Prisiekusieji gali perrašyti „Led Zeppelin“ kūrinio „Stairway to Heaven“ istoriją

„Led Zeppelin“ (iš kairės): Johnas Paulas Jonesas, Robertis Plantas, Jimmy Page'as ir Jasonas Bonhamas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
„Led Zeppelin“ (iš kairės): Johnas Paulas Jonesas, Robertis Plantas, Jimmy Page'as ir Jasonas Bonhamas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
2016-06-23 09:27
AA

Prisiekusieji gali perrašyti svarbų rokenrolo istorijos skyrių – jie svarsto, ar Jimmy Page'as ir Robertas Plantas iš „Led Zeppelin“ nuplagijavo įžanginę „Stairway to Heaven“ dalį nuo kitų rokerių kūrinio.

Federalinio teismo prisiekusieji trečiadienį Los Andžele, po baigiamųjų argumentų ir kalbų tarėsi kelias valandas, bet sprendimo nepasiekė. Ketvirtadienį jie turi tartis toliau.

Randy Wolfe'o patika siekia milijonų dolerių ir trečdalio autorystės teisių į „Stairway to Heaven“, kuri esą yra nuplagijuota nuo jo grupės „Spirit“ 1968 metų kūrinio „Taurus“.

Velionio dainų kūrėjo patikos fondui atstovaujantis advokatas kritikavo „Led Zeppelin“ narius dėl selektyvios atminties ir patogių tiesų liudijant apie Jimmy Page'o akustinės gitaros įžangos 1971 metų roko himnui kilmę.

„Jis jums nepasakė, iš kur gavo idėją dėl įžangos. Tai buvo muzikos ištrauka, pavogta iš „Taurus“, – dėstydamas baigiamuosius argumentus sakė advokatas Francisas Malofiy.

Tačiau „Led Zeppelin“ advokatas sakė, kad patikai nepriklauso autorystės teisės ir kad aptarinėjama kūrinio ištrauka yra dažna, viešo naudojimo krintanti sekvencija.

Advokatas Peteris Andersonas taip pat sakė, kad ieškovas neįrodė ieškinio, kurį reikėjo kelti prieš daugiau kaip 40 metų, kai Randy Wolfe'as dar buvo gyvas, o Jimmy Page'as ir Robertas Plantas būtų galėję geriau prisiminti įvykius.

„Kaip galima laukti pusę amžiaus ir kritikuoti žmones po 45 metų už vilkinimą, kurį sukėlei? Jiems reikėjo pateikti ieškinį 1972 metais“, – sakė Peteris Andersonas.