Princas Harry į Kaliforniją neskuba: svarbią dieną nori palaikyti karalienę Elizabeth II

Elizabeth II, princas Harry / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-04-20 08:25
Princas Harry dar nenusprendė, kada vyks atgal į Kaliforniją ir lėktuvo bilieto neužsisakė, rašo „Evenining Standard“. Anot leidinio, Harry balandžio 11 d. į gimtinę sugrįžo iš anksto nenumatęs atgalinės datos ir tikėtina, kad jis pasiliks per savo močiutės Elizabeth II gimtadienį, kuriai balandžio 21 dieną sukanka 95-eri.

Sasekso hercogas, į Didžiąją Britaniją parskridęs prieš kiek daugiau nei savaitę, prieš princo Philipo laidotuves karantinavosi Frogmoro kotedže. Name, kurį jam vestuvių su Meghan Markle proga padovanojo karalienė, princas laiką leidžia ir po jų. 

Princai Williamas ir Harry per princo Philipo laidotuves  /„Scanpix“ nuotr.
Princai Williamas ir Harry per princo Philipo laidotuves /„Scanpix“ nuotr.

Trečiadienį karalienei Elizabeth II sukanka 95-eri metai. Manoma, kad jos vaikaitis iki močiutės gimtadienio dar turėtų pasilikti Jungtinėje Karalystėje. Be to, šią savaitę trejų metų sukaktį mini ir Harry sūnėnas, princas Louisas.

Po princo Philipo laidotuvių, karalienės gimtadienis, kaip ir dera tokiu išskirtiniu atveju, bus kuklus. Monarchė žada jį paminėti Vindzore apsupta 20 rūmų darbuotojų. 

Nors paprastai karalienės gimtadienio proga vyksta įvairiausi renginiai, šį kartą bet kokios pompastikos atsisakyta, nes Elizabeth II gedi savo vyro, šeštadienį palaidoto princo Philipo.

Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.
Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.

Praėjusiais metais savo gimimo dieną ji dėl pandemijos praleido namuose, su šviesaus atminimo Edinburgo hercogu vaizdo skambučiais bendravo, šeimos nariais bei kitais asmenimis.

2020-aisiais neskambėjo ir Vestminsterio abatijos, kur buvo karūnuota bei  tuokėsi su princu Philipu karalienė, varpai. Jie garsiai aidėdavo daugiau nei dekadą kiekvieno Elizabeth II gimtadienio metu. Neiššovė ir ginklų salvių saliutas. Karalienė pareiškė, kad šie dalykai sunkiu, Covid-19  pandemijos metu jai yra nepriimtini.

Kasmet oficialiai birželį švenčiamo gimtadienio metu paprastai vykdavo ir Vėliavos pagerbimo paradas. Ši tradicija išlikusi nuo laikų, kai ruošiantis mūšiui, pulkų vėliavos („colours“) būdavo lėtai nešamos („trooped“) prieš rikiuotę, kad kariai galėtų jas atpažinti. Praėjusiais metais parado taip pat buvo atsisakyta, o šiais metais galimybė jį surengti vis dar svarstoma, tikina rūmai. Iki 2020-ųjų per visą karalienės valdymo laikotarpį šis pompastiškas renginys, paprastai į Londono centrines gatves pritraukiantis tūkstančius turistų, buvo atšauktas tik vieną kartą – per visuotinį geležinkeliečių streiką 1955 metais.  

Naujausi straipsniai