Profesorė: apsauginiai saulės kremai nuo odos vėžio neapsaugo

Mergina deginasi. / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-07-30 18:00
Nors liepa baigiasi, rugpjūtis dar žadamas šiltas. Kad saulės vonios neapkartintų atostogų, reikia pasiruošti iš anksto ir nenualinti savęs karštame ore.

Prieš deginimąsi ir po saulės vonių būtina pasitepti apsauginiu kremu, nes, kaip aiškina VUL Santariškių klinikų Dermatovenerologijos centro vadovė prof. Matilda Bylaitė-Bučinskienė, oda gali nudegti.

Perspėjama, kad žmonės klaidingai suvokia apsauginių kremų funkciją – tepasi juos tam, kad ilgiau išbūtų saulėje. Tačiau dermatovenerologai rekomenduoja, kad odą kaitintų kuo mažiau tiesioginių saulės spindulių.

Profesorė pataria deginantis nepamiršti ne tik kremo, bet ir saulės akinių, skrybėlės ar skaros, pridengti kūną. Tarp 11 ir 15 valandos saulė yra aktyviausia, todėl geriausia tuo metu būti šešėlyje.

„Nė vienas nesame tobulas – visi esame nudegę saulėje, todėl reikia žinoti, kad apsauginio kremo tikslas – apsaugoti odą nuo nudegimų ir pažeidimų, uždegimų. Reikia suprasti, kad apsauginiai saulės kremai neapsaugo nuo vėžio. Jie apsaugo tik nuo atostogų susigadinimo – kad netektų skubėti į ligoninę“, – pabrėžė M. Bylaitė-Bučinskienė.

Kaip tinkamai išsirinkti apsauginį kremą – patarimai LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

Naujausi straipsniai