Princas Harry prakalbo apie rasizmą ir kreipėsi į jaunimą: „Jūs galite sukurti šviesesnę ateitį“

Princas Harry ir Meghan Markle/ SCANPIX nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-07-14 20:14
Praeitą savaitę Sasekso hercogas Harry viešai pasisakė apie rasizmą, kuris, jo nuomone, visuomenėje vis dar yra „pandeminis“, skelbia portalas „Evening Standard“.

Liepos 1 d. Sasekso hercogas Harry pagerbė jaunuolius, kovojančius su rasine nelygybe. Virtualiuose „Dianos“ apdovanojimuose Harry pabrėžė savo asmeninį įsipareigojimą kovoti už žmonių lygybę.

Sakydamas kalbą, Harry atsiprašė jaunosios kartos, kad nebuvo padaryta daugiau dėl geresnio pasaulio. Vaizdo įrašo metu jis teigė, kad žmonės, norėdami išryškinti šią problemą ir su ja kovoti, suteikia jam didžiulę viltį.

Princas Harry / Vida Press nuotr.
Princas Harry / Vida Press nuotr.

„Noriu, kad jūs žinotumėte, jog esame pasiryžę dalyvauti pokyčiuose, kuriuos sukursite būtent jūs. Dabar yra tinkamiausias laikas ir aš žinau, kad jūs galite tai padaryti“, – teigė Sasekso hercogas.

„Neseniai mano žmona, Meghan Markle, viešai pasisakė apie tai, kad mūsų ir prieš mus buvusi karta padarė nepakankamai, kad ištaisytų praeityje padarytas klaidas ir sustabdytų ilgus metus formuotą diskriminaciją. Pritariu jos mintims ir apgailestauju, kad nepatekome į pasaulį, kuriame lygūs būtume visi“, – pridūrė jis.

Princas Harry ir Meghan Markle / „Scanpix“ nuotr.
Princas Harry ir Meghan Markle / „Scanpix“ nuotr.

Kalbėdamas iš Los Andželo, į kurį kartu su Meghan ir sūnumi Archie iškeliavo atsisakius karališkųjų pareigų, Harry pabrėžė, kad dabartinės kartos ateitis gali būti kitokia.

„Šiuo metu pastebime, kad viso pasaulio skausmas ir traumos kyla į paviršių. Vyrauja susiskaldymas, izoliacija ir pyktis. Tačiau aš matau didžiulę viltį ir esu įsitikinęs, kad viskas yra jūsų rankose. Jūs galite sukurti šviesesnę ateitį“, – tokiais žodžiais savo kalbą baigė Harry.

Princesė Diana ir princas Harry (1995) / „Scanpix“ nuotr.
Princesė Diana ir princas Harry (1995) / „Scanpix“ nuotr.

1999 m. „Dianos“ apdovanojimai įsteigti pagerbiant Velso princesės įsitikinimą, kad jauni žmonės turi galią pakeisti pasaulį.

Naujausi straipsniai