Produktai, kurie kenkia dantims. Ar jais nepiktnaudžiaujate?

Valgyti kalbant telefonu nemandagu / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-09-29 09:00
Kiekviena nori gražių, baltų ir tvirtų dantų. Jie ne tik atspindi sveikatą, bet ir suteikia grožio. Tačiau neretai nė nesusimąstome, kad smaližiaudami ar mėgaudamiesi įvairiais užkandžiais kenkiame savo dantims. Galbūt jūs kaip tik piktnaudžiaujate maistu, kuris kenkia?

Kiekviena nori gražių, baltų ir tvirtų dantų. Tačiau neretai nė nesusimąstome, kad smaližiaudami ar mėgaudamiesi įvairiais užkandžiais kenkiame savo dantims.

Karštas ir šaltas maistas. Viena ranka į burną dedate karšto kepsnio kąsnį, kita užsigeriate šaltu gėrimu? Taip daryti išties nereikėtų, nes dantų emaliui kenkia nuolat pakaitomis valgomas karštas ir šaltas maistas. Tad jei ką tik suvalgėte sriubos ir jau svajojate apie ledus, derėtų šiek tiek palaukti. Galite pradėti jausti dantų gėlimą, o tai tikrai nėra malonus pojūtis.

Cukrus. Tikriausiai visai nenustebote, kad cukrus nėra labai naudingas jūsų dantims – apie cukraus žalą kalbama dažnai ir daug. Cukruje yra daug dantis ardančių medžiagų, jis skatina karieso atsiradimą. Ypač kenkia karamelė, irisiniai saldainiai. Tad jei piktnaudžiausite saldėsiais, gali tekti dažniau lankytis odontologo kabinete.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ar jums netrūksta vitamino D?

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Itin rūgštūs produktai. Galbūt nustebote, tačiau labai rūgštus maistas taip pat gali pakenkti dantims. Atrodo, citrinos, apelsinai, kiviai, greipfrutai – sveikatos šaltinis, tačiau jų geriau vartoti saikingai. Prie rūgščių galime priskirti ir salotų bei kitų patiekalų įvairius padažus, pagardus. Actas, majonezas, nėra sveika dantims – šiuose pagarduose yra rūgščių, galinčių pažeisti emalį.

Kukurūzų spragėsiai. Visi mėgsta žiūrėdami filmą paskanauti saldžių, sūriu ar sviestu gardintų skanėstų, tačiau nė nesusimąsto, kad tai nėra sveikiausias maistas dantims. Blogiausia tai, kad kukurūzų lukštai subraižo dantenas, kai įstringa tarp dantų. Būtent todėl padidėja dantenų uždegimo tikimybė, o tai nėra malonus dalykas.

Gazuoti gėrimai. Tikriausiai nė nereikia sakyti, kad gazuoti, spalvoti gėrimai dantims – tikras kenkėjas. Angliarūgštė ardo dantų emalį, o cukrus, kurio gazuotuose gėrimuose yra labai daug, dar labiau kenkia. Jei šiais gėrimais mėgaujatės nesaikingai, tikriausiai tenka dažnai lankytis odontologo kabinete. Viskas, ką turite padaryti – atsisakyti šio nesveiko įpročio ir problemų turėsite kur kas mažiau.

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Kava ir arbata. Daugelis savo rytą pradeda gardžiu puodeliu karštos kavos. Tačiau kavos rūgštingumas – didelis, ir ji yra viena stipriausiai dantų spalvą veikiančių gėrimų. Net patys galite pastebėti, kad ilgainiui geriant kavą dantys tampa ne tokie balti, o juos išbalinus rekomenduojama mažinti kavos ir arbatos vartojimą. Jei jau niekaip negali gyventi be šio gėrimą, skieskite pienu – poveikis bus šiek tiek mažesnis. Beje, nepamirškite po kavos išgerti stiklinės vandens.

Pomidorų sultys ir padažas. Valgydami kepsnį negali apsieiti be pomidorų padažo? Jums reikėtų žinoti, kad pomidorų padažas turi daug rūgšties ir raudono pigmento. Kitaip tariant, medžiagų, kurios dažo dantis. Jei negalite gyventi be šio padažo, prieš valgydami maistą su pomidorų padažu, sukramtykite brokolių ar salotų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip prabusti be kavos? Tai įmanoma

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!

Ji24.lt

Naujausi straipsniai