Princas Charlesas įsiutęs dėl brolio Andrew sukelto karališkosios šeimos skandalo

Princas Charlesas ir princas Andrew/ SCANPIX nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Neseniai Jorko kunigaikštis, princas Andrew, paskelbė, kad kol kas stabdo monarcho pareigas ir traukiasi iš viešumos. Tokį netikėtą ir svarbų sprendimą jis nusprendė priimti po to, kai Jeffrey Epsteino skandalas, susijęs su seksualiniais nusikaltimais, užtraukė didžiulę juodą dėmę ant visos britų karališkosios šeimos.

Reaguodamas į brolio skandalą, princas Charlesas nusprendė su juo pasikalbėti akis į akį ir pakvietė susitikti savo oficialioje rezidencijoje. Artimi karališkosios šeimos šaltiniai skelbia, kad Charlesas yra tiesiog įsiutęs dėl brolio sukelto skandalo ir brolių laukia toli gražu ne draugiškas pokalbis.

„Andrew nuvylė šeimą ir jis tai jaučia. Nors Charlesas su savo sūnumis princais Williamu ir Harry nėra labai griežtas – kas liečia Andrew istoriją jis nežada taip ramiai to palikti. Jis pyksta, kad ši istorija juodina visą karališkąją šeimą ir jos darbus“, – teigė šaltinis.

Artimas Charleso šaltinis taip pat pabrėžia, kad princas nenori, jog brolis artimiausiu metu sugrįžtų prie savo karališkųjų pareigų. Taip pat atskleidžiama, kad Charleso sūnus, princas Williamas, taip pat aktyviai dalyvavo sprendime dėl dėdės pasitraukimo iš viešumos.

Princas Charlesas
Princas Williamas / „Scanpix“ nuotr.

Šaltinis, kalbėdamas su „The Sunday Times“, atskleidė, kad Williamas kalbėjo su karaliene ir Charlesu apie Andrew ateitį. Jis įsitikinęs, kad jo pasitraukimas – teisingiausia išeitis. „Williamas vis labiau ir labiau įsitraukia į svarbius šeimos sprendimus, jis nėra didelis dėdės (Andrew) gerbėjas ir palaikytojas“, – teigė šaltinis.

„Andrew žino, kas jo laukia susitikime su Charlesu, tačiau dabar didžiausias jo rūpestis – dukros ir jų savijauta. Andrew daro viską, kad jas apsaugotų, tačiau Charlesas taip pat labai saugo dukterėčias Beatrice ir Eugenie“, – tęsė jis.

Kaip skelbia „Vanity Fair“, princesė Eugenie iš tiesų yra labai susirūpinusi, kaip tėvo skandalas paveiks jos veiklą ir labdaringus darbus.

Apie Andrew skandalą buvo išplatintas ne vienas oficialus karališkosios šeimos pranešimas.

 

Britanijos princas Andrew su dukra Eugenie

Pirmajame teigta, kad Epsteino – milijardieriaus, 2008 metais nuteisto už sekso nusikaltimus, o šią vasarą vėl areštuoto už prekybą žmonėmis, – byla yra Amerikos reikalas, Jorko hercogas su tuo neturi nieko bendra ir bet kokios prielaidos apie nepadorų elgesį su nepilnametėmis visiškai nepagrįstos. Pasak britų žurnalistų, tai buvo pirmas kartas, kai karališkoji šeima teikėsi pastebėti nepatogią temą, į kurią įvelti šio pasaulio galingieji nuo Elono Musko iki Billo Clintono, – pastarojo pikantiškas portretas su mėlyna Monicos Lewinsky suknele puošė Epsteino namų Niujorke koridorių...

Epsteiną areštavo liepos šeštąją, rugpjūčio 10-ąją jis nusižudė Manhatano kalėjimo vienutėje, o dieną iki savižudybės JAV federalinis teismas paskelbė keletą dokumentų, tarp kurių buvo ir medžiaga, vis labiau klampinanti karalienės sūnų. Vis labiau – nes viena iš buvusių Epsteino sekso vergių Virginia Giuffre dar 2015 metais teigė, kad ją penkiolikmetę ne kartą vertė santykiauti su įtakingais boso draugais, tarp kurių buvo ir Jorko hercogas, taip pat su juo dalyvauti orgijoje. Yra nuotrauka, kurioje įamžintas princas, Virginia ir ilgametė Epsteino mylimoji (ir, kaip manoma, jo viešnamio madam), britų aukštuomenės dama Ghislaine Maxwell.

Ironiška, kad dokumentai išvydo pasaulį beveik tuo pat metu, kai karališkoji šeima pareiškė, kad visi Giuffre teiginiai – melas. Esą princas neturėjęs su ja jokių ryšių, tuo labiau intymių santykių. Panašiai buvo 2015-aisiais, tada Virginia parašė knygą, kurioje teigė 1999–2002 metais triskart miegojusi su princu. Rūmai griežtai atsižegnojo nuo kaltinimo – girdi, princas nepažįsta šios moters. Nors yra 2001-ųjų nuotrauka, kaip spėjama, daryta Maxwell namuose Belgreivijoje. Joje princas apkabinęs Giuffre per nuogą juosmenį, antrame plane matyti besišypsanti Ghislaine. Dar viena auka Johanna Sjöberg tikina, kad 2001 metais Epsteino namuose Niujorke princas lietė jai krūtinę. Teisybės dėlei reikėtų pridurti, kad nė viena mergina nesakė, jog Andrew jas prievartavęs ar tikrai žinojęs apie prievartą. Tačiau Andrew neigia ir intymų ryšį!

Įkandin kitų visuomenės stulpų – Clintonų poros, prezidento Donaldo Trumpo, kadaise Epsteiną vadinusio nuostabiu vyruku, buvusio Izraelio ministro pirmininko Ehudo Barako ir daugelio kitų – princas visais būdais stengiasi išsižadėti andainykštės draugystės. Bakingamo rūmų pareiškime teigta (neigti nebepavyksta, nes paviešinta vaizdo medžiaga ir nuotraukos, patvirtinančios Andrew ir Jeffrey draugystę), kad Jorko hercogas buvęs sukrėstas neseniai išgirstų žinių apie menamus Jeffrey Epsteino nusikaltimus. Girdi, Jo Karališkoji Didenybė apgailestauja dėl bet kokio žmogaus išnaudojimo ir net mintis, kad pats galėjo pritarti tokiam dalykui, prie jo prisidėti ar skatinti, kelia pasibjaurėjimą.

Ką gi, advokatai ir atstovai spaudai moka formuluoti žodžius. Bet tai negarantuoja geros proceso baigties, ir kalbama ne tik apie teisinį reikalo aspektą. Antrojo karalienės sūnaus reitingai Didžiojoje Britanijoje ir taip buvo nedideli (įvaizdį kiek pataisė princesės Eugenie vedybos – princas pasirodė geras tėvas). Vis dėlto motina ir šįkart stojo numylėtinio pusėn: tai nedviprasmiškai parodė pakviesdama lydėti ją į bažnyčią Crathie Kirk, netoli Balmoralo. Sutapimas ar ne, bet kaip tik tą sekmadienį buvo paskelbta apie Epsteino savižudybę kalėjimo vienutėje ir daug kas atkreipė dėmesį, koks patenkintas automobilyje sėdėjo Andrew. Bet džiaugtis per anksti: išlenda vis naujos medžiagos, yra Epsteino privataus lėktuvo – simboliškai vadinto „Lolita Express“ – skrydžių žurnalas, kuriame figūruoja bent 1000 garsių pavardžių, pats Jeffrey kaupė vaizdo medžiagą apie savo draugus ir klientus.

Skaitykite daugiau