Princo Harry ir Meghan Markle dukra Lilibet Diana – karališkojo sosto paveldėtojų sąraše

Meghan Markle ir princas Harry (kairėje: su sūnumi Archie) / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-07-27 11:00
Princo Harry ir Meghan Markle dukra Lilibet Diana įrašyta į oficialių britų monarchijos karališkojo sosto paveldėtojų sąrašą, skelbia „People“.

Skelbiama, kad oficialiame britų karališkosios šeimos tinklalapyje „Royal.uk“ Lilibet vardas atsidūrė pirmadienį. Meghan Markle ir princo Harry dukra Lilibet Diana, kuri sąraše įrašyta Lilibet Mountbatten-Windsor vardu – aštunta eilėje į karališkąjį sostą. 

Septintą sąrašo vietą užima jos brolis Archie, o šeštą – princas Harry. Šiame į karaliaus ar karalienės titulą pretenduojančių asmenų sąraše Meghan Markle vardo nėra, nes ji negimė kilmingąja. Dėl tos pačios priežasties čia nėra įrašytos ir princo Williamo žmonos, hercogienės Catherine vardo.

Tiesa, Lilibet Diana aštunta eilėje bus ne visą laiką. Princo Williamo ir hercogienės Catherine atžaloms princams George’ui ir Louisui bei princesei Charlotte susilaukus vaikų, jos pozicija nukris, skelbiama tinklalapyje „Royal.uk“.

Taip pat teigiama, kad kai princas Charlesas taps karaliumi, Archie'iui ir Lilibet bus suteikti princo ir princesės titulai, nes jie – monarcho vaikaičiai.

Meghan Markle su sūnumi ir princu Harry / „Scanpix“ nuotr.
Meghan Markle su sūnumi ir princu Harry / „Scanpix“ nuotr.

Žmonės.lt primena, jog princas Harry ir M.Markle dukros susilaukė birželio 4-ąją, 11.40 val., Santa Barbaros ligoninėje, Kalifornijoje. Mergaitė gimė 3,5 kilogramo svorio.

„Mama ir vaikas jaučiasi gerai ir šiuo metu ilsisi namuose“, – buvo rašoma poros pranešime.

Savo dukrai pora išrinko ypatingą vardą – pavadino Lilibet „Lili“ Diana Mountbatten-Windsor.

Teigiama, kad Lili vardą Meghan ir princas Harry mergaitei suteikė jos prosenelės Elizabeth II, kuri artimųjų rate vadinama Lilibet, garbei. Vidurinis vardas Diana pasirinktas norint pagerbti 1997 metais automobilio avarijoje žuvusią močiutę, Velso princesę Dianą ir princų Harry bei Williamo mamą.

Naujausi straipsniai