Probiotikai burnos higienai? Taip!

Moters šypsena / Vida Press nuotr.
Moters šypsena / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2017-09-21 13:10
AA

Sveikiems dantims ir dantenoms labai svarbu subalansuota burnos mikroflora. Burnos ertmėje yra apie 800 skirtingų rūšių bakterijų ir daugiau nei milijardas bakterijų ant kiekvieno danties. Esant normalioms sąlygoms, ši mikroflora yra subalansuota ir veikia taip, kad apsaugotų mus nuo ligų. Tyrimai rodo, kad yra aiškus ryšys tarp burnos sveikatos ir bendrų organizmo susirgimų, tokių kaip širdies ir kraujagyslių ligos, insulto ir diabeto. Todėl probiotikai šiandien vartojami ne tik žarnyno mikroflorai atstatyti, bet ir dantenų bei dantų ligoms išvengti bei gydyti.

Probiotikų nauda žmogaus organizmui žinoma jau seniai, tačiau paskutinius dvidešimt metų probiotikų tyrinėjimai ir naudojimas labai išpopuliarėjo. Bakterijos žmogaus organizme gyvena ne tik žarnyne, bet ir ant odos, burnoje, kvėpavimo bei urogenitalinėje sistemoje. Tyrinėjant probiotikus pastebėta, kad tam tikros probiotikų padermės gali būti naudingos burnos ertmei ir padeda kovoti su dažnai paplitusiomis burnos ligomis – dantų ėduonimi ir lėtiniu periodontitu arba parodontoze.

„BioGaia ProDentis“ pastilėje yra probiotinių bakterijų Lactobacillus reuteri Prodentis. Viena tabletė per dieną suteiks jums rekomenduojamą dozę 200 milijonų aktyvių bakterijų, kurios kovoja su dantų ir dantenų ligas sukeliančiomis bakterijomis ir sukuria sveiką pusiausvyrą burnoje.

Pastilės yra gaivaus mėtų skonio, todėl patogu kasdien naudoti po dantų valymo šepetėliu ir siūlu. „BioGaia Prodentis“ yra naujas sąjungininkas kovoje su bakterijomis.

  • „BioGaia Prodentis“ padeda atkurti natūralią pusiausvyrą burnos ertmėje.
  • Sumažina apnašų susidarymą, kurios gali sukelti rimtų dantenų ir dantų problemų.
  • Apsaugo nuo kenksmingų bakterijų, pavyzdžiui, S.mutans ir B. gingivalis.
  • Kovoja su blogu burnos kvapu.
  • Klinikiniai tyrimai parodė, kad „BioGaia Prodentis“ yra saugus suaugusiems ir vaikams nuo 6-erių metų.
„Biogaia Prodentis“ pastilės / "Prodentis" nuotr.

Kada ir kaip naudoti

  • Pirmiuosius teigiamo poveikio požymius pastebėsite po 2 savaičių pastilių vartojimo, kai bus atkurta natūrali dantų ir dantenų mikrofloros pusiausvyra.
  • Reguliariai vartokite probiotikų, siekdami išlaikyti optimalią burnos sveikatą, taip pat dantenų kraujavimo ar padidėjusio jautrumo atveju, arba jei rekomendavo jūsų gydytojas odontologas ar burnos higienistas.
  • Probiotikus ypač rekomenduojama naudoti tais atvejais, kai yra sutrikdyta natūrali organizmo apsauga (pavyzdžiui, nėštumo metu, stresinėse situacijose ar kai dėl medikamentų vartojimo pasireiškia burnos džiūvimas).

Dažniausiai užduodami klausimai apie probiotikus

Kaip vartoti probiotikus dantims ir dantenoms?

Geriausiam efektui pasiekti pirmą mėnesį vartokite probiotikus dantims ir dantenoms du kartus per dieną: ryte ir vakare po dantų valymo. Sučiulpkite tabletę po dantų valymo ir pusę valandos nevalgykite ir negerkite, kad bakterijos galėtų apsigyventi burnoje.

Siekdami pagerinti dantų ir dantenų sveikatą vartokite probiotikus tris mėnesius, kasdien vakare po dantų valymo.

Ar reikia papildomai naudoti probiotikus dantims ir dantenoms, jei vartojami probiotikai virškinimo sistemai atstatyti?

Dantims ir dantenoms skirti probiotikai buvo atrinkti pagal jų efektyvumą burnos sveikatai, jie nebūtinai turi teigiamos įtakos virškinamajam traktui.

Nors burnos ertmė ir žarnynas yra sujungti, tačiau jie yra skirtingos sistemos. Daug tų pačių bakterijų galima rasti burnoje ir žarnyne, tačiau bakterijos, naudingos žarnynui, nebūtinai turi teigiamos įtakos dantims ir dantenoms dėl specifinių sąlygų burnoje: seilių, prikibimo prie dantų emalio ir integracijos į bioplėvelę. Be to, žarnynui skirti probiotikai dažniausiai gaminami mikrokapsulėse, siekiant išvengti jiems žalingo skrandžio rūgšties poveikio, todėl neturi galimybės užsilikti burnoje.

Ar probiotikų dantims ir dantenoms nauda yra moksliškai įrodyta?

Taip, nors probiotikų dantims ir dantenoms naudojimas yra gana naujas, bet jau yra nemažai klinikinių studijų, patvirtinančių probiotikų naudą kontroliuojant periodontitą, gingivitą, blogą burnos kvapą, dantų ėduonį (vaikams), kandidozę.

Beje, sisteminė mokslinių tyrimų apžvalga parodė, kad vienintelis probiotikas Lactobacillus reuteri Prodentis yra efektyvus kaip papildoma priemonė lėtinio periodontito gydymui. Pasak autorių, jo efektyvumas prilygsta antibiotikų poveikiui.

Ar probiotikai dantims ir dantenoms gali sumažinti apnašų kiekį?

Probiotikai dantims ir dantenoms pasižymi poveikiu mažinti dantų apnašų kaupimąsi. Dantų apnašos yra plėvelė, padengianti dantį, kurią sudaro bakterijos, prilimpančios prie danties paviršiaus. Cukraus vartojimas ypatingai stimuliuoja šių bakterijų augimą. Šių bakterijų veiklos produktas yra rūgštys, kurios tirpdo emalį ir sukelia ėduonį. Apnašos taip pat atsakingos ir už gingivito, o jei jis negydomas – ir periodontito – išsivystymą. Periodontitas kelia rimtą pavojų netekti dantų.

Ar probiotikai gali apsaugoti nuo dantų ėduonies?

Dar mažai padaryta studijų, kad tvirtai būtų galima teigti apie probiotikų efektyvumą dantų ėduonies profilaktikoje, tačiau pradiniai rezultatai daug žada.

Daug faktorių lemia dantų ėduonies išsivystymą, tačiau pagrindinis yra emalio suminkštėjimas, kuris yra sukeltas bakterijų produkuojamų rūgščių, dėl ko emalis netenka mineralų. Rūgštis sukelia apnašose esančios bakterijos. Daugybė tyrimų rodo, kad probiotikai „BioGaia ProDentis“ stabdo patogeninių bakterijų augimą apnašose, seilėse ir burnoje.

2001 metais atlikta studija patvirtino probiotikų efektyvumą dantų ėduonies prevencijai.

Ar probiotikai pagerina dantenų sveikatą?

Taip, žinoma. Klinikiniai tyrimai parodė, kad reguliarus probiotikų vartojimas pagerina dantenų būklę.

  • Probiotikai pagerina burnos ekologiją neutralizuodami rūgštinę terpę.
  • Probiotikai blokuoja patogeninių bakterijų dauginimąsi.
  • Probiotikų veiklos produktai mažina dantenų uždegimą.

Ar gali probiotikus naudoti nėščiosios ir maitinančios krūtimi ?

Taip, probiotikai yra saugūs tiek nėščiosioms, tiek maitinančioms krūtimi.

Moters šypsena / "Prodentis" nuotr.

Daugiau informacijos www.oralmeda.com.

Ieškokite „Gintarinėse“ ar „Norfos“ vaistinėse, pas savo odontologą ar burnos higienistą arba pirkite internete www.prodentis.lt ir www.manovaistine.lt.