Protestuotojos nusitaikė į 86 mln. Eur vertės V.van Gogho paveikslą: apipylė pomidorų sriuba

Protestuotojos pomidorų sriuba apipylė Vincento van Gogho paveikslą / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
AA

Socialiniuose tinkluose paskelbtuose įrašuose matoma, kad penktadienį aplinkosaugos aktyvistės pomidorų sriuba apipylė olandų dailininko Vincento van Gogho paveikslą „Saulėgrąžos“ (Sunflowers).

Tai nutiko Londono centre įsikūrusioje Nacionalinėje Galerijoje, kurioje saugoma ir daugiau šio dailininko kūrinių.

Galerija teigė, kad protestuotojos „nežymiai apgadino rėmą, tačiau paveikslas nenukentėjo“.

Protestuotojos pomidorų sriuba apipylė Vincento van Gogho paveikslą / „Scanpix“/AP nuotr.

Londono policija pranešė, kad sulaikė dvi grupės „Just Stop Oil“ nares už nusikalstamą žalą ir įsibrovimą sunkinančiomis aplinkybėmis po to, kai jos prisiklijavo prie sienos ir apipylė paveikslą sriuba Trafalgaro aikštėje esančioje galerijoje.

Nacionalinės galerijos teigimu, dvi protestuotojos, „regis, prisiklijavo prie sienos, esančios šalia van Gogho paveikslo „Saulėgrąžos“, ir šliūkštelėjo ant paveikslo „raudonos medžiagos“. Ji pridūrė, kad iš tos salės buvo išprašyti lankytojai ir iškviesta policija.

Protestuotojos pomidorų sriuba apipylė Vincento van Gogho paveikslą / „Scanpix“/AP nuotr.

Socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtame vaizdo įraše matoma, kaip dvi protestuotojos, dėvinčios marškinėlius su užrašu „Just Stop Oil“, pomidorų sriuba apipila garsųjį paveikslą.

Vaizdo įrašu „Twitter“ pasidalino pati aktyvistų grupė „Just Stop Oil“ ir laikraščio „The Guardian“ aplinkosaugos korespondentas Damienas Gayle'as.

Prisiklijavusi prie sienos, viena iš aktyvisčių sušunka: „Kas vertas daugiau: menas ar gyvenimas?“

„Ar jums labiau rūpi paveikslo, ar mūsų planetos ir žmonių apsauga?“ – paklausė ji.

Vaizdo įraše girdėti, kai pomidorų sriubai šliūkštelėjus į paveikslą, kažkas pradeda šaukti „O, Dieve“, o kitas balsas surinka „Apsauga?“, kol skystis varva nuo rėmo ant grindų.

Protestuotojos pomidorų sriuba apipylė Vincento van Gogho paveikslą / „Scanpix“ nuotr.

Grupė „Just Stop Oil“ išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad dvi protestuotojos 11 val. vietos (13 val. Lietuvos) laiku apipylė paveikslą dviejų pomidorų sriubos „Heinz Tomato“ skardinių turiniu.

Pranešime rašoma, kad šis išpuolis įvykdytas reikalaujant Jungtinės Karalystės sustabdyti visus naujus naftos ir dujų projektus.

Jame teigiama, kad paveikslo vertė – 84,2 mln. dolerių (86,6 mln. eurų).

Nacionalinės galerijos interneto svetainėje rašoma, kad 1888 metais pasirašytą paveikslą įstaiga įsigijo 1924-aisiais.

Tai viena iš penkių paveikslo „Saulėgrąžos“ versijų, viešai eksponuojamų muziejuose ir galerijose visame pasaulyje. V.van Goghas iš viso sukūrė septynias.

Skaitykite daugiau