Princo Philipo gedinti Elizabeth II grįžo į karališkąsias pareigas

Karalienė Elizabeth / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-04-14 09:34
Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II praėjus vos keturioms dienoms po savo sutuoktinio princo Philipo mirties grįžo prie karališkųjų pareigų.

94-erių monarchė antradienį Vindzoro pilyje surengė ceremoniją, skirtą ilgamečiui rūmų darbuotojui Earlui Peelui, pasitraukusiam iš lordo kamerhero pareigų, rašo BBC.

„Earlas Peelas karalienei atidavė savo lazdelę ir lordo kamerhero pareigų atributus. Atsidėkodama jos didenybė jam įteikė karališkąjį Viktorijos laikų vėrinį“, – rašoma rūmų išplatintame pranešime.

Lordas kamerheras yra vyriausiasis karališkųjų rūmų pareigūnas, patariantis karališkosios šeimos atstovams, sprendžiantis svarbius klausimus. Jis atsakingas už aukščiausiojo rango karališkosios šeimos narių susitikimus, koordinuoja komunikaciją tarp Bakingamo ir Klarenso rūmų.

Dar eidamas lordo kamerhero pareigas Earlas Peelas rūpinosi princo Philipo laidotuvių klausimais. Karališkoji šeima, kaip įprasta net ir tokiomis skaudžiomis situacijomis, iš anksto buvo numačiusi visą scenarijų, vadinamą planu „Forto tiltas“.

14 metų rūmuose dirbęs E.Peelas savo pareigas perdavė britų slaptosios tarnybos „MI5“ vyriausiajam agentui, baronui Andrew Parkeriui, likus kiek daugiau nei savaitei iki princo Philipo mirties.

Karalienė Elizabeth II ir princas Philipas  / „Scanpix“ nuotr.
Karalienė Elizabeth II ir princas Philipas / „Scanpix“ nuotr.

Balandžio 9-ąją mirus princui Philipui Didžiojoje Britanijoje dviems savaitėms paskelbtas gedulas. Visgi kone iškart po skaudžios netekties į karališkąsias pareigas sugrįžusi Elizabeth II tokiu sprendimu nestebina nei rūmų darbuotojų, nei artimųjų. 

„Karališkoji šeima monarchę labai palaiko šią sunkią akimirką, tačiau Elizabeth II supranta, kad turi atlikti savo pareigas, nes to būtų norėjęs ir princas Philipas“, – sakė artimas rūmų šaltinis. 

Elizabeth II sūnus princas Andrew pasakojo, kad mylimo sutuoktinio netekusi karalienė stebina stiprybe.

„Kaip nujaučiate, karalienė yra neįtikėtinai stoiškas žmogus. Ji jo iškeliavimą laiko stebuklu, tačiau sakė, kad netektis jos gyvenime paliko didžiulę tuštumą“, – kalbėjo princas Andrew.

Karalienė Elizabeth II ir princas Philipas / Vida press nuotr.
Karalienė Elizabeth II ir princas Philipas / Vida press nuotr.

Kaip praneša BBC, balandžio 9-ąją anapilin iškeliavęs princas Philipas bus laidojamas šeštadienį, balandžio 17 dieną, šv. Jurgio koplyčioje Vindzoro pilyje, laikantis visų saugumo reikalavimų.

Nors karališkosios šeimos narių laidotuvės sutraukia tūkstančius žmonių, dėl koronaviruso pandemijos princo Philipo laidotuvių ceremonija bus kukli. Skelbiama, kad laidotuvių ceremonijoje galės dalyvauti 30 asmenų.

Teigiama, kad kuklios ceremonijos norėjo ir pats princas Philipas. Jis tikėjosi, jog šermenyse dalyvaus tik artimieji, draugai ir valstybių vadovai iš Tautų Sandraugos šalių.

Laidotuvių ceremonija bus skirta prisiminti visą princo Philipo gyvenimą bei pagerbti už tarnystę Didžiajai Britanijai, rašoma rūmų išplatintame pranešime.

Naujausi straipsniai