Profesionalas pataria: nuo ko pradėti kurti videoturinį?

Aleksandr Nikolajenko
Aleksandr Nikolajenko
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2020-12-28 16:30
AA

Karantino bei jo apribojimų kontekste vis daugiau įmonių ieško naujų, inovatyvių bei efektyvių įrankių, leidžiančių pritraukti naujų klientų ar galimybių supažindinti vartotojus su savo prekės ženklu. Vienas iš būdų – videoturinys.

„Svarbu suvokti, kad videoturinys yra tik viena iš daugelio galimybių, kuria galima pasinaudoti šiuo nelengvu metu.

Tad norėtume su jumis pasidalinti pagrindiniais patarimais, kurie galėtų sustiprinti jūsų komunikaciją jei tam pasirinksite videoformatą“, – sako įmonės „Helnet production house“ vadovas Aleksandr Nikolajenko.

Profesionalo rekomendacijos:

1) Identifikuokite savo tikslus bei kodėl tam pasirinkote videoformatą. Neretai pirmo pokalbio metu iš užsakovo girdime „norime padaryti kokį nors video“, bet kam tas video įrašas – neretai antraeilis klausimas. Iš to galima daryti išvadą, kad videoformatas vienareikšmiškai yra patraukli komunikacijos forma, bet tam, kad jūsų pinigai nebūtų išleisti veltui, prieš pradedant kurti komunikacijos strategiją, nusimatykite ką, kam ir kokiais tikslais norite iškomunikuoti. 

2) Tam, kad žinutė būtų dar taiklesnė, išsigryninkite potencialius savo klientus ar auditoriją. Nuo to priklauso vaizdo įrašų koncepcija, dinamika, pateikimas, formatas bei daugelis kitų veiksnių. Tikriausiai, tai kas bus įdomu jaunai auditorijai bus ne taip įdomu vyresnio amžiaus žmonėms – tad ir pateikimas turėtų skirtis.

3) Nusimatykite aiškų biudžetą konkretiems tikslams pasiekti. Yra šimtai kūrėjų bei būdų norimiems rezultatams pasiekti. Tad nepulkite rinktis pirmo pasiūlymo. Ieškokite geriausių alternatyvų būtent Jūsų atvejui.

Aleksandr Nikolajenko

4) Auditorijos pasitikėjimas ir lojalumas atsiranda tik su laiku. Kalbant apie videoturinį, prieš pradedant reikėtų aiškiai suprasti, kad tam reikės laiko ir pastangų. Mažai tikėtina, kad vienkartinis vaizdo įrašas atneš didelę sėkmę. Dažniausiai vienkartinės publikacijos tiesiog pasimeta milžiniškam sraute, o net jei ir pavyksta sukūrti vienkartinį „viral video“– tai nereiškia, kad galite užmigti ant laurų ir sustoti.

5) Vienas iš įrankių, leidžiantis sukurti glaudų ryšį su savo auditorija – pasirinkite asmenį, kuris galėtų atstovauti jūsų prekės ženklą viešoje erdvėje. Žinoma, šaunu kada tai būna vadovo pareigas užimantis asmuo, bet jei aiškiai suprantate, kad buvimas prieš kamerą jums kelia didelį diskomfortą, šį darbą galite deleguoti kitiems komandos nariams – juk tikrai savo komandoje atrasite žmogų, kuriam tai bus grynas malonumas. Taip pat, nepamirškite būti atviri su savo auditorija: neformuokite idealaus, nenaturalaus įvaizdžio – juk visi mes turime „sunkesnių dienų“.

6) Būkite originalūs ir nebijokite eksperimentuoti. Juk nėrą universalių įrankių, tinkančių visiems, bet yra šimtai galimų formatų, kurie gali suveikti būtent jūsų atveju. Aišku, nevertėtų pulti ir į kraštutinumus, kurie niekaip nesutampa su jūsų vertybėmis. Ilgainiui, tokie komunikacijos sprendimai nebus artimi nei jums nei jūsų auditorijai.

7) Nebandykite į vieną vaizdo įrašą sudėtį visko, ką norite pasakyti. Vienas vaizdo įrašas – viena žinutė. Kitu atveju, tikėtina, kad žiūrovas neatsimins nei vienos. Šiuolaikiniame pasaulyje visi mes skubame ir tikrai nenorėtume švaistyti savo laiko klausant to, kas mums nėra įdomu.

8) Nepamirškite apie vaizdo įrašų estetiką. Juk atstatyti prarastą įvaizdį ar pasitikėjimą – kur kas sunkiau nei jį suformuoti nuo nulio. Esant ribotam biudžetui, bet norint išreikšti savo mintis videoformatu, tai galima padaryti ir savo jėgomis – dabartinės video srities technologijos bei aplikacijos tapo ženkliai paprastesnėmis bei prieinamos beveik kiekvienam. Bet prieš pradedant tai daryti, būtinai bent jau pasikonsultuokite su tos srities profesionalais. Lokacija bei rekvizitas, technika, grafiniai sprendimai, vaizdo įrašų trukmė bei formatas skirtingose platformose, garsas, apšvietimas bei daugelis kitų veiksnių yra būtent tai, kas padaro vaizdo įrašą patrauklų žiūrovui.

Aleksandr Nikolajenko

9) Paskutinis ir kone svarbiausias patarimas – kurkite pridėtinę vertę savo auditorijai, bukite naudingais. Tikrai nereikia persistengti siūlant savo prekes ar paslaugas. Žmonės yra protingi ir racionalūs, tad matant jūsų pranašumus, jie patys pasirinks jus.

Per daugiau nei 5 metus darbo su videoturiniu bei reklamos gamybos srityje, Aleksandr su komanda aplankė  Zanzibarą, Pekiną, Paryžių bei daugelį kitų įdomių miestų bei šalių.

„Susipažinome bei dirbame su stipriausiomis Lietuvos bei tarptautinėmis įmonėmis, bet nenustojame tobulėti bei ieškoti naujų, efektyvių sprendimų videoturiniui bei reklamai kurti.

Jei norėtumėte pradėti kurti videoturinį, bet nežinote kaip tai padaryti – mielai prisidėtume prie jūsų sėkmės bei pakonsultuotume kaip vertėtų kurti jūsų prekės ženklo ar asmeninį turinį“, – sako A.Nikolajenko.

Temos: