Protingas egoizmas: elgesio su vyrais strategija

Brandaus amžiaus pora. / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-07-04 19:00
Protingo egoizmo principas yra tarsi auksinis viduriukas tarp altruizmo ir egoizmo. Kaip rašo woman-rules.ru, net jeigu esate labai atlapaširdis žmogus, atidėkite savo norą aukotis dėl kitų geresniems laikams (tikėtina, kad tų laikų taip ir nesulauksite). Jeigu visgi jums nepavyks tapti egoiste, bent jau elkitės kaip egoistė.

Kas yra egoizmas? Tai „romanas, kuris trunka visą gyvenimą“ su žmogumi, kuris labiausiai yra brangus – tai yra su jumis.

Principo esmė

Meilė sau – tai protingo egoizmo idėjinis pagrindas. Praktiškai tai įgyvendinama taip – perkelti savo vyrui kuo daugiau įvairių atsakomybių, dalis kurių gal iki šiol buvo patikėtos jums.

Jei nuo pirmųjų pažinties dienų su išrinktuoju naudosite protingo egoizmo principą, išugdysite jame atsakomybės jausmą, o jo labai prireiks, jeigu nuspręstumėte už šio vyro ištekėti. Tokiu būdu galėsite skirti daugiau laiko sau, esamiems ar planuojamiems vaikams, na, ir, galų gale, pačiam vyrui. Galiausiai net po daugybės bendro gyvenimo metų jūs nesijausite kaip nuvarytas arklys, amžinai suirzusi, iškankinta mažų buitinių problemų, dažniau šypsositės ir mažiau burbėsite. Dėl to galiausiai išlošite abudu. Būtent dėl to šis principas ir pavadintas protingo egoizmo principu.

Suteikite galimybę vyrui jus globoti. Būkite išmintinga ir gudri bet kurioje situacijoje (net ir nesunkioje). Moterys, kurios atrodo silpnos ir reikalaujančios rūpinimosi, leidžia vyrams pasijusti stipriais. Ir visuomet išlošia (bent taip rašo portalas). Ką vyrai besakytų, visi jie svajoja apie moterišką, švelnią, rūpestingą būtybę, nors dabar gal ir gyvena su moterimi „be kompleksų“. Itin netikėkite, kad vyrams patinka praktiškos moterys, realistės, tvirtai stovinčios ant žemės ir reguliuojančios namų ūkį bei asmeninį poros gyvenimą. Virtuvinio kombaino, skalbimo mašinos ir siurblio simbiozė reikalinga tik vyrui vartotojui. Bet jums juk tokio vyro nereikia!

Taikymo būdai

Santykiuose su priešinga lytimi visuomet vadovaukitės protingo egoizmo principu.

  • Mylėkite save labiau nei mylimą vyrą. Kuo daugiau šiltų jausmų jausite sau, tuo didesnė tikimybė, kad jūsų partneris pamils jus ne mažiau stipriai.
  • Darykite tik tai, kas jums patinka, įdomu ir sukelia teigiamas emocijas. Niekada nedarykite to, ko jums labai stipriai nesinori daryti. Jeigu nenorite važiuoti į sodybą ravėti daržų – nevažiuokite. Susigadinsite savaitgalį, kad pasėtumėte petražolių ir krapų, kuriais vėliau papuošite savo stalą, tačiau tokiu elgesiu nepapuošite savo gyvenimo.
  • Neikite į svečius pas žmones, kurie jums nemalonūs. Savo išrinktajam jūs galite to nesakyti, priimkite kvietimą, bet užsiimkite savo reikalais.
  • Jeigu prisikaupė didžiausia krūvą purvinų skalbinių, o jums norisi pabaigti skaityti detektyvą ar pažiūrėti mėgiamą serialą – nevaržykite savęs. Jeigu jūsų sugyventinis burba, kad neturi švarių baltinių, tegul skalbia pats. Sutikusi kartu su juo gyventi, jūs nepasirašėte dokumento, įpareigojančio jį aptarnauti. Juk jis tikriausiai nepadaro ir pusės to, kas vadinama „vyriškomis pareigomis“.

Protingo egoizmo strategija

Išsivaduoti nuo nemalonių darbų galima taip: niekada nesiginčykite su vyru, nesakykite, kad tingite ar jums nesinori. Sakykite, kad viskas bus padaryta, bet... nieko nedarykite. O paskui – miela šypsena ir „Atleisk, mielasis, aš visai pamiršau! Kaip man gaila, nepyk, prašau!“

Ir kaip jis neatleis? Gal mintyse ir nusikeiks, išvadins išsiblaškėle, bet tikrai neparodys. Porą tokių „seansų“, ir jis įpras jums darbuose padėti, daugelį jų padaryti. Nereikia visko užsikrauti sau!

TAIP PAT SKAITYKITE: Mokslininkai: sveikesnės ir seksui dažniau nusiteikusios tos moterys, kurių vyrai užsiima ruoša

Netausokite vyrų

Tik supraskite šį punktą teisingai. Niekada nepamirškite, kad turite ne tik pareigų, bet ir teisių. Visuomet ieškokite vykdytojo, kuris galėtų padaryti tai, kas anksčiau buvo jūsų pareigos.

Jeigu nuo sienos nukrito paveikslas, neskubėkite griebti plaktuko. Bet kuri moteris pajėgi įkalti vinį, tačiau ar jai to reikia? Na, nebent tai jūsų silpnybė... Tegul tas paveikslas stovi atremtas į sieną tol, kol jūsų vyras teiksis paimti vinį ir platuką.

Jeigu ėmė lašėti čiaupas, neskubėkite skambinti meistrams. Jeigu jūsų vyras nemoka sutvarkyti to pats, tegul bent jau pasirūpina meistro atvykimu.

Labai vertinkite savo gerą nuotaiką. Nekelkite balso, nerėkite ir nesiginčykite su vyru. Neeikvokite be reikalo emocijų. Atminkite, kad neigiamos emocijos blogai veikia moters išvaizdą. O jeigu jau nusprendėte raganiškai pasiautėti, tegu tokios emocijų iškrovos būna itin retos.

TAIP PAT SKAITYKITE: 10 išmintingos moters taisyklių

Dar keli patarimai

  • Jeigu artimiausiu metu reikės užsiimti darbu, kuris jums nepatinka – neskubėkite. Tempkite gumą, kol atsiras tas, kuris mielai imsis šio darbo. Juk laimi tas, kurio stipresni nervai ar kuriam svarbus rezultatas. Jeigu niekas nepademonstruos entuziazmo – pamirškite tą darbą. Pasaulyje yra gausybė darbų, kurių nebūtina daryti.
  • Išmokite sakyti „ne“. Daugelio moterų problema, kad jos labai lengvai sako „taip“ ir nemoka ištarti „ne“.
  • Nekvaršinkite sau galvos dėl svetimų problemų, kurios su jumis niekaip nesusijusios. Nelįskite į svetimą „dūšią“, į svetimą gyvenimą, bet ir nieko neleiskite į savo.
  • Išmokite perprasti vyrus ir priversti juos daryti tai, kas jums reikalinga.
  • Perkeltine prasme, niekuomet neirkluokite, kai sėdite vienoje valtyje su vyru. Būkite šturmanu, o ne irkluotoju.
  • Ir svarbiausia – negadinkite vyrų tuo, kad ant savęs užsikraunate jų funkcijas.

Pritaikius šio požiūrio principus, jūs suprasite, kad galima mėgautis gyvenimu, nenuviliant kitų, neengiant jų interesų, tačiau tuo pačiu ir neskriaudžiant savęs.

Ji24.lt

Temos:

protas Ji ir Jis

Naujausi straipsniai