Princas Harry seka mamos pėdomis: lankėsi minų lauke

Princas Harry vieši Angoloje (kairėje), jo mama, princesė Diana tame pačiame minų lauke 1997-aisiais / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-09-27 18:31
Princas Harry ir Meghan Markle bei judviejų sūnus Archie šiuo metu su karališkuoju vizitu lankosi Afrikoje. Čia jie viešės 10 dienų, per kurias aplankys svarbias vietas: Angolą, Malavį ir Bostvaną. Penktadienį princas Harry vienas atvyko į Angolą, kurioje ėjo išvalytu minų lauku.

Vyras tarsi grįžo atgal į praeitį ir ėjo savo mamos pėdomis. 1997-aisias lygiai toje pačioje vietoje, užsidėjusi skaidrų veido skydą ir liemenę, Angoloje lankėsi velionė princesė Diana. Tąkart moteris siekė atkreipti visuomenės dėmesį į neišminuotomis minomis nusėtą šalį.

Princas Harry vieši Angoloje / „Scanpix“ nuotr.
Princas Harry vieši Angoloje / „Scanpix“ nuotr.

Princas Harry ėjo tuo pačiu keliu ir taip pat užsidengęs veidą skydu, apsivilkęs liemenę, kaip ir jo mama. Jo veide matėsi susikaupimas. Vos grįžusi po šios kelionės, praėjus keliems mėnesiams, rugpjūčio 31-ąją, princesė Diana žuvo autokatastrofoje Paryžiuje. Harry buvo vos 12 metų. 

„Šios sausumo minos yra negyjantis karo randas. Jas valydami galime padėti bendruomenei rasti taiką, o su ja ateis ir galimybės“, – kalbėjo vyras.

Princesė Diana lankėsi Angoloje 1997-aisiais / „Scanpix“ nuotr.
Princesė Diana lankėsi Angoloje 1997-aisiais / „Scanpix“ nuotr.

Pilietinis karas Angoloje truko 27-erius metus. Neišminuotos sausumos minos sužalojo daugiau nei 1,6 tūkst. žmonių, o jas valyti ėmėsi britų labdaros organizacija „Halo Trust“. Ją globojo princesė Diana. Tai ne pirmas kartas, kai princas Harry lankosi šioje vietoje. Paskutinį kartą vyras čia buvo 2013.

Sasekso hercogienė su sūnumi liko Pietų Afrikos Respublikoje ir su princu Harry susitiks spalio 2-ąją, kai kartu užbaigs kelionę.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai