Prieštaringasis Kathryn Bigelow filmas „Taikinys #1“ savaitgalį tapo JAV kino teatrų hitu

Taikinys #1 / „ACME Film“ archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-01-14 13:36
Geriausio filmo ir dar keturiose kategorijose šiųmečiuose JAV Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimuose – „Oskaruose“ – nominuotas naujasis Kathryn Bigelow filmas „Taikinys #1“ (angl. „Zero Dark Thirty“) pirmąjį savaitgalį triumfavo JAV kino teatruose. Nors juosta kino pasaulyje vertinama itin prieštaringai, istorija apie vieno garsiausių pasaulio teroristų, Osamos bin Ladeno, sunaikinimo operaciją sulaukė didžiulio žiūrovų susidomėjimo.

K.Bigelow, 2008-aisiais jau sukūrusi net šešiais „Oskarais“ įvertintą filmą „Išminuotojų būrys“, šiemet taip pat pristatė vieną rimčiausių pretendentų į šiuos prestižinius apdovanojimus. Tiesa, moteriai ir naujosios juostos kūrybinei grupei tenka atlaikyti kritikos atakas, mat dalis kino pasaulio atstovų pasipiktino dėl filme parodytų žiaurių tardymo scenų.

Tiesa, kaip pabrėžė Boxofficemojo.com, it iš gausybės rago pasipylę puikūs kritikų vertinimai ir juostos prieštaringumas tik padėjo filmui užimti aukščiausią žiūrimiausių filmų eilutę. Per pirmąjį savaitgalį JAV „Taikinys #1“ surinko net 24 mln. JAV dolerių ir buvo parodytas daugiau kaip 2900 kino salių. Teigiama, kad pelnęs penkias „Oskarų“ nominacijas naujasis K.Bigelow darbas tapo filmu, kurį pamatyti privalo kiekvienas save gerbiantis kino mėgėjas. Nurodoma, kad net 59 proc. „Taikinys #1“ žiūrovų pirmąjį savaitgalį buvo vyrai, net 62 proc. visų žiūrovų – vyresni nei 30-ies.

Atsakydami į filmui „Taikinys #1“ mestus kaltinimus dėl smurto ir kankinimų propagavimo, kompanijos „Sony Pictures Entertainment“ atstovai teigė, kad režisierė tiesiog įamžino tikrą istoriją. „Ši juosta negina kankinimų kaip tardymo būdo, tačiau, jei nebūtume įtraukę tos dalies, istorija būtų neteisinga. Mes visiškai palaikome Kathryn Bigelow ir scenarijaus autorių Marką Boalą bei nuostabų jų filmą. Esame įžeisti, kad kai kurie JAV Kino meno ir mokslo akademijos balsavimo nariai nori pasinaudoti savo balsu tam, kad išreikštų savo politinius įsitikinimus“, – žiniasklaidos atstovams sakė viena kompanijos vadovių Amy Pascal.

Filmo „Taikinys #1“ pavadinimas anglų kalba reiškia kodinį Osamos bin Ladeno mirties laiką. Karinis terminas „zero dark thirty“ reiškia pusvalandį po vidurnakčio bei atspindi misijos slaptumą.

Filme pasakojama apie 2001-ųjų rugsėjo 11-osios tragediją, kuomet teroristų užgrobti keleiviniai lėktuvai įsirėžė į Pasaulio prekybos centro dangoraižius nusinešdami tūkstančius gyvybių. Pasakojamos tolimesnės „al-Qaeda“ lyderio paieškos iki pat jo mirties 2011-ųjų gegužę, kuomet besislapsčiusį vyrą aptiko ir nukenksmino JAV karinio jūrų laivyno specialiųjų pajėgų būrys. Filme pagrindinį CŽV agentės Majos vaidmenį atliko aktorė Jessica Chastain. Ji už šią rolę jau įvertinta „Auksiniu gaubliu“.

„The Hollywood Reporter“ įvardijo šią juostą „veikiausiai įspūdingiausiu filmu, kokį tik yra sukūrusi  Kathryn Bigelow“. Filmo „Taikinys #1“ premjera Lietuvoje numatyta vasario 1 dieną.

Filmo „Taikinys #1“ anonsas:

Žmonės.lt
Temos:
Oskarai

Naujausi straipsniai