Prisijaukinti Londoną

Londonas / Shutterstock nuotr.
Londonas / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-11-10 15:46
AA

Daugiau nei šešerius metus Jungtinės Karalystės sostinėje gyvenanti Vaida Cegle šiuo metu su vyru, interneto svetainių dizaineriu Gyčiu, augina kūdikį, rašo mados tinklaraštį fashionaddicted.co.uk ir dalijasi nuotraukomis instagramo paskyroje @fashionbyvaida. Verslo centro administratore dirbusiai Vaidai motinystės atostogos padėjo apsispręsti – dabar ji daugiausia dėmesio skiria sūnui ir madai.

Emocijos

„Pirmas susitikimas su Londonu įvyko žiemą ir tai buvo nepakartojama! Mane pakerėjo didžiulis miestas su daugybe didingų objektų, požeminiu metro, raudonais autobusais, gausybe išpuoštų parduotuvių vitrinų ir žalia žole žiemą. Mokydamasi dvyliktoje klasėje į Londoną buvau atvažiavusi keletui dienų, po metų grįžau vasarą padirbėti, o baigusi studijas Lietuvoje persikėliau visam laikui. Po daugiau nei šešerių gyvenimo šiame mieste metų viskas, kas stebino tik atvykus, tapo kasdienybe. Tiesa, iki šiol atrandu naujų žavių vietų. Dabar čia mano šeimos namai. Ir tai suvokiau tada, kai grįžusi į gimtinę po keleto dienų pasiilgau Londono.“

Namai

„Gyvename Harou ant kalvos (Harrow on the Hill). Šiame rajone jautiesi lyg atskirame miestelyje. Anglijoje namai labai maži, o kainos nežmoniškai didelės, ypač Londone ir aplink jį. Nedidukai dviejų kambarių namai kainuoja beveik pusę milijono svarų sterlingų, norint įsigyti erdvų geresniame rajone tektų pakloti mažiausiai milijoną. Tačiau mūsų mažai šeimai pakanka vietos trijų kambarių bute.

Visai šalia mūsų namų yra keletas jaukių kavinukių ir viena prestižiškiausių Anglijos berniukų mokyklų „Harrow School“, kurioje buvo filmuojamas „Haris Poteris“. Vienintelis šio rajono minusas – penktoji zona, tad nuvažiuoti iki centro užtrunka. Londone daug prestižinių rajonų, dauguma jų centre, tokie kaip Kensingtonas ir Čelsis, Naitsbridžas, kiek toliau nuo centro – nuostabus Hampstedas su mažomis kavinukėmis ir parduotuvėlėmis. Ten gyvena pasiturintys miestiečiai. Jaunimui labiau prie širdies grafičiais išpieštas Šordičas, pilnas hipsterių ir menininkų. Rytiniai rajonai Bektonas, Ist Hamas mėgstami imigrantų iš Rytų Europos, tačiau turi nekokį vardą. Dar visai neseniai ir Brikstonas buvo minimas kaip ypač pavojingas, bet dabar jis išpopuliarėjo tarp jaunimo, čia daug modernių kavinukių, klubų.“

Laisvalaikis

„Britės, ko gero, labiausiai mėgsta laiką leisti apsipirkinėdamos – centre gali tai daryti valandų valandas. Na, o vyrams patinka sėdėti pubʼuose. Londone visada visi lekia nesustodami, čia labai sunku rasti minutėlę atsikvėpti. Tad norint ramiai praleisti dieną geriausia tai daryti SPA centre, parke arba važiuoti, kur ramiau, už miesto.

Mano vyras, kapueiros kovos meno mėgėjas, taip pat vaikšto į baseiną, sporto salę – norintiems sportuoti apstu treniruočių salių. Nemažai žmonių renkasi dviračių sportą, bėgimą, jogą – gatvėse pilna minančių pedalus ar bėgiojančių. Buvau maloniai nustebinta, kad kai vedžiodavau mieste tetos šunį, kiti gyvūnų augintojai praeidami visada linkteldavo man galvą ar net pakalbindavo.

Nors Londonas – brangus miestas, jame daug nemokamų pramogų: muziejų (Britų, Londono, Britų gamtos istorijos, Mokslo), parodų galerijų („Tate Modern“, Nacionalinė, Nacionalinė portretų), nuostabių parkų bei sodų.“

Transportas

Londone puikiai išplėtotas viešasis transportas – automobilio nelabai ir reikia.

„Londone puikiai išplėtotas viešasis transportas – automobilio nelabai ir reikia. Trumpam atvykusiems rekomenduočiau įsigyti dienos ar savaitės bilietą – su juo galima važinėti ir metro, ir autobusais. Kaina priklauso nuo to, kuriose zonose važiuosite: dienos bilietas kainuoja 12–22, savaitės – 32–52 svarus sterlingų. Vienkartinės kelionės autobusu kaina 1,50, dienos bilieto – 5 svarai sterlingų. Aš pati šiuo metu keliauju mažai, daugiausia vaikštau pėstute, bet jei reikia pavažiuoti kur nors toliau, naudojuosi autobusu ir metro. Vyras į biurą vyksta automobiliu.

Londonas / Shutterstock nuotr.

Londone galima važiuoti ir juoduoju „Black Cab“ taksi, tačiau dauguma šiais laikais naudojasi „Uber“ paslaugomis.“

Kavinės

„Dažniausiai lankausi savo vietinėje, aplinkinių gyventojų labai lankomoje kavinukėje „The Dollʼs House on the Hill“ (44 High St, Harrow HA1 3LL) – tikrai jauku ir pasakiškai skanūs čia pat kepti pyragėliai. Mano mėgstamiausias šokoladinis pyragas su ledais kainuoja 8 svarus sterlingų. Pavalgyti taip pat einame į vietinius restoranus. Labai patinka „Blues Restaurant & Bar“ (86 High St, Harrow HA1 3LW). Dažniausias mano patiekalas čia – paelija, kainuojanti 14,50 svaro sterlingų. Ypatingomis progomis renkuosi įdomesnius restoranus centre, tokius kaip „Sketch“ (9 Conduit St, Mayfair, W1S 2XG), „Sushi Samba“ (Heron Tower, 110 Bishopsgate, EC2N 4AY), „Duck & Waffle“ (110 Bishopsgate, EC2N 4AY). Šiuose restoranuose ir unikalus interjeras, ir puikus maistas. Kainos, tiesa, aukštesnės, tarkim, „Duck & Waffle“ vaflis su antiena kainuoja 17 svarų sterlingų, o porcija ne itin didelė.

Jei norite skanių mėsainių ir gero bliuzo, traukite į „The Blues Kitchen“ (111-113 Camden High St, Camden Town, NW1 7JN) – dar prieš metus buvau ten nuolatinė lankytoja. Didžiausias klubų pasirinkimas – Soho rajone: vienas iš jų – „Cirque le Soir“ (15-21 Ganton St, Carnaby, W1F 9BN). Jei norite susidurti su įžymybėmis, užsukite į „Mahiki“ klubą (1 Dover St, Mayfair, W1S 4LD). Bet į vieną žinomiausių ir žvaigždžių mėgstamą restoraną „Chiltern Firehouse“ (1 Chiltern St, Marylebone, W1U 7PA) patekti taip lengvai nepavyks, nebent eitumėte už parankės su Simonu Cowellu ar Kate Moss.“

„Peggy porschen“ kavinukė / @fashionbyvaida nuotr.

Parduotuvės

„Ieškantiems prabangos geriausia apsipirkti Naitsbridžo ir Kensingtono rajonuose, pavyzdžiui, „Harrods“ prekybos centre (87-135 Brompton Rd, Knightsbridge, SW1X 7XL). Ieškantiems vintažinių butikų tinkamiausias Šordičas, o populiariausių parduotuvių, tokių kaip „Zara“, „H&M“ ir pan., – Oksfordo gatvė. Na, o mados gerbėjų galite sutikti bet kur Londone. Ypač daug jų būna mados savaitės metu.

Beje, aukštosios mados padangėje šiuo metu ypač sužibėjo „Gucci“ rankinės, batai bei diržai – jie tapo neatsiejama žymiausių tinklaraštininkų ir įžymybių įvaizdžio dalimi. Madingos ir išskirtinės rankovių detalės: pūstos, su raukinukais, platėjančios; taip pat korsetiniai diržai – jų, kainuojančių nuo keleto iki kelių šimtų svarų sterlingų, galima nusipirkti įvairiose parduotuvėse.“

Menas

„Meno žmonėms patariu apsilankyti „Tate Britain“ (Millbank, Westminster, SW1P 4RG), eksponuojančioje britų klasikus, ir šiuolaikinio meno „Tate Modern“ (Bankside, SE1 9TG) galerijose bei viename didžiausių pasaulyje Viktorijos ir Alberto muziejuje (Cromwell Rd, Knightsbridge, SW7 2RL). Mados mėgėjams turėtų patikti paroda „Balenciaga: Shaping Fashion“ – ji veiks iki 2018 m. vasario. Pati nesu abejinga menui, tad Viktorijos ir Alberto muziejus – vienas mano lankomiausių.“

Objektai

„Londone pilna „privalomų“ aplankyti objektų: Didysis Benas (Westminster, SW1A 0AA), Londono tiltas, Bakingamo rūmai (Westminster, SW1A 1AA), Londono Akis (Riverside Building, County Hall, Westminster Bridge Rd, SE1 7PB), Trafalgaro aikštė (Trafalgar Square, WC2N 5DN) ir daugybė kitų.

Apstu nuostabių parkų: Haid Parkas (W2 2UH), Regento (Chester Rd, NW1 4NR), kur įsikūręs ir Londono zoologijos sodas, Ričmondo (Richmond, Surrey TW10 5HS), kuriame galima pamatyti lakstančių briedžių, Hampstedo (Hampstead, NW3 1BP), kur smagu išsimaudyti karštomis vasaros dienomis. Jei apėmė filosofinė nuotaika ir norisi pabūti vienatvėje, užsukite į vienas žymiausių Londono kapinių Haigeito rajone – jose, be kitų garsių žmonių, palaidoti ir ekonomikos teorijos kūrėjas Karlas Marxas, ir „Sex Pistols“ prodiuseris Malcolmas McLarenas.“

Stepheno Wilkeso fotografija: Londono „Akis“ / „Scanpix“ / „Caters News Agency“ nuotr.

Gatvės

„Londone pilna mažų jaukių gatvelių – nebūtina eiti pagrindinėmis miesto centre. Nebijokite pasukti, nes už kampo gali laukti miela kavinukė ar įspūdingas statinys. Šv. Pauliaus katedra (St Paulʼs Churchyard, EC4M 8AD) man vienas gražiausių architektūrinių pastatų. Arba „Somerset House“ (Strand, WC2R 1LA) – čia ne taip seniai vyko mados savaitės. Kitus labiau žavi modernūs objektai, tokie kaip „The Shard“ ar „The Gherkin“.

Gatvės maistas nėra populiarus, nebent per šventes. Tačiau yra keletas rajonų, kuriuose visada jo rasite, – tai Kamdenas ir Šordičas. Dar ne taip seniai gyvenau Kamdene, tad ne kartą teko valgyti gatvėje pirktos kiniškos saldžiarūgštės vištienos, ispaniškų buritų – neteko nusivilti.

Vasarą Londono parkai, lauko kavinės ar net įvairiausių pastatų laiptai būna nusėsti žmonių, kurie džiaugiasi kiekvienu saulės spindulėliu ir mėgaujasi kava po atviru dangumi. Kai nusibosta sėdėti, galima pasivaikščioti po grafičiais išpuoštą Šordičo rajoną, pasigrožėti pastelinių spalvų namais Chalcot Square ar vijokliais apaugusiomis sienomis ir gėlynais Kynance Mews gatvėje.“

Prisijaukinti Londoną (13 nuotr.)
+7

Turgūs

Taip pat skaitykite

„Jungtinės Karalystės sostinė gali pasigirti įvairiais turgeliais: nuo maisto, gėlių iki sendaikčių. Turbūt lankomiausias – Portobelo senų ir antikvarinių daiktų turgus (72 Tavistock Rd, W11 1AN). Smagu pasidairyti į antikvarinius dalykus ir užkirsti mėgstamiausių mėsainių „Honest Burgers“ restorane (189 Portobello Rd, W11 2ED). Be to, visai šalia yra garsusis Noting Hilas.“