Princas Charlesas apie ligoninėje atsidūrusį tėtį: „Sulaukus tokio amžiaus, ne viskas veikia puikiai“

Princas Philipas, karalienė Elizabet II ir princas Charlesas/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Bakingamo rūmai gruodžio 20-ąją pranešė, kad 98-erių sulaukęs princas Philipas atsidūrė ligoninėje. Oficialiai skelbiama, jog ten karališkosios šeimos narys yra gydomas dėl senų negalavimų. Princo sūnus princas Charlesas patikino, kad tėtis yra „labai gerai prižiūrimas“.

Lankydamasis šiaurės Anglijoje, princas Charlesas teigė, kad princo Philipo būklė stabili ir jis yra gerose rankose.

„Jis labai gerai prižiūrimas ligoninėje. Šiuo metu tai yra viskas, ką mes žinome, – teigė princas Charlesas. – Žinote, kai sulauki tokio amžiaus, ne viskas veikia puikiai.“

Princas Philipas, karalienė Elizabet II ir princas Charlesas/„Scanpix“ nuotr.

„Edinburgo kunigaikštis šį rytą iš Norfolko atvyko į Londono Karaliaus Edvardo VII ligoninę. Čia jam bus skirtas gydymas, padėsiantis kovoti su įsisenėjusia liga“, – buvo rašoma Bakingamo rūmų išplatintame pranešime. Karalienė Elizabeth II, princo Philipo žmona, dėl pablogėjusios vyro sveikatos nepakeitė savo planų. Ji, kaip ir buvo planuota, traukiniu išvyko į Sandringamo rūmus, į kuriuos susirinks visa britų karališkoji šeima sutikti gražiausių metų švenčių.

Nuo savo karališkųjų pareigų princas Philipas buvo atleistas 2017-ųjų rugpjūtį. Iš aktyvaus viešojo gyvenimo aristokratas pasitraukė dėl prastos sveikatos. Lapkričio 20-ąją Anglijos karalienė Elizabeth II ir princas Philipas minėjo 72-ąsias santuokos metines.

Princas Philipas, karalienė Elizabet II ir princas Charlesas/„Scanpix“ nuotr.

Princas gimė 1921 metų birželio 10 dieną Graikijai priklausančioje Korfu saloje, tuomečio Graikijos monarcho Konstantino I brolio, Graikijos ir Danijos princo Andrew, ir princesės Alice šeimoje. Jauniausiam iš penkių vaikų ir vieninteliam sūnui tebuvo aštuoniolika mėnesių, kai po pralaimėjimu pasibaigusio karo su Turkija ir armijos sukilimo šeimai iš Graikijos teko vykti į tremtį Prancūzijoje. Kai jam buvo vos dvylika, nebeliko ir šeimos namų – palūžusiai nuo užgriuvusių sunkumų motinai nustatyta šizofrenija, ji išvežta gydyti į Šveicariją, seserys ištekėjo už vokiečių princų, o kazino ir išgertuves pamėgęs tėvas su meiluže apsigyveno Pietų Prancūzijoje.

Trylikametį Philipą sesuo Theodora užrašė į savo vyro šeimai priklausiusią mokyklą Vokietijoje, tačiau išbuvęs ten metus, 1934-aisiais, vaikinas iš vis labiau nacių užvaldomos šalies persikėlė į Didžiąją Britaniją. Kurį laiką lankė mokyklą Škotijoje, vėliau pradėjo mokytis Karališkojo jūrų laivyno koledže. Čia 1939-aisiais ir susipažino su būsima žmona – princesė Elizabeth (beje, ji – Philipo trečios eilės pusseserė) jame lankėsi su savo tėvu karaliumi Jurgiu VI. 

Princas Philipas (2014)

1947-ųjų lapkričio 20-ąją įvykusios princesės Elizabeth ir Philipo vestuvės tapo tikra švente pokario negandų nuvargintoje Didžiojoje Britanijoje.

Praėjus vienuolikai mėnesių po sutuoktuvių princas tapo tėvu – pasaulį išvydęs berniukas gavo Charleso vardą ir Velso princo titulą. Dar po dvejų metų pora susilaukė princesės Anne. Du jaunesni sūnūs, princas Andrew ir princas Edwardas, gimė jau po motinos karūnavimo.

Skaitykite daugiau