Princo Harry interviu – dar kelios intriguojančios detalės: JK nebūtų palikęs, jei ne princesė Diana

Meghan Markle, princas Harry, princesė Diana / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-03-12 20:31
Po kovo 7-ąją įvykusio princo Harry (36) ir Meghan Markle (39) interviu, kurį jie davė JAV televizijos žvaigždei Oprah Winfrey, kalbos netyla iki šiol. Buvo paliesta ne viena skaudi porai tema, tačiau vienas vienintelis dalykas iš karto tapo aiškus – jei ne Meghan, Harry niekuomet nebūtų atsisakęs savo karališko gyvenimo. Tiesa, Harry teigimu, jo apsisprendimą sustiprino ir dėl jo ateities itin jaudinusis šviesaus atminimo mama, princesė Diana. „Mano mama tikriausiai numatė, kas gali nutikti“, – interviu metu terprasitarė Harry.

Ilgo ir atviro pokalbio metu princas Harry su Meghan Markle palietė rasizmo, Jungtinės Karalystės (JK) žiniasklaidos žiaurumo bei santykių su artimaisiais temas. Oprah Winfrey tiesiai šviesiai paklausė princo: „Jei ne Meghan, ar kada nors būtum priėmęs sprendimą atsitraukti?“. Princas į šį klausimą atsakė: „ne“.

Princas Harry ir Meghan Markle / Scanpix nuotr.
Princas Harry ir Meghan Markle / Scanpix nuotr.

Vėliau jis paaiškino, kad žmona jam padėjo suprasti, kokiuose spąstuose jis gyveno. Harry dėl savo sūnaus ir  M.Markle nusprendė atsisakyti kariškųjų pareigų ir patraukė laimės ieškoti į JAV.

Per pokalbį su Oprah paaiškėjo, kad artimieji jo šeimą per mažai palaikė, buvo keletas pokalbių su rūmais, kurių metu išreikštas susirūpinimas dėl tuomet dar negimusio Harry ir Meghan sūnaus Archie kūno spalvos. Kadangi Meghan turi afroamerikietiškų šaknų, į šeimą atkeliausiantis mažasis berniukas keliems institucijos žmonėms kėlė nerimą. Meghan taip pat pareiškė, jog priešingai nei kitiems giminės vaikams, jos sūnui princo titulo buvo nuspręsta nesuteikti. Ir tai tik keletas dalykų, kurie žeidė princo Harry žmoną.

Princas Harry ir princesė Diana, laikanti mažąjį Harry / „Scanpix“ nuotr.
Princas Harry ir princesė Diana, laikanti mažąjį Harry / „Scanpix“ nuotr.

Netrukus buvo paliesta ir tragiškai žuvusios princesės Dianos gyvenimo istorija. Nors jos situacija buvo gerokai kitokia, tačiau, anot Harry, jo mama tarsi numatė galimą scenarijų, nes jam buvo palikusi solidžią sumą pinigų.

Karališkoji šeima dar 2020-ųjų pradžioje nustojo remti princą finansiškai ir nors dabar su Meghan Markle jie turi pasirašę keletą apvaliomis sumomis vertinamų sutarčių su „Netflix“ ir „Spotify“, vos palikę karališkąja šeimą, neturėjo jokio plano.

„Turėjau tai, ką man paliko mama ir jei ne ji – vargiai būtume galėję padaryti tai, ką padarėme“, – kalbėjo princas.

„Forbes“ duomenimis, princai Harry ir Williamas po  princesės Dianos mirties gavo apytikriai 10 mln. JAV dolerių. Ši suma jiems atiteko kaip palikimas. Būtent jis ir tapo didžiausia parama iš Jungtinės Karalystės nusprendusiems pabėgti Sasekso hercogams.

Ilgai nebuvo tokio atviro interviu

Dvi valandas trukęs interviu JAV televizijos karaliene tituluojamai O.Winfrey yra atviriausias ir išsamiausias pasakojimas apie karališkosios šeimos vidaus reikalus nuo 1995 metais Harry motinos princesės Dianos duoto interviu, kuriame ji papasakojo apie byrančią santuoką su jo tėvu, sosto įpėdiniu princu Charlesu.

Skelbiama, kad O.Winfrey pardavė šį interviu JAV transliuotojui CBS už 7–9 mln. JAV dolerių, tačiau išsaugojo tarptautines teises į šią medžiagą, laikinai pasotinsiančią visame pasaulyje juntamą apetitą informacijai apie šimtmečių senumo britų monarchiją ir jos problemas. 

Prieš pasirodant šiam interviu buvo pranešta, kad Bakingamo rūmai atlieka vidaus tyrimą dėl informacijos, esą Meghan ujo rūmų darbuotojus. Ši žinia daugelio traktuojama kaip rūmų surengtas kontrpuolimas nuožmioje kovoje dėl visuomenės simpatijų.
 
Praėjusį mėnesį Bakingamno rūmai patvirtino, kad pora nebegrįš prie karališkosios šeimos aukšto rango narių pareigų, ir nurodė, kad „jie nebevykdys įsipareigojimų ir pareigų, susijusių su viešosios tarnybos gyvenimu.“ Harry sakė, kad porai, sudariusiai itin pelningas sutartis su „Netflix“ ir kitomis srautinio transliavimo paslaugų platformomis, teko ieškoti būdų užsidirbti, nes „mano šeima tiesiogine prasme nuo manęs finansiškai atsiribojo“.
 
„Man liūdna dėl to, kas nutiko, bet... mes darėme viską, kad pavyktų“, – sakė jis interviu pabaigoje.
 
Kiek vėliau teniso superžvaigždė Serena Williams socialiniame tinkle „Instagram“ gyrė savo „pasiaukojančią“ draugę Meghan ir pridūrė, kad „jos žodžiai iliustruoja skausmą ir žiaurumą, kurį jai teko patiri“.
 
Laikraštis „The Sunday Times“ pranešė, kad 94 metų monarchė Elizabeth II nežiūrės laidos. Leidinys citavo neįvardytus rūmų atstovus, kurie šią situaciją pavadino „cirku“.

Naujausi straipsniai