Pristatyta filmo „Širdys“ premjera – tokio pasakojimo Lietuvos žiūrovai laukė seniai

Lietuviško filmo „Širdys“ premjera
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-11-19 21:04
Pirmadienio vakarą raudonu premjeros kilimu Vilniaus kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ svečiai žengė pasigėrėti nauja režisieriaus Justino Krisiūno juosta „Širdys“.
„Jaudulio turbūt šiandien paslėpti niekaip nesugebėčiau. Į filmą sugulė trejų metų išgyvenimai. Žiūrint filmą – jau turbūt 70-ą kartą – jis vis dar mane jaudina, paliečia mano širdį, labai viliuosi, kad panašius jausmus patirs ir žiūrovai. Filmo kūrimas buvo kupinas tikrai labai sunkių kliūčių, tačiau džiugu, kad jas pavyko įveikti. Nuo šiandien filmas – jau nebe mano, jį jau perduodu žiūrovams, – su jauduliu premjeros dieną kalbėjo Justinas Krisiūnas. – Jei po filmo žmonės pasakys, kad verta nueiti pažiūrėti, vadinasi mano kelias buvo tada prasmingas".


Lietuviško filmo „Širdys“ premjera
Lietuviško filmo „Širdys“ premjera

„Aš nenoriu būti gyva, aš noriu gyventi…”

Šie filmo veikėjos Mildos ištarti žodžiai bene tiksliausiai atspindi pasakojimo esmę. Istorija rutuliojasi praėjusio amžiaus paskutiniojo dešimtmečio Lietuvoje, toli nuo miesto šurmulio vaizdingame gamtos prieglobstyje įsikūrusioje sanatorijoje. Tik šios įstaigos gyventojai – ne kokie nors senukai, o stebuklo belaukiantys paaugliai. Jie serga širdies ligomis. Kai kurie viltingai laukia donorų...

Į šią sanatoriją ir patenka vaikinukas Saulius (akt. M. Ivanauskas), neblogas bėgikas, netikėtai susmukęs distancijos vidury. Kaip ir dera paaugliui, Saulius dygus ir pasišiaušęs, nenorintis suprasti, kodėl atsidūrė tokioje vietoje ir nuo pat pirmų dienų nelinkęs bičiuliauti su aplinkiniais.

Lietuviško filmo „Širdys“ premjera / Irmanto Gelūno nuotr.
Lietuviško filmo „Širdys“ premjera / Irmanto Gelūno nuotr.

 Iš pradžių su naujoku bendros kalbos neranda ne tik sanatorijos direktorius (akt. L. Laucevičius), bet ir vaikų auklėtojas Andrius (akt. R. Kazlas). Tačiau kantrybė gali nuversti kalnus...

Jau pačią pirmąją dieną Sauliui į akį krinta sanatorijos senbuvė, donoro širdies belaukianti Milda (akt. Roberta Sirgedaitė). Nors visi tikina Saulių, kad mergaitė – ne jo nosiai, vaikinukas neketina pasiduoti. Įprastas paaugliškas susižavėjimas palaipsniui perauga į tikrą pirmąją meilę. Meilę, kuri nepaiso jokių kliūčių, kuri nebijo draudimų, kuri negirdi proto balso, kuriai neįmanoma atsispirti, kuri yra pavojinga, kuri išlieka visam gyvenimui ir yra stipresnė net už mirtį.

Lietuviško filmo „Širdys“ premjera
Lietuviško filmo „Širdys“ premjera

Šiltas, nuoširdus filmas, kurio seniai laukė Lietuvos žiūrovai. Apie tuos laikus, kai dar nebuvo interneto, mobiliųjų telefonų, Facebook‘o ar Instagram‘o. Kai jausmai buvo grynesni, kai dažniau pakeldavome akis į dangų, kai kitas žmogus tapdavo svarbesnis už viską pasaulyje, kai širdys buvo tikros ir mokėjo plakti vienu ritmu...

Režisierius Justinas Krisiūnas žiūrovui pažįstamas po filmų „Dėdė, Rokas ir Nida”, „Emigrantai“.

Filme „Širdys“ vaidina: Rolandas Kazlas, Roberta Sirgedaitė, Motiejus Ivanauskas, Liubomiras Laucevičius, Indrė Patkauskaitė, Algirdas Gradauskas, Deividas Breivė, Rokas Siaurusaitis, Justas Tervydis, Aistė Zabotkaitė, Andrius Alešiūnas, Airida Gintautaitė, Vidmantas Fijalkauskas.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai