Princo Philipo mirties metinės: karalienė Elizabeth II jautriai pagerbė vyro atminimą

Princo Philipo laidotuvės / „Scanpix“ nuotr.
15min
Šaltinis: Žmonės
AA

Balandžio 9 dieną sukako lygiai metai nuo princo Philipo mirties. Neseniai vyko jam skirtos pamaldos, o dabar, savo vyro mirties dieną, jautriu vaizdo įrašu pasidalijo pati karalienė Elizabeth II.

Princo Philipo mirties metinėms skirtas vaizdo įrašas paviešintas oficialioje karališkosios šeimos paskyroje tviteryje. Įraše galima išvysti įvairias archyvines nuotraukose, kuriose užfiksuotas ilgas princo gyvenimas. Čia – ir kadrai iš vaikystės, ir nuotraukos iš laikų, kai princas Philipas buvo jūrų laivyno karininkas, ir šeimyninės fotografijos su vaikais, anūkais ir proanūkiais.

Žinoma, nepamirštos ir akimirkos su žmona, karaliene Elizabeth II – vienoje nuotraukoje sutuoktiniai mylinčiu žvilgsniu žvelgia vienas į kitą. O vaizdo įrašą užbaigė nespalvota nuotrauka, kurioje princas Philipas palenkęs skrybėlę, tarsi norėdamas atsisveikinti.

Vaizdo įraše taip pat buvo perskaityta garsaus poeto Simono Armitage'o poema „Patriarchai – elegija“ („The Patriarchs – An Elegy“), rašo pagesix.com.

„Prisimenant Jo Karališkąją Didenybę Edinburgo hercogą pirmųjų jo mirties metinių proga“, – rašoma šalia vaizdo įrašo. Taip pat pateikta nuoroda, kurią paspaudus galima rasti daugiau informacijos apie princo gyvenimą.

Princas Charlesas taip pat pagerbė mirusį tėvą, instagrame pasidalijęs trimis nuotraukomis, įskaitant kadrą, kuriame princas Philipas supa mažąjį Charlesą ir princesę Aną ant sūpynių.

15min primena, kad princas Philipas mirė 2021 m. balandžio 9 d., būdamas 99-erių. Karalienę Elizabeth II jis buvo vedęs net 73-ejus metus.

Praėjusį kovą karališkoji šeima dalyvavo mirusiam princui skirtoje pagerbti ceremonijoje. Į padėkos pamaldas Vestminsterio abatijoje karalienę lydėjo jos sūnus princas Andrew – tai buvo pirmasis viešas jo pasirodymas JAV po to, kai buvo oficialiai nutraukta jam iškelta civilinė byla dėl lytinės prievartos. Byla buvo nutraukta sumokėjus princą kaltinusiai Virginiai Giuffre viešai neįvardytą sumą.

Princas Harry ir jo žmona Meghan Markle pamaldose nedalyvavo. Neseniai jis įsivėlė į teisinę kovą su Vidaus reikalų ministerija dėl jo ir jo šeimos apsaugos Jungtinėje Karalystėje.

Princo Philipo gyvenimo akimirkos (27 nuotr.)
+21
Skaitykite daugiau