sumažės iki angliškos, o sagų juostelė – dar labiau susiaurės. Perlamutrinės sagos bus įsiūtos „giglio“ – lelijos žiedo principu, bet būtinai kitos spalvos siūlu. Tai žinos tik pats dėvėtojas, dėl to gėrėsis savimi lyg koks Dorianas Grėjus. Ar įmanoma geriau išreikšti  vyro ego? Tipiškai itališkas, paslaptingas ir rafinuotas būdas.

Šią žiemą ir toliau akį džiugina (gal kai kam ir bado?) taiki geltona spalva. Florencijoje net lagaminai nusidažė skaisčia garstyčių spalva. Aksesuarų kolekcijose galima atrasti lagaminų, vyriškų dvirankinių, kompiuterio krepšių, kuprinių, akinių dėklų ir piniginių iš prigesintos samanų arba militaristinės žalios, raudonojo vyno, mėlynos spalvos. Bet jos  – rizikuoti nemėgstantiems vyrams.

O žiniasklaidos ir žiūrovų dėmesį  traukia kolekcijos pasididžiavimas – iš minkštutės veršio odos pasiūtas skaisčiai geltonas kelioninis komplektas – lagaminas, kuprinė, drabužių dėklas ir rankinė iš svaiginančios geltonos odos.  Geltonojo  lagamino kaina – 700 eurų.

Jurgos Jurkevičienės nuotr.
Jurgos Jurkevičienės nuotr.

Paskutinę mados savaitės dieną Florencijoje pliaupė lietus, bet vyrai – ekspozicijų lankytojai šypsojosi ir po balas braidė minkštais elegantiškais bateliais, visai neskirtais žiemai. Jie atrodė visiškai ramūs, lyg ką tik sugrįžę iš egzotiškos kelionės kruiziniu laivu.

Vyriškų maudymosi kostiumų kolekcija, skirta žiemos kruizams, mane dar labiau įkvėpė. Ant žaibiškai džiūstančių kelnaičių – šortų iš technologiško poliesterio audinio pamačiau grakščius rožinius flamingus. Jie – lyg laimingo, elegantiško vyro rytojaus simbolis.

Jurgos Jurkevičienės nuotr.
Jurgos Jurkevičienės nuotr.
Elaima.lt

Naujausi straipsniai