Princas Harry ir M.Markle neatsisako visuomeninės veiklos: sutiko kalbėtis su Pakistano aktyviste

Princas Harry ir Meghan Markle  / Vida Press nuotr.
Princas Harry ir Meghan Markle / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-10-10 17:57
AA

Šių metų pradžioje britų karališkųjų titulų atsisakę princas Harry ir Meghan Markle tikino norintys susikoncentruoti į asmeninį gyvenimą. Visgi panašu, kad atsiriboti nuo pasaulio problemų pora negali. JAV gyvenantys Sasekso kunigaikščiai dalyvaus vaizdo konferencijoje, kurioje bus sprendžiami moterų švietimo Pakistane klausimai.

M.Markle ir princas Harry sutiko pasikalbėti su 23-ejų metų Pakistano lygių teisių aktyviste Malala. Trijulė aptars būdus, kaip padidinti švietimo prieinamumą Pakistane gyvenančioms mergaitėms. Teigiama, kad šioje šalyje išsilavinimo norinčios siekti mergaitės susiduria su papildomais barjerais, tokiais kaip diskriminacija.

Dar prieš oficialų pokalbį Malala Sasekso kunigaikščiams pasakojo, kad ir taip menkas mergaičių galimybes Pakistane siekti išsilavinimo dar labiau apsunkino koronaviruso pandemija. Pasak lygių teisių aktyvistės, tikėtina, kad net ir praėjus Covid-19 pandemijai milijonai šalies mergaičių negalės sugrįžti į mokyklas. Šios bus priverstos dirbti.

Siekdami nušviesti padėti Pakistane, princas Harry ir M.Markle leido Malalai paviešinti pokalbio įrašą spalio 11-ąją, minint tarptautinę mergaitės dieną.

Princas Harry ir Meghan Markle / Vida Press nuotr.

Nors karališkų titulų atsisakiusios poros įsitraukimas į besivystančių šalių klausimus daugeliui kelia nuostabą, M.Markle nuo pat vaikystės yra žinoma kaip lygių teisių aktyvistė.

Būdama 11 metų Meghan parašė laišką pirmajai JAV poniai Hilary Clinton, siekdama atkreipti dėmesį į reklamą, kurioje indų ploviklis buvo vaizduojamas kaip geriausias moters pagalbininkas virtuvėje. M.Markle papiktino tai, kad televizijos kanalas moteris vaizduoja tik kaip namų šeimininkes. 

Lygių teisių į išsilavinimą klausimais M.Markle ne kartą pasisakė viešai ir tapusi Sasekso kunigaikštiene. Daugiausiai dėmesio sulaukė Meghan kalba, kurią moteris pasakė besilankydama Fidžio saloje, susiduriančioje su švietimo problemomis. Moteris pabrėžė, kad lygios galimybės į švietimą gali užtikrinti greitesnį skurdžių šalių vystymąsi.

„Kiekvienam žmogui turėtų būti suteikta galimybė įgyti norimą išsilavinimą, o svarbiau – išsilavinimą, kurį jis privalo gauti. Besivystančių šalių moterims ir mergaitėms tai yra gyvybiškai svarbu. Kai joms suteikiama teisė į išsilavinimą, jos gali sukurti neįtikėtiną ateitį ne tik sau, bet ir visiems aplinkiniams“, – kalbėjo ji.

Meghan Markle / Vida Press nuotr.

Hercogienė pridūrė pati žinanti, kaip sunku susimokėti už studijas. M.Markle pasakojo, kad universitete studijuoti ji galėjo sau leisti tik stipendijų ir finansinės pagalbos programų dėka.

„Kartais galimybė gauti išsilavinimą gali atrodyti tokia nepasiekiama, kad net nežinia, nuo ko pradėti. Tačiau svarbu nepasiduoti ir žengti pirmą žingsnelį“, – mintimis dalijosi M.Markle.

Nuo karališkos šeimos gyvenimo atsiriboję M.Markle ir princas Harry dar šį pavasarį tikino, jog jie planuoja Jungtinėse Valstijose steigti ne pelno siekiančią organizaciją „Archewell“, didžiausią dėmesį skirsiančią psichinei sveikatai, švietimui ir gerovei.

Lietuvos laivyno 100-metis (7 nuotr.)
+1