Prieštaringai vertinamas festivalis „Naujoji banga“ iš Jūrmalos perkeliamas į Sočį

Laima Vaikulė ir Monika Linkytė / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-01-13 14:16
Rusijos prodiuserių Latvijos Jūrmalos kurorte rengtas popmuzikos festivalis „Naujoji banga“ nuo 2015 metų vyks Sočio kurorte prie Juodosios jūros, pirmadienį paskelbė Krasnodaro krašto gubernatorius Aleksandras Tkačiovas.

„Mes iškovojome teisę priimti „Naująją bangą“. Ir aš galvoju, kad tai ne tik mūsų mažos pergalės. Tai dalykas, kuriuo trauksime daugybę turistų, užpildysime viešbučius, kursime naujas darbo vietas“, – sakė gubernatorius, kurį citavo regiono administracijos spaudos tarnyba.

A.Tkačiovas taip pat pažymėjo, kad pagrindiniai pretendentai į festivalio organizavimą be Sočio dar buvo Kaliningradas ir Jalta.

Kaip nurodė Krasnodaro administracijos spaudos tarnyba, perkelti „Naująją bangą“ iš Latvijoje esančios Jūrmalos į Rusiją organizatorius paskatino tai, kad Latvijos valdžia 2014 metų liepą dėl politinių motyvų uždraudė atvykti į šalį trims Rusijos popdainininkams – Olegui Gazmanovui, Josifui Kobzonui ir Alai Perfilovai, žinomai Valerijos sceniniu vardu.

Į Latvijos „juodąjį sąrašą“ šios rusiškos popmuzikos žvaigždės buvo įtrauktos dėl jų energingos paramos Rusijos įvykdytai Krymo pusiasalio, kuris priklauso Ukrainai, aneksijai.

Latvių kompozitorius Raimondas Paulas pareiškė, kad palaiko šio tarptautinio jaunų popmuzikos atlikėjų konkurso perkėlimą iš Jūrmalos, kur jis buvo rengiamas nuo 2002 metų.

Po to incidento A.Tkačiovas savo mikrotinklaraštyje pasiūlė „Naująją bangą“ rengti Kubanėje.

Praėjusių metų lapkričio 28 dieną garsus latvių kompozitorius Raimondas Paulas pareiškė, kad palaiko šio tarptautinio jaunų popmuzikos atlikėjų konkurso perkėlimą iš Jūrmalos, kur jis buvo rengiamas nuo 2002 metų.

„Palaikau konkurso „Naujoji banga“ išėjimą, nors savo laiku pats buvau vienas jo organizatorių. Esu tikras, kad draudimas įvažiuoti artistams į Latviją suvaidino savo vaidmenį nusprendžiant perkelti konkursą“, – sakė jis.

„Naujoji banga“ pakeitė festivalį „Jūrmala“, kuris buvo rengiamas Sovietų Sąjungos laikais. Jo organizatoriai buvo R.Paulas ir rusų kompozitorius Igoris Krutojus.

Jūrmalos – kurortinio miesto prie Baltijos jūros – biudžetas dėl tarptautinio dainų konkurso perkėlimo prie Juodosios jūros praras 17 mln. eurų.

Jūrmalos verslininkų draugijos vadovas Maris Dzenytis taip pat paskelbė apie apčiuopiamus nuostolius miestui ir išreiškė viltį, kad Jūrmaloje pavyks organizuoti kitą tarptautinį konkursą.

„Nuostoliai bus reikšmingi ir apčiuopiami. Tai akivaizdu. Tikiuosi, kad „Naujosios bangos“ išėjimo atveju Jūrmala ilgai nebus tuščia ir (kad) čia atsiras naujas tarptautinis konkursas“, – sakė M.Dzenytis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai