Primabalerina Neli Beliakaitė: „Baletas – įmanomas ir pasiekiamas“

Neli Beliakaitė
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-09-02 20:26
Baltijos baleto teatro baleto studijai rugsėjo 1-oji buvo ypatinga diena. Primabalerina Neli Beliakaitė, šį sezoną dalinsis meile klasikiniam, šiuolaikiniam baletui ir teatrui su mažiausiomis šokėjėlėmis ir suaugusiais šokio entuziastais.
Šokių mokyklos nuotr.
Šokių mokyklos nuotr.

Baigusi Vilniaus baleto mokyklą Neli soliste dirbo Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Dar besimokydama stažavosi Karališkojoje Princesės Grace Kelly baleto akademijoje Monake Monte Karle. Sankt Peterburgo Kirovo balete paruošė pagrindinius vaidmenis su garsiąja Ninel Kurgapkina. Solo vaidmenis spektakliuose atliko Lietuvos, Sakramento (JAV), Los Andželo baletuose, Vašingtono trupėse.

Neli Beliakaitė gali pasigirti sidabro medaliu iškovotu prestižiniame tarptautiniame baleto konkurse „Prix de Lausanne“ Šveicarijoje, bei begale kitų apdovanojimų visame pasaulyje.

Šokių mokyklos nuotr.
Šokių mokyklos nuotr.

Ilgus metus gyvenusi ir dirbusi Jungtinėse Amerikos Valstijose, Neli gilinosi ir tobulino skirtingas baleto, neoklasikos pedagogikos technikas, kuriomis mielai dalinsis ir Baltijos baleto teatro studijoje. Taip pat pedagogė kalbės apie teisingą mitybą, discipliną, apie tai kas šiomis dienomis yra aktualu ne tik šokėjams.

Šokių mokyklos nuotr.
Šokių mokyklos nuotr.

Apie Baltijos baleto teatrą ir studiją

Baltijos baleto teatro įkūrėja, režisierė – Marija Simona Šimulynaitė, ves kūno kalbos (neverbalinio bendravimo), improvizacijos, vaidybos, šokio psichologijos seminarus, bei privačias pamokas, kurių dėka auklėtiniai galės interpretuoti, patys kurti šokį.

Marija Simona savo pamokų metu taip pat dalinsis informacija ne tik apie šokį, kūną, savijautą, bet ir stengsis supažindinti auklėtinius su šiuolaikiniu teatru, jo kūrimo principais.

Šokių mokyklos nuotr.
Šokių mokyklos nuotr.

Baltijos baleto studija neapsistos vien klasikinio šokio pamokomis, jau dabar yra planuojami seminarai, susiję ir su kitais šokio stiliais, mankštomis, improvizacija ir dvasiniu tobulėjimu, kuriuos ves Baltijos baleto teatro artistai: Hilda Palkovskytė,  Kristina Tarasevičiūtė,  Grytė Dirmaitė bei teatro vadovė Laura Radzevičiūtė.

Šokių mokyklos nuotr.
Šokių mokyklos nuotr.

Studijoje suaugusiems taip pat siūloma jėgos ir lankstumo programa. Jos vadovė Hilda Palkovskytė akcentuoja, kad užsiėmimai skirti bendram raumenų balansui gerinti bei kūno fizinėms savybėms tobulinti. Treniruočių metu bus atliekami kompleksiniai pratimai, kuriuose apjungiami pilates, jogos ir baleto pratimai. Jų dėka apkraunama daug raumenų grupių, stiprinamas visas kūnas, dailėja laikysena, lavinamas grakštumas ir judėjimo laisvė.

Baltijos baleto teatro studija skirsis nuo visų kitų panašių baleto studijų dar ir tuo, kad bus suteikiama galimybė nemokamai šokti ir mokytis baleto socialiai remtiniems vaikams.

Daugiau informacijos  www.balticballet.com

Šokių mokyklos nuotr.
Šokių mokyklos nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai