Protestų JAV sūkuryje atsidūrusi Evelina Young: „Tie, kurie vagia, degina ir naikina – už jokias teises nekovoja“

Evelina Young ir protestų JAV akimirka/ Žurnalo „Žmonės“ archyvų ir Vida press nuotr.
Evelina Young ir protestų JAV akimirka/ Žurnalo „Žmonės“ archyvų ir Vida press nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-06-03 16:21
AA

Amerikoje policininko uždusinto afroamerikiečio George'o Floydo mirtis išprovokavo didžiulius protestus. Šiuo metu visas pasaulis užgniaužęs kvapą stebi JAV vykstančių įvykių atomazgą. Gegužės 3 dieną apie situaciją šalyje, kurioje gyvena, prakalbo ir Lietuvos atlikėja Evelina Young.

Šiuo metu daugumoje JAV miestų bene kasdien vyksta protestai, kurių metu kovojama už afroamerikiečių teises. Jų epicentre atsidūrė ir Los Andžele jau kurį laiką su vyru Adamu gyvenanti dainininkė Evelina Young, kuri socialiniuose tinkluose plačiau papasakojo apie situaciją savo mieste.

„1. Didžioji dalis protestų vyksta ramiai ir taikiai. Žiniasklaida dalinasi (savaime suprantama) labiausiai „intriguojančiais“ momentais, kurie neatspindi visos bendros padėties. Kadangi aš (ir daugybė mano draugų) čia gyvenu, ir gyvenu Los Andželo miesto vidury, matau, kad nutiko daug nesąmonių, bet taikos yra begalę kartų daugiau.

2. Žmonės, kurie vagia, plėšia, laužo, degina, naikina – nekovoja už jokias teises. Tai yra tiesiog visuomenės kirminai, kurie pelnosi, strateguoja politines kryptis arba yra psichai, neturintys nieko bendro su protestu ir jo tikslu. Jų niekas čia nepalaiko. Jie nėra protestantai. Jie prisidengia šiuo terminu, kad galėtų manipuliuoti jūsų nuomone ir jei tai yra tai, ką labiausiai pastebite, tai jų rezultatai yra sėkmingi.

Protestai dėl George'o Floydo mirties/Vida Press nuotr.

3. Tai, kas vyksta – kova už juodaodžių teises – yra be galo svarbi ir reikalinga. Nevelkite visų likusių žmonių ir rasių teisių. Tai nereiškia, kad vienas ar kitas yra mažiau ar daugiau svarbus. Tai reiškia, kad dabar konkrečiai pokyčių siekiama šioje srityje. Gaisrininkų, kurie važiuoja gelbėti degančio namo. neklausinėkite, „o kaip visi likę rajono namai?“. Dabar dega „šis“ namas, jį ir „gesinam“.

4. Viena iš pagrindinių problemų, dėl ko yra kovoja, yra ta, kad konkrečiai policija, neteisingai nužudžiusi tamsiaodžius, lieka ne tik nenuteista, bet net neareštuota.

5. Nelikite pasyvūs. Jei galite, pasidalinkite bent vienu sakiniu, kad nepritariate rasizmui. Tai jau yra daug! Jei galite, pasidalinkite daugiau, pasirašykite peticijas ir kitais būdais prisidėkite. Jūs širdyje žinote, kad nesate rasistas, bet kažkas aplink jus yra toks. Leiskite jiems žinoti jūsų pažiūras. Galbūt jie pakeis savąsias.

 

Protestai dėl George'o Floydo mirties/Vida Press nuotr.

6. Jei esate rasistas / rasistė, prašau, atsekite mane.

7. Negalvokite, kad jei esate toli, tai jūsų neliečia. Jūs esate šio pasaulio dalis ir dabar kartu turime galimybę jį padaryti geresniu. Tai nėra naivu. Naivu yra apsimesti neutraliu, kad patogiau nugyventume šiandien, paliekant nežinomybę rytojui“, – socialiniame tinkle „Instagram“ skelbė E. Anusauskaite-Young.

 

Protestai dėl George'o Floydo mirties (17 nuotr.)
+11

Primename, kad gegužės 25 dieną afroamerikietis G. Floydas buvo areštuotas dėl įtariamo mėginimo atsiskaityti padirbtu banknotu vienoje parduotuvėje. Išėjęs iš prekybvietės, vyras buvo sulaikytas ir netrukus mirė. Vaizdo įrašas, kuriame nufilmuotas policijos pareigūnas Derekas Chauvinas, laikantis prispaudęs prie žemės G. Floydą, buvo nufilmuotas mobiliuoju telefonu ir paviešintas. Šis incidentas išprovokavo didžiulius protestus Jungtinėse Valstijose. 

Remiantis ekspertų išvadomis 46-erių G. Floydas mirė dėl uždusimo, kurį sukėlė pareigūnų fiziniai veiksmai.