Princas Harry – apie sprendimą atsisakyti karališko gyvenimo: „Tai buvo toksiška aplinka“

Meghan Marcle ir Princas Harry / VIDA PRESS nuotrauka
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-02-26 12:00
Ketvirtadienio vakarą Didžiosios Britanijos pokalbių šou „Late Late show“ viešėjęs princas Harry (36) kaip niekad atvirai papasakojo, kodėl kartu su žmona Meghan Markle (39) persikėlė gyventi į Kaliforniją.

Kalbėdamas su bičiuliu, pokalbių šou vedėju Jamesu Cordenu, princas Harry atviravo, kad sprendimas atsitraukti nuo savo karališkojo gyvenimo ir išvykti į JAV, buvo priimtas, nes britų spauda jiems trukdė gyventi normalų gyvenimą.

Harry prisipažino, kad nemalonus britų žiniasklaidos elgesys neigiamai veikė jo psichologinę sveikatą.

„Tai buvo atsitraukimas, o ne pasitraukimas iš šeimos. Tai buvo tikrai toksiška, sudėtinga aplinka, manau, kad tai galėjo matyti daugybė žmonių. Mes visi žinome, kokia gali būti britų spauda, o tai kenkė mano psichinei sveikatai“, – sakė princas Harry.

Jau anksčiau buvo pasigirdę kalbų, kad su nuolatiniu britų spaudos dėmesiu buvo ypatingai sudėtinga susitaikyti princo Harry žmonai Meghan. Daugelis spaudos kanalų nagrinėjo kiekvieną, net ir mažiausią poros žingsnelį ir ne vienas nuolat ieškojo, prie ko prikibti. Karališkosios poros pyktį sukėlė ir 2019 metais britų spaudos paviešintas asmeninis M.Markle laiškas tėvui. 

Princas Harry ir Meghan Markle / „Scanpix“ nuotr.
Princas Harry ir Meghan Markle / „Scanpix“ nuotr.

Princo Harry ir jo žmonos Meghan Markle atsitraukimas nuo svarbiausių karališkos šeimos narių pareigų supurtė britų monarchiją. Harry neslėpė, kad sprendimas palikti Didžiąją Britaniją buvo sudėtingas, tačiau būtinas, norint apsaugoti savo šeimą.

„Aš padariau tai, ką darytų bet kuris vyras ir tėvas – išvežiau savo šeimą. Tačiau tai nereiškia, kad man nerūpi, kas vyksta mano šeimoje, kokie sprendimai priimami“, – kalbėjo princas.

Sasekso hercogas taip pat paprieštaravo karalienės Elizabeth II išplatintam pareiškimui, kad atsisakę karališkosios šeimos titulų jie negali vykdyti pareigų, susijusių su valstybės tarnyba. Princas Harry nusišypsojęs tarė, kad vis vien išliks tuo pačiu žmogumi, kuris gyveno rūmuose, tad visuomet dalyvaus karališkosios šeimos gyvenime.

„Kad ir kokie būtų sprendimai karališkoje šeimoje, aš niekada nuo jų neatsitrauksiu. Mano gyvenimas yra tarnyba visuomenei, karališkajai šeimai, todėl kad ir kur būčiau pasaulyje, niekas nepasikeis“, – sakė jis.

Meghan Markle ir princas Harry/Vida Press nuotr.
Meghan Markle ir princas Harry/Vida Press nuotr.

Apie tai, kodėl nusprendė palikti Didžiąją Britaniją ir kaip tai paveikė santykius su kitais karališkosios šeimos nariais, princas Harry ir M.Markle planuoja pasikalbėti ir su JAV pokalbių šou vedėja Oprah Winfrey, kurios laidoje pora svečiuosis kovo mėnesį.

Vos paskelbus apie šį interviu, Bakingamo rūmai pranešė, kad karališkoji pora visam laikui atsisakė savo karališkosios šeimos narių pareigų, praėjus vos metams nuo monarchiją sudrebinusio jų ankstesnio pranešimo apie savo planus „atsitraukti“ nuo karališkosios šeimos darbų.

Catherine Middleton, princas Williamas, princas Harry, Meghan Markle/Vida Press nuotr.
Catherine Middleton, princas Williamas, princas Harry, Meghan Markle/Vida Press nuotr.

Pernai princas Harry ir M.Markle persikėlė gyventi į Jungtines Amerikos Valstijas. Po šio žingsnio, britų žiniasklaidos praminto „Megxitu“, Harry ir Meghan ėmėsi kelių komercinių projektų, įskaitant patrauklias sutartis su platformomis „Netflix“ ir „Spotify“.

Šiemet per Valentino dieną 2018 metais susituokusi pora pranešė, kad laukiasi antro kūdikio. Princo Harry ir M.Markle pirmagimis Archie Harrisonas Mountbattenas-Windsoras pasaulį išvydo 2019-ųjų gegužę.

Naujausi straipsniai