Princo Harry ir Meghan dukros vardas Lilibet kelia audras: ar karalienė davė leidimą?

Karalienė Elizabeth II, princas Harry ir Meghan Markle
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-06-09 18:20
Nors nuo princo Harry ir Meghan Markle dukros gimimo prabėgo beveik savaitė, karališkoji pora vis dar išlieka dėmesio centre. Britų žiniasklaida skelbia, kad karalienės Elizabeth II garbei dukrelę Lilibet pavadinę Sasekso hercogai neturėjo monarchės leidimo tokiam žingsniui.

BBC praneša, kad Harry ir Meghan su karaliene nesitarė dėl dukros vardo. Tokią informaciją minėtam naujienų portalui patvirtino rūmų atstovai.

Vis dėlto vos pasirodžius tokiai informacijai, M.Markle ir princo Harry atstovai spaudai išplatino pranešimą, kuriame teigiama, jog Sasekso hercogai savo mažylei nebūtų suteikę tokio vardo be karalienės žinios. Skelbiama, kad Elizabeth II buvo pirmasis žmogus, kuriam karališkoji pora pranešė apie dukros gimimą. 

„Prieš paskelbiant vardą visam pasauliui, Harry pasikalbėjo su savo šeima. Iš tikrųjų, karalienė buvo pirmasis žmogus, kuriam princas paskambino. Jei ji nebūtų palaikiusi tokio vardo, Sasekso hercogai nebūtų taip pavadinę savo dukros“, – kalbėjo poros atstovas. 

Lilibet – slapyvardis, kuriuo karalienė Elizabeth II vadino save vaikystėje, kol neištarė savo vardo. Būtent taip Elizabeth II meiliai vadino ir jos tėvas karalius George'as V, o vėliau – ir jos sutuoktinis princas Philipas. 

Birželio 4-ąją gimusiai dukrai Harry ir Meghan suteikė Lilibet Diana Mountbatten-Windsor vardą. Nors Lili vardą Meghan ir princas Harry mergaitei suteikė jos prosenelės Elizabeth II garbei, vidurinį vardą Diana pasirinko norėdami pagerbti 1997 metais automobilio avarijoje žuvusią močiutę, Velso princesę.

Princas Harry ir Meghan Markle  / „Scanpix“ nuotr.
Princas Harry ir Meghan Markle / „Scanpix“ nuotr.

Žmonės.lt primena, kad princas Harry ir Meghan Markle antrosios atžalos susilaukė birželio 4-ąją. Su visu pasauliu šia žinia Sasekso hercogai pasidalijo birželio 6-ąją.

Sasekso hercogai taip pat augina sūnų Archie, kuriam gegužę suėjo dveji metai.

Naujausi straipsniai