Pristatęs naują knygą A. Čekuolis prabilo apie kitą: „Užsimojau padaryti neįmanomą“

Algimantas Čekuolis/Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Beatričė Staniūnaitė
Publikuota: 2020-02-23 18:04
Kasmetinėje Vilniaus knygų mugėje laukiama ne tik dėl naujų knygų pristatymų, bet ir dėl galimybės susipažinti ar pabendrauti su autoriais. Vienas mylimiausių Lietuvos autorių – Algimantas Čekuolis (88), kuris knygų mugėje dalyvauja jau tryliktus metus.

„Man atrodo, kad knygų mugėje dalyvauju nuo Ievos ir Adomo laikų“, – juokavo žinomas žurnalistas bei rašytojas A. Čekuolis.

Šių metų Vilniaus knygų mugėje Algimantas pristatė savo naują knygą „Anselmo Kuntaplio nuotykiai“, kurioje sugulė keturios apysakos. Autorius teigė, kad visi kūriniai kupini nepramanytų istorijų, jo sutiktų žmonių ir matytų įvykių.

Knygoje aprašomas Antrojo pasaulinio karo įvykius išgyvenantis Algiukas, tarybiniais metais išaugęs į Algį. Kitas veikėjas – naivus provincijos jaunuolis Anselmas, kuris dorai nė nesuvokia, kaip įsivėlė į tarptautinius kontrabandos reikalus. Taip pat aprašoma Maskvoje veikianti „barakudų„ mokykla ir mergina, kuriai tėvai kelia vienintelį tikslą: ištekėti už milijonieriaus.

Vis dėlto, A. Čekuolis atskleidė, kad tai paskutinioji jo grožinės literatūros knyga ir užminė mįslę apie naują knygą pavadinimu „Įžvalgos“.

„Užsimojau pralenkti televiziją, radiją ir socialinius tinklus. Tai galima padaryti pateikiant įžvalgas, apie kurias nei televizija, nei kiti kanalai niekada nekalbės. Ilgai šių įžvalgų ieškojau: šiuo metu parašiau dvidešimt, bet planuoju sukaupti penkiasdešimt ir sudėti jas į vieną knygą“.

Algimantas Čekuolis
Algimantas Čekuolis

Rašytojas taip pat pateikė įžvalgų antraščių pavyzdžius: „Meilė iš pirmo žvilgsnio – ne legenda“ arba „Antrukai“. Pasak A. Čekuolio, žodis „antrukai“ apibūdina tas poras, kurios susituokė, išsiskyrė ir vėliau vėl vienas pas kitą sugrįžo.

„Ar televizija apie tai kalba? Ne, jiems šios įžvalgos tolimos“, – teigė jis.

Algimantas Čekuolis palietė ir jaunų skaitytojų auditoriją: „Šiuolaikiniui jaunimui  ir taip trūksta „platumo", todėl nenoriu jų prisitraukti prie savęs. Tereikia kalbėti jų kalba – jei jie mėgsta sausą, buitinę kalbą, tai aš ir kalbėsiu ta kalba. Tai tarsi persikūnijimas į jauną žmogų atsinešant daugiau patyrimo“.

Algimantas Čekuolis / LRT archyvo nuotr.
Algimantas Čekuolis / LRT archyvo nuotr.

Paklausus, kas rašytoją įkvepia kurti, jis net nepagalvojęs atsako, kad kiekvienas „išblukęs rytas“. Pasak Algimanto, jis nepraleidžia nei vienos dienos neparašęs eilutės teksto.

„Tai būtina, kad tie keli sraigteliai nuolatos galvoje suktųsi“, – sakė gerbiamas Lietuvos žurnalistas bei rašytojas Algimantas Čekuolis.

Naujausi straipsniai