Princas Williamas sureagavo į brolio Harry ir Meghan Markle interviu: „Mūsų šeima nėra rasistai“

Catherine Middleton, princas Williamas, princas Harry, Meghan Markle / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-03-11 14:27
Kalbos apie prieš savaitę įvykusį princo Harry ir Meghan Markle interviu su amerikiečių televizijos žvaigžde Oprah Winfrey netyla iki šiol. Apie rasizmą karališkoje šeimoje prakalbusi M.Markle sukėlė tikrą skandalą.

Bakingamo rūmai vis labiau spaudžiami atsakyti į Harry ir Meghan pareiškimus, išprovokavusius nuo 10-ojo dešimtmečio neregėtą krizę. Trečiadienį į šiuos pareiškimus sureagavo karalienė Elizabeth II, pasižadėjusi atsižvelgti į Sasekso hercogų skundus dėl rasizmo. 

„Visa šeima liūdi sužinojusi, kokie sudėtingi pastarieji keleri metai buvo Harry ir Meghan. Iškeltos problemos, ypač dėl rasės, kelia nerimą. Nors kai kurie prisiminimai gali skirtis, į juos žiūrima labai rimtai ir šeima juos nagrinės privačiai. Harry, Meghan ir Archie visada bus labai mylimi šeimos nariai“, – sakoma rūmų pranešime, išplatintame karalienės vardu.

Ketvirtadienį vienoje rytų Londono mokykloje apsilankęs princas Williamas taip pat neišvengė klausimų apie skandalingąjį brolio interviu. Kembridžo hercogas atskleidė, kad su savo broliu, princu Harry, po šio interviu dar nepasikalbėjo.

„Ne, aš dar nekalbėjau su juo, bet būtinai tai padarysiu“, – sakė jis.

Catherine Middleton, princas Williamas, princas Harry, Meghan Markle / „Scanpix“ nuotr.
Catherine Middleton, princas Williamas, princas Harry, Meghan Markle / „Scanpix“ nuotr.

Paklaustas, ar jo šeimoje iš tiesų yra rasizmo problema, princas Williamas tik trumpai atrėžė: „Mūsų šeima nėra rasistai“.

Išsamiau į žurnalistų klausimus Kembridžo hercogas nesutiko atsakyti.

Tai buvo pirmas kartas, kai princas Williamas ir hercogienė Kate Middleton pasirodė viešumoje po sąmyšį karališkoje šeimoje sukėlusių princo Harry ir Meghan Markle pareiškimų.

Harry tėvas, sosto įpėdinis princas Charlesas kiek anksčiau per vieną viešą pasirodymą ignoravo klausimą, ką jis mano apie sūnaus ir jo žmonos interviu.

Karalienė Elizabeth II, princas Philipas, princas Williamas ir Kembridžo hercogienė Catherine / „Scanpix“ nuotr.
Karalienė Elizabeth II, princas Philipas, princas Williamas ir Kembridžo hercogienė Catherine / „Scanpix“ nuotr.

Harry ir Meghan pareiškimai, išsakyti laidoje su O.Winfrey, atkreipė pasaulio dėmesį į vieną garsiausių Britanijos šeimų. Naujienų agentūra BNS anksčiau rašė, kad karališkąją šeimą apėmusi krizė daug kam priminė viešą Harry tėvų santuokos žlugimą. Tiesa, čia buvo keliamos kitokios temos – rasizmo, psicholiginės sveikatos.

Interviu metu Sasekso hercogai užsiminė, kad vienas šeimos narys iškėlė klausimą, kokio tamsumo bus būsimo poros kūdikio oda. Kiek vėliau O.Winfrey CBS nurodė, kad rasistinį klausimą uždavė ne karalienė ir ne jos sutuoktinis princas Philipas.

Tačiau tai vis tiek gali pakenkti monarchei – 54 valstybių, daugiausia buvusių britų kolonijų, įskaitant šalis Afrikoje, apimančios Tautų Sandraugos vadovei. Valdant Elizabeth II, masinė imigracija pakeitė Britaniją ir šalyje daugėja žmonių, vadinančių save britais-azijiečiais, juodaisiais britais, ar esančių mišrios rasės.

Teigiama, kad sensacingas princo Harry ir M.Markle pareiškimas dėl rasizmo karališkojoje šeimoje sukėlė tikrą sąmyšį.

Princas Harry ir Meghan Markle / Scanpix nuotr.
Princas Harry ir Meghan Markle / Scanpix nuotr.

Milijonai peržiūrų 

Dvi valandas trukusį Harry ir Meghan interviu O.Winfrey per JAV televiziją CBS tiesiogiai stebėjo daugiau kaip 17 mln. žiūrovų. Daugiau kaip 11 mln. žmonių vėliau jį žiūrėjo per britų ITV.

Pernai M.Markle ir princas Harry pasitraukė iš karališkosios šeimos gyvenimo ir dabar gyvena Kalifornijoje su mažu sūneliu Archie. Šią vasarą jiems turi gimti antras vaikas – dukra.

36 metų Harry yra pripažinęs, kad jo motinos žūtis 1997-aisiais per automobilio katastrofą Paryžiuje, jai bandant pabėgti nuo paparacų, paveikė jo psichinę sveikatą ir požiūrį į žiniasklaidą.

Jis ir jo 39 metų žmona kaltino laikraščius rasiniais stereotipais, ypač lyginant su pateikiama informacija apie Harry brolienę Kate, kuri yra baltoji.

Pats Harry anksčiau yra sulaukęs kaltinimų dėl rasistinio įžeidimo buvusiam karo tarnybos kolegai ir buvo nufotografuotas viename karnavalo vakarėlyje vilkintis nacių uniformą.

Tačiau jis sakė, kad Meghan paskatino jį spręsti šią problemą, ir dabar jis remia rasizmo stabdymo projektus.

Naujausi straipsniai