Projekto „Vilija in Jazz“ startas pažymėtas didele sėkme

Vilija Matačiūnaitė / Natūrali Fotografija/Gabrieliaus Jauniškio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-01-25 10:59
Žvarbų žiemos vakarą Vilniaus Rotušė subūrė džiazo, geros muzikos ir aukščiausio lygio profesionalumo mylėtojus. Įvairių emocijų, išgyvenimų bei nuotaikų kupiną džiazo programą dovanojo charizmatiškoji, talentingoji Vilija Matačiūnaitė ir bene žymiausi Lietuvos džiazmenai – Valerijus Ramoška (trimitas/flugelhornas) ir Andrej Polevikov (fortepijonas).

Kaip rašo renginio organizatorius „Auksiniai Renginiai“, šviesūs bei susižavėjimo pilni atgarsiai apie koncertą netyla ir atlikėjus skatina galvoti apie tolesnius darbus.

Vaiskaus džiazo vakarą atlikėjai pradėjo iki širdies gelmių žinomu ir ausiai ypač maloniu, svajingu kūriniu „Dream a Little Dream of Me“. Vilija prisipažino, jog šis viešas bei solidus pasirodymas džiazo amplua jai pirmasis po populiariosios muzikos studijų baigimo, todėl kūną užplūdęs jaudulys, sumišęs su dideliu džiaugsmu.

Natūralu, juk pirmas kartas visada nepaprastas ir paslaptingas! Negailėdama šypsenų ir energijos atlikėja greitai įrodė, kad džiaze ji it žuvis vandenyje. Kūrinių įvairovė bei subtilus atlikimas, meistriškumas nepaliko abejingų.

Į vaiskių bei nustygti vietoje neleidžiančių garsų pasaulį nunešė Bobby Timmons subrandintas kūrinys „Moanin“. Vilija dalijosi mintimis, kad džiazas tikrai verčia kūną judėti savaime ir nereikia stengtis savęs stabdyti. Atlikėja ragino atėjusius nebijoti šokti ir judėti drauge su ja. Jaukią namų atmosferą sukūrė puikiai pažįstamas tradicinio džiazo reprezentantas „I‘ve Got the World on a String“, o pasinerti į apmąstymus masino Charles Mingus kūrybos perliukas „Goodbye Pork Pie Hat“.

Rimties bei santūrumo šydą koncerte sukūrė Vilijos jautriai pristatytas kūrinys „Strange Fruit“. „Strange fruit“ – metafora, už kurios slypi skaudi istorinė atmintis – juodaodis, siūbuojantis ant šakos. Atlikėja neslėpė susijaudinimo bei empatijos istorijai, kurią pasakojo balsu. Ne vienam atėjusiam širdį paglostė jaukiai nuskambėjusi lietuviško džiazo legenda „Vėjas man pasakė“. Koncerte aidėjo vieno geriausių saksofonistų Ch. Parkerio kūrinys, tapęs iššūkiu net patyrusiems džiazo atlikėjams – „Billie's Bounce“, o vakarą vainikavo nepaprastai šilta ir svajų, kaip ir visas koncertas, kupina daina „Cheek to Cheek“.

Vilija įrodė, jog džiaze puikių ir nepaprastai talentingų vyrų kompanija suteikia itin skanų bei reikšmingą prieskonį. Jų indėlis bei atsidavimas muzikai ypač svarbūs. Andrej Polevikov ir Valerijaus Ramoškos virtuoziškumas, bendravimas su publika ir elegancija scenoje dar labiau padidino koncerto vertę. Jaukią atmosferą taip pat kūrė nuoširdus Vilijos bendravimas su publika ir išreikštas atlikėjos prisipažinimas, kad koncertuoti čia ir dabar jai pačiai nepaprastai gera.

Pilna salė klausytojų bei audringi plojimai, nuoširdžios šypsenos ir padėkos žodžiai neleidžia suklysti, kad džiazas buvo tikrai vaiskus, o Viliją lydėjęs nerimas dėl pasirodymo išskirtinai džiazo stilistikos programoje liko užmarštyje. Projekto startas pažymėtas didele sėkme.

15min.lt

Naujausi straipsniai