Prizinę vietą Eurolygoje pelniusius žalgiriečius tautiečiai Kaune sutiko su dainomis ir staigmena treneriui

Kauno "Žalgirio" sutiktuvių akimirka / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-05-21 17:26
Trečiąją vietą svarbiausiame profesionalaus klubinio krepšinio turnyre Europoje pelnę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, grįžę pirmadienį vakarop iš Belgrado (Serbija), kur ir vyko svarbiausios sezono kovos, laikinosios sostinės Rotušės aikštėje buvo sutikti kaip didvyriai. Tūkstantinė minia, gėlės, skanduotės ir netikėtumas žalgiriečių pagrindiniam „vairininkui“ Šarūnui Jasikevičiui – nutarta surengti būtent tokias nusipelniusių sportininkų sutiktuves, o prezidentė Dalia Grybauskaitė liepos 6 d. proga Kauno „Žalgirio“ trenerį Š. Jasikevičių apdovanos valstybiniu apdovanojimu.

Ruoštis joms pradėta vakar – vos paaiškėjus, kad stipriausias mūsų šalies krepšinio klubas į tėvynę parveš bronzos medalius. Tai, kaip gali atrodyti krepšininkų sutiktuvės, Kauno vadovai nusprendė dar tuomet, kaip tapo žinoma, jog „Žalgiris“ žais Eurolygos finalo ketverte.

Kauno Rotušės aikštėje įrengta scena. Greta esanti teritorija aptverta taip, kad krepšininkai ją pasiektų eidami tarp gerbėjų.

Pirmieji krepšinio aistruoliai, norėję užsiimti kuo geresnes vietas prie scenos, pagrindinėje miesto erdvėje ėmė būriuotis apie 16 valandą. Kol publika laukė savo dievukų, ją linksmino net keli didžėjai, o vaizdo ekranuose rodyti vaizdai iš geriausių Eurolygos momentų.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Komandai nusileidus Kauno oro uoste, Rotušėje susirinkę sirgaliai vaizdo ekranuose jau buvo lepinami tiesioginiais momentais iš jo bei autobuso, kuriuo krepšininkai vyko į šventės vietą.

Vos įžengusius į aikštę žalgiriečius pasitiko ovacijos, triukšmas ir grupės ŽAS dar 1999 – aisias išpopuliarėjusi ir šįmet iškovotos trečios vietos proga atnaujinta daina „Eurolygaga“.

Scenoje krepšininkus „Žalgirio“ šokėjos apgaubė vėliavomis.

Viena iš šį vakarą Eurolygos asų gautų dovanų – ąžuoliukas, kurį visa komanda su miesto vadovais ryt pasodins „Žalgirio“ arenos prieigose.

Be ŽAS, susirinkusiems koncertavo ir grupės „Rondo“ lyderis Aleksandras Ivanauskas – Fara, „Božolė“ choras.

Š. Jasikevičių į šventės sceną palydėjo jo brangiausi žmonės – sūnus Šarūnas ir dukra Aila. Savo mylimųjų Anna Jasikevičius tuo metu laukė Kauno Rotušėje.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Krepšininkų sutiktuves renginio vedėjas Andrius Žiurauskas pradėjo itin šmaiščiai. Jis prie savęs pakvietė du svarbius komandos žmones – kapitoną Paulių Jankūną ir direktorių Paulių Motiejūną. Abiems užduotas tas pats klausimas – kokią dainą labiausiai mėgsta Š. Jasikevičius. „Žalgirio“ atstovų duetas nė akimirkos nesudvejojo – MG International grupės atlieka „Juoda orchidėja“. Dideliam sportininkų netikėtumui netrukus šventėje pasirodė ir dainos autoriai. Buvo akivaizdu, kad Š. Jasikevičius, kuriam skirta daina, ir džiaugiasi, ir jaudinasi. Jis iš pradžių kiek nedrąsiai niūniavo „Juodos orchidėjos“ tekstą, o dainai besibaigiant – jau mojavo rankomis.

Taip publika ir šventės organizatoriai išsakė savo prašymą Š. Jasikevičiui „Žalgiryje“ likti ir kitą sezoną. Vietoje kalbos kvietimas likti komandoje skambėjo ir iš Kauno mero Visvaldo Matijošaičio lūpų.

Po šios staigmenos žodį tarti pakviestas ir P. Jankūnas, ir visi žaidėjai.

„Mes esame treti, bet kai grįžom ir pamatėm, kai Jūs mus palaikote, jaučiamės kaip pirmi“, – sakė komandos kapitonas.

Bene ilgiausią kalbą, kurioje buvo daug lietuviškų žodžių, susirinkusiems pasakė „Žalgirio“ legionierius Brendonas Deivisas. Jam nenusileido ir Akselis Tupanas, krepšinio sirgalius įvertinęs „puikiai, puikiai“.

“Visų pirma tai žiauriai ačiū. Yra fantastika kaip vyrai žaidė. Nulenkiu galvas prieš juos. Nes 30 rungtynių per sezoną... Daugumą vakarų žaidė prieš geresnę komandą ir paprasčiausiai juos apgaudavo“, – dėkojo komandai Š. Jasikevičius.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Kalbėdamas apie save jis prisiminė vaikystę, kuomet su tėčiu eidavo į krepšinio rungtynes Kauno sporto halėje bei pats svajojo užaugęs sportuoti, žaisti už „Žalgirį“ ir tą daryti gerai.

„Atvažiavau žaisti už „Žalgirį“, buvau senas, vos pabėgau, žaidžiau blogai. Tai džiaugiuosi, kad nors dabar taip galėjau prisidėti prie šito reikalo. Labai jums ačiū už tokį palaikymą. Tikrai bus „Žalgirio“ ateity ir blogų momentų. Palaikykite, nepalikite, nes šita komanda – kažkas fantastiško“, – padėkos kalboje į sirgalius atvirai kreipėsi Š. Jasikevičius.

Komandos nariai neslėpė – jie nusiteikę švęsti, nes Eurolygoje mūsų šalies atstovai bronzą iškovojo pirmą kartą.

„Aš gal jau kitos tokios pergalės nesulauksiu. Juk laukiau 15 metų. Turbūt ją ateityje pakartos jaunimas“, – sakė P. Jankūnas.

„Švęsti tai mes mokame. Svarbu, kad būtų ką švęsti. „Žalgirio“ žygis šį sezoną dar nesibaigė. Turime klubo vardą apginti ir LKL“, – sakė Š. Jasikevičius.

Krepšininkai artimiausias dienas poilsiaus ir leis artimųjų globoje. Apie vasaros atostogas, rinktinę ir būsimą sezoną šiuo metu jie tvirtino negalvojantys.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai