Princui Harry – kaltinimai dėl „nepagarbos“ karaliui Charlesui III: užfiksuota akimirka glumina

Princas Harry karalienės Elizabeth II laidotuvėse / Scanpix ir stopkadro nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Pirmadienį britams iškilmingai palaidojus karalienę Elizabeth II, laidotuvių akimirkos apskriejo visą pasaulį. Akyliausi karališkosios šeimos gerbėjai pro akis nepraleido menkiausių detalių, o štai viena jų suglumino ne vieną. Vestminsterio abatijoje giedant nacionalinį himną, užfiksuotas princo Harry elgesys neliko nepastebėtas.

Kai kurie „Twitter“ vartotojai išpeikė princą Harry, teigdami, kad per karalienės laidotuves Vestminsterio abatijoje Londone jis negiedojo nacionalinio himno.

Užfiksuotame vaizdo įraše matyti, kaip princas Harry giedant „Dieve, saugok karalių“ tik šiek tiek pravėręs burną stovėjo tiesiai už savo tėvo karaliaus Charleso III.

Nors suskambus himnui jis jį giedojo, vaizdo įraše matyti, kad paskutines dešimt sekundžių jo lūpos buvo sučiauptos. Būtent tuo metu buvo giedamos eilutės, kuriose šlovinamas naujasis karalius.

Tuo tarpu visi kiti karališkosios šeimos nariai, įskaitant karalienę konsortę Camilla, princesę Anne bei kitus, himną sugiedojo iki galo.

Užfiksuotas epizodas tapo vienu labiausiai aptarinėjamų laidotuvių momentu.

Vieni internautai tai vertino, kaip nepagarbą karaliui, kiti turėjo kitą pateisinimą – jie teigė, kad princas Harry tyliai ištarė žodžius arba, kad buvo per daug prislėgtas emocijų, tad nebegalėjo giedoti.

Karalienės Elžbietos II laidotuvės Vindzoro pilyje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Primename, kad karalienės Elizabeth II laidotuvių dienos pirmoji dalis vyko Vestminsterio abatijoje. Čia dalyvavo ne tik britų karališkosios šeimos nariai, bet ir įvairių pasaulio šalių lyderiai – iš viso apie du tūkstančius žmonių, tarp kurių ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda su žmona Diana.

Ceremonija baigėsi dviejų minučių nacionaline tyla ir nacionaliniu himnu.

Vėliau karstas su karalienės palaikais keliavo Londono gatvėmis, pasiekė ir Bakingamo rūmus. Čia, norėdamas atsisveikinti su valdove, prie pastato susirinko rūmų personalas.

Britanija ir pasaulis atsisveikina su karaliene Elžbieta II (88 nuotr.)
+82

Iškilmingoje procesijoje į abatiją ir iš jos, taip pat procesijoje į Vindzoro pilį bei laidotuvėse pilies Šv. Jurgio koplyčioje dalyvavo apie 6 tūkst. kariškių.

Valandos trukmės ceremonijai vadovavo Vestminsterio dekanas Davidas Hoyle'as, skaitinį iš Šventojo Rašto skaitė Jungtinės Karalystės premjerė Liz Truss, kurią į pareigas Elizabeth II paskyrė likus dviem dienoms iki mirties.

800 svečių rinkosi į atsisveikinimo su karaliene Elžbieta II mišias Šv.Jurgio koplyčioje (55 nuotr.)
+49
Pasaulio lyderiai susirinko pagerbti karalienės Elizabeth II (15 nuotr.)
+9

Skaitykite daugiau