Kodėl princo Harry ir Meghan Markle sūnui joks karališkasis titulas nebuvo suteiktas?

Meghan Markle ir princas Harry su mažyliu / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-05-10 16:47
Ankstyvą pirmadienio rytą pasaulį išvydo pirmasis princo Harry ir Meghan Markle kūdikis. Porai gimė sūnus, kurį jie pavadino pavadino Archie Harrisonu Mountbattenu-Windsoru.
Kaip skelbia People.com, kiekviena naujagimio vardo detalė yra stipriai apgalvota: Harrisonas – reiškia Harry sūnus, pavardė – Mountbattenas-Windsoras reiškia visus karalienės Elizabeth II palikuonis. Tačiau daugiausiai dėmesio sulaukė pirmasis kūdikio vardas – Archie. Spėjama, kad šis vardas yra Archibaldo sutrumpinta versija, kuris reiškia drąsą. Įdomu tai, kad Devintasis Argailo grafas iš Škotijos Archibaldas Campbellas buvo princesės Dianos protėvis.
Tačiau įdomu tai, kad nors kūdikis gimė kilmingoje šeimoje ir jau dabar yra septintasis eilėje į sostą – joks jo kilmę įrodantis titulas, bent jau kol kas kūdikiui suteiktas nebus.
Tiesa, tokį sprendimą priėmė ne kas kitas, o jo tėvai – mat Harry su Meghan nori sūnų auginti „kuo arčiau žemės“. Prie berniuko vardo kol kas nebus pridedami simboliai „HRH“ („His Royal Highness“, – orig. – „Jo karališkoji aukštybė“ – liet.) ir joks kitas garbės titulas.

Ir nors Archie Harrisonas Mountbattenas-Windsoras tik gimęs paveldėjo vieną iš savo tėvo -Dambartono grafo titulą, kol M. Markle ir princas Harry nepareikš noro tituluoti sūnaus – joks titulas jam suteiktas nebus.

„Faktas, kad jie nusprendė sūnui nesuteikti titulo, parodo, kad jie nori, jog jų vaikas gyventų paprasto žmogaus gyvenimą. Kai Archie užaugs, jam greičiausiai teks ieškotis darbo. Jis nepriklausys svarbiausių karališkųjų asmenų ratui, todėl jį reikia ruošti dirbančio žmogaus gyvenimui“, – sako istorikė Kate Williams.

Princas Harry prisipažino, kad vaikui titulo suteikti nenori norėdamas jį apsaugoti nuo būvimo dėmesio centre. Pats užaugęs po padidinamuoju stiklu princas nelinki to paties likimo sūnui. Jis nori kuo labiau apsaugoti šeimą. Būtent dėl šios priežasties Harry ir Meghan išsikraustė iš karališkųjų rūmų. 

Tiesa, nors joks skambus titulas berniukui kol kas suteiktas nebus – jis yra istoriškai svarbus karališkosios šeimos narys. „Jis yra tiesioginis karalienės Elizabeth II proanūkis. Šis kūdikis – istoriškai svarbus, jis sugriovė karališkosios šeimos kultūrinius tiltus“, – sakė profesorė K. Williams.

Naujausi straipsniai