Princo Williamo ir jo žmonos Kate kelionė traukiniu sulaukė kritikos Britanijoje

Princas Williamas ir Kate Middleton / „Scanpix“/AP nuotr.
Autorius: BNS
Publikuota: 2020-12-08 18:42
Britanijos princo Williamo ir jo sutuoktinės Kate padėkos turas karališkuoju traukiniu sulaukė Škotijos ir Velso politikų kritikos, kad Kembridžo kunigaikščiai nepaisė kelionių apribojimų koronaviruso pandemijos metu.

Pora pradėjo 2 tūkst. kilometrų kelionę karališkuoju traukiniu, norėdama išreikšti padėką su COVID-19 pandemija kovojančių tarnybų darbuotojams. Antradienį jų traukinys sustojo Kardife, tapusiame antruoju karališkosios poros aplankytu miestu.

Dar prieš princo Williamo ir Kate atvykimą Velso sveikatos apsaugos ministras Vaughanas Gethingas visuomeniniam transliuotojui BBC sakė, jog jam labiau patiktų, jeigu „niekas nerengtų nebūtinų vizitų“.

Ankstesnę dieną Edinburge apsilankiusi pora sulaukė gana šalto Škotijos pirmosios ministrės Nicolos Sturgeon priėmimo.

Princas Williamas ir Kate Middleton / „Scanpix“/AP nuotr.
Princas Williamas ir Kate Middleton / „Scanpix“/AP nuotr.

Autonominės Velso, Škotijos ir Šiaurės Airijos vyriausybės yra atsakingos už savo teritorijų sveiktos politiką ir taiko įvairius apribojimus, siekdamos sustabdyti koronavirusinės infekcijos plitimą. 

Tarp tokių yra nebūtinų kelionių tarp keturių JK sričių – Anglijos, Škotijos, Velso ir Šiaurės Airijos – draudimas.

Paklaustas, ar Williamas ir Kate turėtų atvykti į Velsą, V.Gethingas atsakė, kad jam „nelabai rūpi ir nelabai įdomu“.

Princas Williamas ir Kate Middleton / „Scanpix“/AP nuotr.
Princas Williamas ir Kate Middleton / „Scanpix“/AP nuotr.

Vėliau jis perspėjo, kad žmonės, tvirtinantys, jog yra „sutrikę“ dėl dabartinių rekomendacijų, neturėtų naudotis šiuo vizitu kaip „pasiteisinimu“.

Pasak N.Sturgeon, karališkųjų rūmų pareigūnai buvo informuoti apie galiojančius suvaržymus kirsti Škotijos ribą. 

„Kaip ir buvo galima tikėtis, pasirūpinome, kad karališkieji rūmai žinotų apie visus Škotijoje galiojančius apribojimus“, – pridūrė ji.

Didžiosios Britanijos vyriausybė Londone susilaikė nuo kritikos karalienės Elizabeth II vaikaičiui princui Williamui ir jo sutuoktinei Kate.

Premjero Boriso Johnsono atstovas sakė, kad ši kelionė „akivaizdžiai yra rūmų reikalas“.

Vyriausybė „aiškiai nustatė“ apribojimus, bandydama sustabdyti koronaviruso plitimą, ir prašo visuomenės jų laikytis, pridūrė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai