Projekto „Knyga + Muzika“ iniciatorė Redita Dominaitytė: „Tai šventė man ir miestui!“

Projekto „Knyga + Muzika“ akimirka / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-07-15 10:10
Projektas „Knyga + Muzika“ įpusėjo. Jame jau pasirodė tokie atlikėjai kaip Jonas Nainys, „Bjelle“, „Baltos varnos“, „Subtilu-Z“, Ironvytas. Kiekvieną ketvirtadienį 20 val. kavinių tinklo „Vero Cafe“ terasose kalbinami Lietuvoje gerai žinomi įvairių stilių muzikos atlikėjai apie vasarą, knygas, muziką. Šie pasikalbėjimai išsiskiria tuo, kad galima ne tik stebėti tiesioginę transliaciją „Facebook“ platformoje, bet ir sudalyvauti joje gyvai bei pasiklausyti akustinio koncerto.

Redita Dominaitytė, paklausta, kaip vertina šį projektą, entuziastingai atsakė: „Tai šventė man ir miestui! Žmonės mus stebi live transliacijos metu, ateina pasižiūrėti gyvai – geria kavą, klausosi pokalbio, dainuoja ir šoka, jei jiems tik norisi. Visi koncertai yra nemokami, miestas alsuoja vasaros lengvumu, o turistai suteikia ypatingo žavesio. Visi pakviesti svečiai yra nuostabūs, puikūs pašnekovai – tai žmonės, kurie skyrė savo laiką ir kūrybą mūsų laidai neatlygintinai, taip paremdami R.Kaukėno paramos fondo globojamus vaikučius.“

Laidos metu kalbama ne tik apie knygas, bet ir apie laisvalaikį, keliones, muziką ir socialinius dalykus. Pasak projekto iniciatorės, knyga yra būdas susitikti, tai bendravimo priemonė, kuri skatina atsisėsti prie bendro stalelio ir tiesiog pradėti bendrauti gyvos muzikos fone.

„Jei kas planuojate šios vasaros laiką, žinokite, kad Vilniuje kiekvieną ketvirtadienį rytais švies saulė, o vakare nuo maždaug 17:00-19:30 val. lis, pūs stiprus vėjas, maišysis dangus su žeme, bet paskui turėsite puikų, ramų ir saulėtą vakarą. Tokia mūsų laidos praktika šiais metais. Juokinga, kad praeitais metais organizuojant „Knyga+“ vasaros projektą, staiga susivokėme, kad neturime stogo virš galvos, tuomet teko patikėti, kad tiesioginės laidos metu nelis ir nelijo,“ – teigia Redita ir juokdamasi priduria: „Tikėjimo galia.“

„Knyga + Muzika“ pokalbiuose vyrauja trys temos. Pirmoji – knygos. Ir nebūtinai knygos žanras turi būti tik rimtas. Juk vasara – atostogų laikas, ir galime sau dažniau leisti pabūti su knyga, o gal pavartyti žurnalą. Todėl ir pokalbis sukasi apie laisvalaikio literatūrą.

Kita svarbi tema – muzika. O tiksliau, kaip atsiranda tekstas muzikoje, ar tai autentiški dainų tekstai, ar skolinti rašytojų. Kaip gimsta daina – pirmiau tekstas ar muzika?

Trečia svarbi tema – socialinė. Dažnai mūsų svečiams tenka dalyvauti įvairiose paramos akcijose, todėl svarbu suvokti, ar tai reikalinga, ar ne per daug, kokia forma tai reikia vykdyti.

Tiesioginės transliacijos metu žiūrovai gali aukoti „Rimanto Kaukėno paramos fondui“, kuris gelbsti vėžiu sergančius vaikus.

„Mes tik įpusėjome. Dar jūsų laukia vasaros terasos ir geras laikas su tokiais atlikėjais kaip Ieva Narkutė, Evelina Sašenko, Aistė Lasytė ir kiti,“ – charizmatiškai nusijuokia Redita.

Tikslesnę informaciją rasite „Knyga +“ Facebook puslapyje.

Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, už teksto turinį atsakingas partneris.

Naujausi straipsniai

Vytenis Pauliukaitis / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Reklama

„Huawei“ išmanusis laikrodis „Watch GT 3 Pro“ / Gamintojo nuotr.

Reklama